3:1
(0:1, 1:0, 2:0)

Dukla další vítězství nepřidala. Všechny body zůstaly v daleké Kadani

06.01.2014 / Marcel Holl

Svěřenci Petra Vlka toužili v rámci sedmatřicátého kola navázat na předchozí úspěchy a přivézt body také z Kadaně. Dlouho byl pro červenožluté barvy stav velmi příznivý. neboť již v první třetině otevřel skóre Michal Důras. Domácí však v prostřední části vyrovnali, načež v závěrečné třetině přidali další dva přesné zásahy. Na výsledku nic nezměnila ani závěrečná potyčka, do níž se zapojili hned čtyři hokejisté. Jihlavští hokejisté tak na severu Čech padli v poměru 1:3.
06.01.2014 17:30, 1. liga ČR - 37. kolo

SK Trhači Kadaň

Kostúr – Mazanec, Opalek, Havel, Pavlas, D. Dobrovolný, Szakal, Trefný – Hromas, Charousek, Račuk – Ton, Kůs, Jíra – Mainer, Chlouba, Hammerbauer – Chrpa, L.Novák, Hlava – J.Novák
3

Sáblík – Zadražil, Mocek, J. Dobrovolný, Jaroš, Podlipnik, Čáp, Kaláb – R.Hubáček, Vysloužil, Haluza – Zeman, Kuřítko, Mikeš – Seman, Velecký, Čachotský – Malec, Důras
1
Branky a nahrávky: 33. Chrpa, 47. Račuk (Charousek, Hromas), 47. Ton (Pavlas, Havel) – 5. Důras (Seman, Mocek). Rozhodčí: Bejček – Beneš, Krátký. Vyloučení: 5:3, navíc Charousek, Szakal (KAD) - Kuřítko, Malec (JIH) - všichni 5 + OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 203. Střely na branku: 27:35. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

První třetina ve znamení Dukly

Hosté z Jihlavy byli od začátku střetnutí lepším týmem na ledové ploše. Důsledkem toho bylo i vyloučení Martina Szakala, který si hned ve třetí minutě šel, sednou za sekání. Dukla tuto nabídnutou šanci využila a dostala se do vedení. Z početní výhody zbývalo 44 vteřin, když MICHAL DŮRAS využil přihrávky od Filipa Semana a střelou z mezikruží uklidil kotouč k pravé tyčce Kostúrovy branky. Inkasovaná branka jakoby trošku nakopla domácí hokejisty, kteří si dokázali vytvořit několik dobrých šancí. Za zmínku stojí například dva pokusy Marka Račuka z přelomu osmé a deváté minuty zápasu. Nejprve Sáblíka slabým bekhendem neohrozil. O chvíli byl úspěšnější, leč opět bez vstřelené branky. Puk po jeho druhé střele vypadl zkušenému brankáři z výstroje a naštěstí pro něj ho včas odehrál do bezpečí jeden z obránců. Do konce třetiny se střídali šance na obou stranách, ale vše pochytali oba brankáři, a tak byl stav po první třetině 1:0 pro Jihlavu.

Ve druhé třetině přišlo vyrovnání

Před začátkem druhé třetiny povzbudil domácí trenér Buchal své hráče k lepšímu výkonu. To se mu také povedlo. Neboť nejprve vybojoval Jakub Chrpa díky napadání puk, ale už nepřihrával přesně. Vzápětí se ale dostal do dobré příležitosti Adam Zeman, který využil menšího zaváhání kadaňské obrany a svou střelou trefil boční síťku. Necelou minutu po této akci šel za katr Karel Hromas, který dohrál u mantinelu jednoho z jihlavských a inkasoval dvouminutový trest za krosček. V přesilovce byl opět hodně vidět Adam Zeman, který zkoušel štěstí po Semanově přihrávce z pravého kruhu, domácí se ale se štěstím osvobodili a následně celou přesilovku ubránili. Minutu před polovinou střetnutí byl vyloučen hostující Velecký, ale ani domácím se nepodařilo tuto výhodu zužitkovat. Nejprve dvakrát trefili Petra Mocka a následně Radek Havel svou střelou zasáhl padajícího Tomáše Čachotského. Martin Mazanec nepřesně přihrál v útočné třetině a Jihlava měla velice dobrou šanci, ale jeden z jejích hráčů netrefil branku. Poté platilo přísloví "Nedáš-dostaneš". Hosté svou šanci nevyužili, a tak vyrovnával JAKUB CHRPA, který svou otočkou okolo jihlavské branky prostřelil Sáblíka. Po vstřeleném brance byli k vidění další velice dobré příležitosti na obou stranách. Jiří Charousek přihrával na Marka Račuka ale ten se k puku nedostal, následně hokejisté Dukly minuli těsně domácí bránu.

Třetí třetina - dva rychlé góly Kadaně a potyčky v závěru

První útočná lajna Kadaně začal zostra, během půl minuty byli k vidění dvě zblokované střely. Ani hokejisté druhé celku tabulky se nenechali zahanbit. Martin Kuřítko se dostal mezi oba kadaňské zadáky, ale nemířil přesně. Poté Filip Seman nahrál na Radka Hubáčka, ten přenechal na Michala Důrase, který nabil Petru Mockovi. Střela jihlavského zadáka ale nebyla přesná. V následné přesilovce stojí za zmínku jen Zadražilova střela, která těsně minula Kostúrovu branku. Po přesilovce, tedy ve 47. minutě, rozhodla Kadaň o svém vítězství. Nejprve se trefil MAREK RAČUK, který dokázal zužitkovat přihrávku od Jiřího Charouska a střelou z mezikruží prostřelil Sáblíka. O dvacet vteřin později už vedla Kadaň o dvě branky, když se prosadil KAREL TON. Následně byla k vidění zhruba pětiminutová pasáž hry, ve které musel Matúš Kostúr likvidovat několik slibných pokusů jihlavských hokejistů. Poté zahrozila opět Kadaň, která přestála několik přesilovek soupeře. Charousek zavezl puk do útočné třetiny, tam ho přenechal Račukovi, který mu puk přesnou přihrávkou vzápětí vrátil a nejproduktivnější hráč Kadaně byl sám před Sáblíkem, ale jihlavského brankáře nepřekonal. Díky vyloučení Tomáše Čachotského si domácí hráči zahráli také přesilovou hru, ale kromě samostatné akce Mazance, kombinaci a zblokované střele se v přesilovce k ničemu nedostali. Poté byli, de facto společně, vyloučeni Karel Hromas a Jiří Dobrovolný a hrálo se tak ve čtyřech na obou stranách. Ani jeden z týmů si ale za celou dobu nevytvořil vážnější šanci na ohrožení branky. Minutu před koncem si vzala hostující střídačka oddechový čas, po kterém zůstal na střídačce Lukáš Sáblík. Hosté se díky tomu usadili v útočné třetině, ale Sportovní klub se několikrát osvobodil vyhozením do středního pásma. Poté Jíra s Tonem připravili hosty o puk. Druhý jmenovaný zkoušel štěstí bekhendem, ale trefil pouze holeň hostujícího beka. Zato posledních dvacet vteřin třetí třetiny bylo pěkně ostrých! Strhlo se totiž několik šarvátek. V té největší si to rozdal Martin Szakal s Ondřejem Malcem. Domácí kapitán to odnesl roztrženým dresem a krvavými šrámy v obličeji. Jihlavský útočník při bitce přišel o dres, který mu kadaňský bek přetáhl přes hlavu. Ani toto ale nezměnilo fakt, že si Kadaň připsala tříbodovou výhru.

Miroslav Buchal (SK Kadaň): „První třetinu nás soupeř zaskočil dobrý pohybem. Měli jsme s tím problémy a od druhé třetiny jsme byli vyrovnaným soupeřem. Kluci hráli hrozně obětavě, zaslouží si dík. Gólově jsme toho využili a myslím, že jsme zaslouženě zvítězili. Dneska rozhodla větší obětavost a chtít vyhrát. Myslím, že trenér soupeře co ho znám, zkusil všechno, co mohl a ten závěr se mi od soupeře trošičku nelíbil.“

František Zeman (Dukla Jihlava): „Myslím si, že v první třetině jsme hráli výborně, ale bohužel jsme tam nedali šance a pak soupeř využil našich individuálních chyb, které jsme tam udělali, a dostal se na koně. Závěr byl pak trochu hektický, ale to k hokeji prostě patří a my musíme jen sportovně pogratulovat domácím k vítězství.“