5:4sn
(1:2, 1:1, 2:1 - 0:0)

Mladší dorost v prvním přípravném zápase podlehl na nájezdy Hradci

06.08.2015 / Zdeněk Drla

Do úvodního přípravného zápasu vstoupil mladší dorost Dukly velmi dobře, už ve čtvrté minutě se krásně prosadil Adam Najman a po Půstově vyrovnání přidal druhý gól hostů Jaroslav Musil. Krátce po polovině zápasu zvýšili červenožlutí Martinem Daňhelem své vedení. Hradec však na přelomu druhé a třetí části srovnal stav. Ještě jednou šla Dukla do vedení, ve 47. minutě po akci Najmana se zakončujícím Jaroslavem Musilem. Domácí však dvacet vteřin před sirénou v power-play srovnali a na nájezdy již byli úspěšnější.
06.08.2015 12:30, Přípravné zápasy mladšího dorostu A - 1. kolo

Hradec Králové

Dvořák (od 30. Novotný) – Martinec, Voňka, Klodner, Duben, Myška, Řehák, Kynčl, Junek – Vaňát, Pokorný, M. Síla, Šlaicher, Morong, V. Síla, Jakubec, Hladík, Růta, Bárta, Nedomlel, Soukup
5

Juřička (od 30. Chaloupek) – Zadina, Rusňák, Trávník, Barák, Piskař, Marek – Kardoš, Juda, Filip - Musil, Najman, Vala - Zadražil, Daňhel, Úlovec
4
Branky a nahrávky: 9. Růta (Jakubec, Voňka), 40. Šlaicher (Morong, Klodner), 41. Pokorný (Martinec, Šlaicher), 60. Klodner (V. Síla), rozh. náj. Pokorný – 4. Najman (Kardoš, Trávník), 14. Musil (Najman), 34. Daňhel (Úlovec, Piskař), 47. Musil (Najman). Rozhodčí: Martínek – Lučan, Horák. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 38. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:4, 5:4.

REMÍZA V HRADCI. Mladší dorostenci Dukly Jihlava sehráli svůj první přípravný zápas před novou sezonou na hlavní hale hradeckého zimního stadionu. Královští lvi získali na konci minulé sezony mistrovský titul v této kategorii. Dukla vedla po první třetině 2:1, třetí gól přidala zkraje druhého dějství. Hradčtí však nesložili zbraně a těsně před druhou sirénou a hned na začátku třetí třetiny srovnali. Ve 47. minutě šla Jihlava znovu do vedení, domácím borcům, vedeným trenérem Karlem Soudkem, se podařilo v power-play dvacet vteřin před koncem základní hrací doby srovnat. Prodloužení (které se hrálo už podle změněných pravidel - gólmani si po třetí třetině mění strany, takže se hraje jako ve třetině druhé - pozn,. aut.) rozuzlení nepřineslo, v dovednostní disciplíně - samostatných nájezdech - byli šťastnější Hradečtí. Foto: Zdeněk Drla

Karel Soudek (Mountfield HK): Nepodali jsme srovnatelný výkon s tím, jaký jsme předvedli na Spartě. Tam to bylo podstatně lepší. Dneska jsme byli dvacet pět minut horší než Jihlava, pak se to z naší strany trochu zlepšilo. Ale hráče bych pochválil za to, že bojovali i za nepříznivého stavu. Když musíte dohánět o dvě branky, na klidu to samozřejmě nepřidá a je to obtížné. Kluci to ale nezabalili.

Jan Dršata (HC Dukla Jihlava): Byl to náš první přípravný zápas. Měli jsme pouze tři lajny, další hráči byli s B-týmem ve Žďáru nad Sázavou. Je pozitivní, že jsme dali čtyři góly a vyzkoušeli si nějaké věci. Kluci, kteří přicházejí ze žákovské kategorie, si musí zvykat na trochu jiný hokej. Bylo na nich vidět, jak moc se na první zápas těšili, strašně moc chtěli a snažili se. Z toho pramenily i drobné chyby, které soupeř trestal. Ale ukázalo nám to, že s takovým soupeřem jako Hradec Králové se dá hrát a že by sezona nemusela být špatná.