17.01.2014 15:00, Extraliga staršího dorostu - 33. kolo

Vacek – Pospíchal, Port, Pražák, Mandát, Klofáč, Kochánek, Dörrer – Ondráček, Balaštík, Bambula – Kolouch, Vala, Nováček – Hubert, Dvořák, Peschout – Hoskovec, Zayml, Dupljaku
2

HC Vítkovice Ridera

Wanecki – Charvát, Puzič, Fajkus, Čechman, Krenželok, Krčmář, Rudl, Šendera – Hartmann, Kafka, Jáchym – Slánský, Malina, Korec – Stupka, Stránský, Spratek – Kuťák, Ollender, Beneš
3
Branky a nahrávky: 14. Pospíchal (Bambula, Balaštík), 60. Dvořák – 34. Kafka (Spratek, Hartmann), 57. Rudl (Stránský, Malina), rozh. náj. Kuťák. Rozhodčí: Coubal – Král, Procházka. Vyloučení: 6:3, navíc Nováček (JIH) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 87. Střely na branku: 32:44. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Již v prvních šancích jel sám na bránu Dominik Kafka. Ovšem těsně za ním bruslil Daniel Kolouch, který fauloval vítkovického hráče hákováním a bylo nařízeno trestné střílení. Dominik Kafka se následně pokoušel oblafnout domácího brankáře, ovšem trefil pouze beton jihlavského brankáře. Ve 13. minutě však byl vyloučen Dominik Kafka za napadení a to jihlavským velmi pomohlo. Na konci přesilové hry si totiž našel Jiří Bambula v mezikruží Ladislava Pospíchala, který prometl pukem pavučinu v pravém horním rohu vítkovické brány - 1:0.

Jihlavští následně měli další přesilovou hru, ovšem ta se jim vůbec nepovedla a ke střele na jihlavskou bránu vůbec nedošlo. K závěru třetiny ještě ohrožovali jihlavskou bránu Jan Korec s Adamem Charvátem. Ovšem ve chvíli, kdy Jan Korec přihrával Adamu Charvátovi, se mezi tuto dvojici vložil jihlavský obránce a jejich příležitost přerušil.

S úvodem druhé třetiny přišla také šance Filipa Kuťáka, který chtěl přihrát Kryštofu Benešovi, puk ovšem letěl těsně vedlě něj a dostal se k němu dříve jihlavský obránce. Následně na trestnou lavici odjížděl Tomáš Kochánek a dal tím šanci na vyrovnání hostů. Tuto výhodu hosté sice nevyužili, ale jen několik okamžiků po vyjetí Kochánka z trestné lavice se přeci jen radovali. Při situaci dva na jednoho jel Daniel Spratek, který následně nahrál puk Dominiku Kafkovi, který svoji střelou trefil horní tyčku brány a kotouč následně skončil za zády Vacka - 1:1

Na začátku třetí třetiny přišla řada pěti vyloučení jihlavských hráčů, kde nakonec tu poslední v 56. minutě hosté využili. Šimon Stránský totiž přihrál kotouč Dominiku Rudlovi na modrou čáru, který následně střílí mezi betony Vacka a strhává vedení na stranu Vítkovic - 1:2. Za dvě minuty ovšem bylo zase vyrovnáno. Daniel Dvořák totiž zachytil nepodařenou přihrávků vítkovické obrany přímo před bránou. Neváhal vystřelit nad betony gólmana a kotouč skončil za zády Waneckiho - 2:2

Po šedesáti minutách tedy byl stav nerozhodně, takže muselo přijít prodloužení. Oba týmy zde měli několik šancí, ovšem ani jedna nebyla proměněna. Zápas tedy rozhodly samostatné nájezdy. Jediný skórující hráč byl Filip Kuťák, který poslal kotouč mezi betony Vacka a získal tím bod navíc pro Vítkovice. Dukla tedy byla poražena po samostatných nájezdech 2:3

Pavel Hulva (trenér Vítkovic): „V Jihlavě je vždycky těžké hrát. Dnes jsme museli dotahovat a obracet zápas. Bohužel přišla hrubá chyba na závěr a dostali jsme vyrovnávací gól. Já jsem ale spokojen s dvěma body. Domácí totiž hlavně hrají srdíčkem a hrají dobře."

Štěpán Moravec (trenér Jihlavy): „Pro nás to bylo těžké utkání, protože Vítkovice jsou kvalitní soupeř. Dvě třetiny jsme s nimi udržovali tempo, ale pak začal být problém především s disciplínou, nechávali jsme se vylučovat a dostali jsme branku. Pak jsme naštěstí díky chybě Vítkovic vyrovnali. Nájezdy už jsou loterie a to se nám bohužel nepodařilo."