6:5p
(0:1, 4:2, 1:2 - 1:0)

Mladší dorostenci v prvním utkání roku 2011 sebrali Pardubicím bod

06.01.2011 / Zdeněk Drla

Po třítýdenní vánoční pauze se rozběhly mládežnické soutěže. Jako první se do extraligových bojů vydali jihlavští mladší dorostenci. Svěřenci trenéra Jiřího Jungwirtha k prvnímu zápasu v novém roce 2011 cestovali na východ Čech do Pardubic.
V pohledném utkání uhráli jihlavští mladíci po šedesáti minutách výsledek 5:5. Rozhodovalo se v pětiminutovém prodloužení. V něm se štěstí přiklonilo na stranu Východočechů, kteří dotlačili puk za záda gólmana Dominika Svobody dvacet vteřin před koncem.
Starší dorostenci a junioři sehrají první zápasy nového roku v pátek 7. ledna. Svěřenci Luboše Slámy cestují do Karlových Varů, junioři s trenérem Petrem Svobodou pak do Třince. V sobotu hraje starší dorost v Ústí nad Labem, juniorka hostí od 12 hodin na Horáckém zimním stadionu regionálního rivala z Havlíčkova Brodu.
06.01.2011 16:00, Extraliga mladšího dorostu - 23. kolo

HC Dynamo Pardubice

Müller - Divecký, Procházka, Skála, Bažant, Kracík, Kalous, Vyskočil, Špaček, Chvojka, Bohuněk, Panna, Voženílek, Barkóci, Pipek, Kuťák, žilák, Polák, Kysela, Havrda
6

Svoboda - Čermák, Brussmann, Szathmáry, Cívka, Port, Kochánek - Kovářů, Mandát, Hotař - Kuchyňa, Beran (od 15. Hubert), Mahút - Klaus, Kašpar, Severa
5
Branky a nahrávky: 25. Kysela (Havrda), 28. Procházka (Divecký, Voženílek), 38. Kysela (Havrda), 40. Kysela (Polák, Procházka), 44. Špaček (Chvojka), 65. Chvojka - 13. Kovářů (Szathmáry), 25. Klaus (Severa), 40. Hotař (Mandát), 41. Kovářů (Mandát, Čermák), 56. Mandát. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 39:25. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5, 6:5.

Jiří Jungwirth (trenér Jihlavy): V první třetině byl soupeř aktivnější, přestřílel nás, ale my jsme dokázali skórovat. Druhá třetina byla od nás lepší. Pardubice nás ale párkrát přečíslily a otočily skóre. Zápasu remíza slušela. V prodloužení jsme měli dvě stoprocentmí šance, které jsme ale neproměnili. Domácí dvacet vteřin před koncem prodloužení doslova dotlačili puk za brankovou čáru. Byli důraznější. Naši kluci bojovali, bylo to pohledné utkání.