4:3sn
(1:2, 1:1, 1:0 - 0:0)

Dukla veze z Litoměřic bod. Stadionu podlehla po samostatných nájezdech

29.11.2014 / Alexandr Stys

Jihlavští hokejisté zahájili utkání velmi dobře, již ve čtvrté minutě se prosadil Tomáš Čachotský. V průběhu prvního dějství poté přidal další branku Marek Prokš. Domácí však dokázali korigovat. Ve druhé části poté vyrovnali. Odpověď v podání branky Adama Zemana na sebe ale nenechala dlouho čekat. V závěrečné periodě Stadion dokázal podruh0 srovnat krok. Prodloužení vítěze neurčilo, a tak utkání dospělo až do samostatných nájezdů. V nich pak získali bonusový bod domácí. Dukla tak nestačila na Litoměřice a prohrála 3:4.
29.11.2014 17:00, 1. liga ČR - 29. kolo

HC Stadion Litoměřice

Král – Šulc, Krstev, Míka, Hrbas, Špelda, D. Bílek, Plášil, Kolář – V. Bílek, Kalla, Procházka – Novák, Švagrovský, T. Doležal – Volek, Černoch, Dvořáček – Schwamberger, Z. Doležal
4

HC Dukla Jihlava

Sáblík (49. Šťastný) – Kaláb, Štebih, Mocek, Šidlík, Dobrovolný, Čáp, Grman – Čachotský, Zeman, Diviš – Důras, Melenovský, Seman – Prokš, Štěpánek, Vysloužil – Kuřítko, Schejbal
3
Branky a nahrávky: 13. Švagrovský, 23. Doležal (Kolář, Novák), 57. Doležal (Dvořáček, Černoch), rozh. náj. Kalla – 4. Čachotský (Mocek, Diviš), 11. Prokš (Vysloužil, Štěpánek), 25. Zeman (Čachotský). Rozhodčí: Wagner, Zubzanda – Bosák, Šmika. Vyloučení: 7:3, navíc Sáblík (JIH) 5 + DKÚ (Trest ve hře). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1250. Střely na branku: 33:26. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3, 3:3, 4:3.

Průběh utkání

Do zápasu lépe vstoupila Dukla, která se už ve čtvrté minutě utkání se dostala do rychlého vedení zásluhou Tomáše Čachotského. Jihlavský kanonýr dostal přihrávku na pravé křídlo, zbavil se obránce Krsteva a tváří v tvář překonal Krále střelou nad jeho levé rameno. Čachotský se poté dostal do další vyložené šance, ale jeho střela mířila mimo domácí branku. Na druhé straně si Sáblík připsal první větší zákrok proti střele Tomáše Doležala. Jihlava měla v první třetině více ze hry a hra Stadionu byla dost zmatená. Kališníci se těžko dostávali do šancí a hosté naopak dokázali zvýšit své vedení ze své druhé velké šance. Marek Prokš v přečíslení dostal nabito od Vysloužila a střelou zápěstím překonal Krále.

Litoměřice poté dokázaly snížit na 1:2 zásluhou využité přesilové hry. Velký důraz v brankovišti předvedl David Švagrovský, který vyražený kotouč od Sáblíka dokázal dostat rychlé do hostující branky. Dukla si přinesla své vedení do druhé třetiny, kde ho následně na chvíli ztratila. V první šanci ještě Míka rozezvučil horní tyčku Sáblíkovy brány, o chvíli později však jihlavský brankář inkasoval podruhé v zápase. Skvělou clonu v brankovišti předvedl Zdeněk Doležal, ten se objevil před Sáblíkem ve chvíli, kdy Kolář vypálil svůj projektil od modré čáry, hostující brankář kotouč stihl jen vyrazit před sebe a pro litoměřického útočníka nebyl problém zakončit do odkryté branky.

Vyrovnaný stav v Kalich Areně dlouho nevydržel. Jeden z obránců Dukly využil hybridního icingu, Čachotský si dojel pro nahozený kotouč a naservíroval jej Adamu Zemanovi, který neměl problém uklidit puk do prázdné brány a vrátil tak Jihlavě vedení v zápase. Litoměřice branka lehce otřásla, ale poté se ujaly iniciativy na ledové ploše a svého soupeře začaly přehrávat. Zejména ve třetí dvacetiminutovce se začali domácí hnát za vyrovnáním a sudí museli častěji vylučovat. Po jednom z incidentu v brankovišti dostal Sáblík za úder rukavici trest ve hře a do branky Dukly se postavil náhradník Šťastný.

Vyrovnat se Stadionu přece jen podařilo, Dvořáček nahodil kotouč, který prošel brankovištěm a Zdeněk Doležal jej poté dokázal doklepnout za brankovou čáru. Zápas dospěl do prodloužení, které ovšem o vítězi nerozhodlo a na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich se ani jeden litoměřický střelec nemýlil a Stadion si tak připsal bonusový bod za výhru 4:3.

Ohlasy trenérů

František Zeman – HC Dukla Jihlava: Utkání jsme měli rozehrané velice dobře, ale rozhodčí nám neuznali jasnou branku. Údajně pro vysokou hůl, já si ale myslím, že to tak nebylo. Branka měla platit, ale rozhodčí ji , bohužel, neuznali. Pak se utkání dostalo až do prodloužení a tady nám domácí ukázali svou šikovnost, když nakonec vyhráli na nájezdy a urvali druhý bod. My jsme měli na to, abychom zápas vyhráli po šedesáti minutách.

Jiří Doležal – HC Stadion Litoměřice: Jihlava dnes hrála velice dobře. Hrála dost dopředu a myslím si, že to mělo náboj i pro diváky. Se stylem hry měli trošku problém rozhodčí, ale myslím si, že to bylo dobré utkání. Skončilo nakonec asi spravedlivou remízou. I když jsme prohrávali dva ku nule, nebo jedna ku třem, tak jsme stále o výsledek bojovali. Jihlava si určitě za svůj výkon minimálně bod zasloužila a já musím naše kluky pochválit, že dnes zase o výsledek bojovali. Zápas jsme chtěli vyhrát, protože nás k tomu zase hnali diváci. Ze začátku utkání jsme ale nehráli to, co jsme chtěli. Hra se zlepšila až po polovině utkání a možná, kdybychom lépe sehráli přesilovky, tak by utkání nebylo až tak napínavé do konce zápasu. Jihlava měla ale také dobré šance a z toho důvodu jsme spokojeni se dvěma body. Tak, jak jsme hráli ke konci utkání a v prodloužení, tak bychom měli hrát i v dalších zápasech. Nasadili jsme si někam laťku a tu bychom měli udržet, aby nám nepadala dolu.