4:2
(3:0, 0:0, 1:2)

21.01.2011 / Lukáš Caha

21.01.2011 17:30, NOEN Extraliga juniorů - 46. kolo

Orli Znojmo

Kuchař - Hejl, Horváth, Pospíšil, Novák, Tichý, Komínek, Latner, Stehlík, Šaur, Kún, Bartoš, Trojan, Nováček, Zika, Mikulášek, Skretič, Telesz, Kovalský, Jarůšek
4

HC Dukla Jihlava

Jíra - Zadražil, Cirhan, Šťastný, Hlaveš, Tobola, Jaroš, Kolda, Adam - Polcar, Zeman, Vysloužil - Protasenja, Pometlo, Kuřítko - Prokš, Mikeš, Malec - Zídek, Matějka, Kasalý
2
Branky a nahrávky: 5. Kún (Horváth), 7. Jarůšek (Komínek, Bartoš), 8. Kovalský (Latner, Telesz), 51. Kún (Horváth) - 55. Pometlo (TS), 58. Prokš (Zadražil, Pometlo). Rozhodčí: Vampola - Reich, Ja. Svoboda. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 122. Střely na branku: 33:33. Průběh utkání: 4:0, 4:2.

Průběh utkání

Zápas sice začal velmi vlažně, ale již ze druhé střely se znojemští hráči radovali. V páté minutě prostřelil od modré čáry obranný val jihlavské Dukly Vojtěch Kún - 1:0. To Orlům dodalo křídla a o dvě minuty později skórovali znovu. Střela Komínka se odrazila od Jíry, puk našel Richard Jarůšek a zavěsil k horní tyčce – 2:0. Ani na další změnu stavu se nečekalo dlouho. Lukáš Kovalský našel v brankovišti kotouč a dorážkou po zemi jej umístil za brankovou čáru – 3:0.

Ovšem také hosté byli na ledě vidět, k jejich smůle se jim ale nepovedlo překonat znojemského Kuchaře ani jednou. Pět minut před sirénou nastřelil horní tyčku domácích Mikeš.

Druhé dějství přineslo rychlý hokej, ale šance byly k vidění jen zřídka. Hosté si zahráli několik přesilovek, avšak ani jednou se jim nepodařilo překonat znojemskou obranu. Vývoj utkání nezměnila ani akce dva na jednoho, když se Protesanja místo přihrávky rozhodl vystřelit. Kuchař kotouč bez problémů ukryl do lapačky. Orli hrozili především z brejků. Minutu před koncem se z přečíslení neprosadili Trojan se Zikou. První jmenovaný vracel puk svému spoluhráči, ten jej však nestihl dobruslit, a tak skončila akce bez zakončení.

V závěrečném dějství se obraz hry příliš nezměnil. Orlům se podařil navýšit tříbrankový náskok. Šťastným střelcem se stal opět Vojtěch Kún, který dorážel Horváthovu střelu – 4:0. V pětapadesáté minutě byl při úniku faulován Pometlo, a tak hlavní arbitr nařídil trestné střílení. Provedl ho sám Adam Pometlo, jenž Kuchaře nejprve nasměroval k levé tyčce, položil si jej a střelou do pravé části klece připravil znojemského brankáře o čisté konto – 4:1.

Dukle se podařilo vsítit ještě jednu branku, a to dvě a půl minuty před koncem. Marek Prokš rozhodil Kuchaře, projel brankovištěm a bekhendem zakončil pod břevno – 4:2. Zápas se však dohrál v klidu. Domácí jakékoliv drama nedovolili, a potvrdili tak roli favorita.