1:0
(1:0, 0:0, 0:0)

Ani podruhé Dukla nezvítězila. Pirátům podlehla fotbalovým výsledkem

10.03.2015 / Antonín Domanický

Druhé vzájemné měření sil zahájili lépe chomutovští hokejisté, které poslal do vedení Ondřej Kaše. V prostřední periodě branka nepadla, stejně tomu bylo i v dějství následujícím. Největší šanci na vyrovnání měl Tomáš Čachotský, který však necelé čtyři minuty před závěrečným hvizdem trefil tyč. Svěřenci Petra Vlka tak v televizním duelu podlehli Pirátům těsně 0:1. Série se tak přesouvá do krajského města Vysočiny, kde budou odehrány další dva duely.
10.03.2015 17:40, 1. liga ČR - 0. kolo

Piráti Chomutov

Hanuljak – Skinner, Rutta, Drtina, Bartejs, Toman, Šulák – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – L. Květoň, Růžička, D. Květoň – Račuk, Dušek, Chlouba – Šagát, Kämpf, O. Kaše – Sikora
1

HC Dukla Jihlava

Rittich – Kaláb, Štebih, Mocek, Šidlík, Dobrovolný, Staněk, Šimek, Čermák – Čachotský, Zeman, Seman – Jergl, Melenovský, Harkabus – Kuřítko, Důras, Malec – Prokš, Anděl, Schejbal
0
Branky a nahrávky: 11. O. Kaše (Kämpf, Šagát). Rozhodčí: Horák, Wágner – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 4:10, navíc Hřebejk (CHM) 5 min. + DKÚ za napadení. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 4021. Střely na branku: 39:24. Průběh utkání: 1:0.

Průběh utkání

Zápas sledovaný televizními kamerami začal lépe pro Jihlavu. Kuřítko dostal na mazáno na hokejku v mezikruží a poslal puk na Hanuljaka, který zakročil. Krátce poté ale Chomutovští opět chybovali a Hanuljak musel vyrážet ramenem . Úvodní tlak Dukly přerušil až Růžička střelou do náruče Ritticha. Následně pálil Chlouba a trefil dokonce horní tyč. Piráti se po pěti odehraných minutách dostávali do hry. Kaše s Kämpfem tradičně motali hlavu obráncům soupeře, šance měli i Hovorka s Hřebejkem. V polovině třetiny pak vypadal zajímavě únik David Květoně s Růžičkou. Druhý jmenovaný ale nestihl trefit letící puk.

Teprve ve druhé půlce třetiny se ale podařilo domácím vsítit branku. Šagát s Kämpfem udrželi puk a tečovaný hokejkou ONDŘEJE KAŠEHO skončil v síti – 1:0. Líbivá hra domácích pokračovala. Růžička tečoval puk těsně mimo, Račuk vystavil ukázkový bodyček Štebihovi. Dukla dostala možnost pětiminutové přesilové hry poté, co pět minut před koncem třetiny Hřebejk srazil bodyčekem k zemi Šimka. Rozhodčí v závěru třetiny začali zaplňovat trestnou lavici a k vidění byla i přesilová hra čtyř Jihlavských proti třem Chomutovským. V napínavém závěru třetiny ovšem domácí uhájili jednogólové vedení .

V úvodu druhé periody jsme byli svědky šance Gajovského. Osamocený forvard dostal puk před brankoviště a trefil jen betony Ritticha. V následné přesilovce netrefil o pár centimetrů bránu Skinner, Hovorka mohl střílet nikým nehlídán, avšak střelu mu srazil bruslí Rutta. Na druhé straně předvedl Šidlík hezkou střelu na bránu, gólman Pirátů byl ovšem připraven. Hezkou akci měl i Račuk, když v situaci dva na jednoho zasekl a nahodil na Chloubu, který jen těsně netrefil puk. Z následného protiútoku Seman trefil rameno Hanuljaka. Po sedmi minutách hry zkusil dorážet hezkou střelu Kämpfa Kaše. Vše skončilo zásahem Ritticha a postrkováním se Štebihem.

Doslova infarktová situace nastala v polovině zápasu. Během přesilové hry se puk nebezpečně odrazil od Hanuljaka a následně od nohy obránce zpět pod Hanuljaka. Domácí ve své přesilovce také zahrozili. Gajovský se protáhl do zakončení a mířil nad bránu. Sikora netrefil puk po nahození Hovorky. V závěru třetiny ujeli dva Jihlavští a po jejich úniku zazvonila za Hanuljakem horní tyč. Následně ujel Sikora. Sám před gólmanem udělal kličku, ale v kritický moment mu puk ujel. Ve druhé třetině tak gól nepadl.

Po zahájení třetí třetiny jsme viděli střelu Dobrovolného, kterou s obtížemi chytal Hanuljak. Následně se na druhou stranu probil Růžička, na podruhé vystřelil a puk se otřel o tyč Rittichovi brány. Vzápětí se dostal puk na hokejku Sikory, jenž sám před bránou zakončil lehkou tečí a Rittich s velkým štěstí zastavil puk na brankové čáře. Minutu poté Gajovský zamířil bekhendem těsně nad bránu. Piráti měli po vyloučení Semana na čtyři minuty k dispozici dlouhou přesilovou hru. Během ní ale zahrozil Důras, který po chybě obrany donutil Hanuljaka k tygřímu skoku a zákroku.

Po polovině třetiny zůstávali v tlaku domácí. Hovorka střílel jen do betonů, Rutta z otočky nad bránu. O pár minut později se opět Rutta objevil ve velké šanci, avšak z dobré pozice míjel bránu. V závěru zápasu zahrozila Dukla. Čachotský trefil tyč, puk se odrazil od Hanuljaka a směřoval do brány, ale brankář se po něm vrhl a chytl ho do lapačky. Hosté se snažili seč mohli, ale trest za šest hráčů v poli je připravil o možnost ohrozit Hanuljakovu klec. Pirátům stačil jeden gól na druhou výhru v sérii.

Ohlasy trenérů

Aleš Totter (Piráti Chomutov): „Kvalitnější zápas z obou stran a připomínalo to pravé play-off zápasy, protože to jsou zápasy o jednom gólu a udržené nule. To jsme zvládli, byli jsme o jednu šikovnou teč před bránou šťastnější. Chtěli jsme oba dva domácí zápasy vyhrát, což jsme zvládli. Nyní se ten tlak nepatrně přesunul na Jihlavu. Do Jihlavy nejedeme nic zkoušet, jedeme si pro třetí výhru, soustředíme se již na páteční zápas. Uděláme maximum proto, aby hráči byli koncentrovaní. Nesmíme podlehnout euforii, máme zvládnuté jen dva zápasy a stále jsme jen v půlce cesty. Jsme za dvě výhry samozřejmě rádi, a také nás těší, že nikdo není zraněný. To je velmi důležité.“

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava): „Zápas se mi nehodnotí dobře. Především v závěru utkání jsme tahali za horší konec. Měli jsme i příležitosti ke srovnání, ale bohužel se to nepovedlo. V žádném případě ale neskládáme zbraně. Kluci bojovali a patří jim za to dík. Věřím tomu, že se zde v úterý opět setkáme.“