7:1
(3:0, 3:1, 1:0)

Jihlava je opět finále!

28.02.2004 / RTD

Ve čtvrtém semifinálovém zápase nadělila Dukla druhému týmu po základní části sedmigólový ranec a zvítězila 7:1. Potřetí během poslední tří let si tak zajistila postup do finále I. ligy. Zde se utká s Berounskými Medvědy, kteří za celé play-off neztratili jediný zápas!
28.02.2004 17:30, 1.liga ČR - 47. kolo

HC Dukla Jihlava

Suchan - Kuchyňa, Kolafa, Punčochář, Malena, Šmarda, Morava, Duben - Padělek, Bakus, Rytnauer - Mareš, Altrichter, Sklenička - Cmunt, Kaňkovský, Říha - Čachotský, Fink, Chytka - Havel
7

Piráti Chomutov

Podolka (29. Fikrt) - Plaček, Nosek, Szakal, Liška, Maleček, Trefný - Jíra, Šíp, Boušek - Charousek, Kostourek, Slavík - Ambrož, Mikšovic, Martenek - Jeslínek, Koláček, Dráb - Stoklásek
1
Branky: 3. Punčochář (Kuchyňa, Čachotský), 9. Mareš, 16. Morava (Malena, Kaňkovský), 23. Kaňkovský (Cmunt), 29. Bakus (Morava, Kaňkovský), 29. Fink (Malena, Chytka), 53. Čachotský (Fink) - 21. Boušek (Nosek, Šíp). Rozhodčí: Smeták - Vrdlovec, Dřínovský. Vyloučení: 11:8, navíc Chytka (JIH) 5 + do konce - Podolka (CHM) 10 min. OT, Kostourek (CHM) 10 min. OT, Trefný (CHM) 5 + do konce, Martenek (CHM) 5 + do konce. Využití: 4:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5120.

Průběh utkání

O osudu čtvrtého semifinálového zápasu prakticky rozhodla už první třetina. V ní se domácí Dukla Jihlava třemi využitými přesilovkami dostala do vedení 3:0.

Prvního gólu se jihlavští fanoušci dočkali už v úvodu 3. minuty. Střelu Libora Kuchyni od modré jemně tečoval před chomutovskou brankou jeho spoluhráč z obranné dvojice Petr Punčochář a poslal tak Dukly do vedení 1:0. V osmé minutě dostali domácí výhodu jednoho muže v poli podruhé. Ani Tomáš Martenek však neodseděl trest celý. Po necelé minutě ho zpět do hry vrátil Jaroslav Mareš, který svůj slalom mezi třemi bránícími hráči Chomutova zakončil střelou mezi Podolkovi betony, 2:0. Třetí branka padla na začátku 16. minuty, kdy vyloučení Kamila Koláčka potrestal pohotovou dorážkou Malenovy střely Marian Morava, 3:0. Naopak hosté, na kterých byla viditelně znát únava z předchozího souboje, se během první dvacetiminutovky k ničemu nedostali.

Na svou branku si tak museli počkat až do úvodní minuty druhé třetiny. Na útočné modré napřáhl Martin Nosek, jihlavský gólman Jaroslav Suchan sice jeho střelu vyrazil pravým ramenem, puk ale vzápětí dorazil do jihlavské klece Ladislav Boušek, 3:1. Tříbrankové vedení však záhy, už v poslední vteřině 23. minuty, vrátil Dukle její nejzkušenější útočník Petr Kaňkovský, 4:1. Dalšího úspěchu se domácí hráči dočkali ve 29. minutě a své fanoušky rozjásali hned dvakrát. Nejprve v přesilovce, kdy Oldřich Bakus svým přesným zásahem vyhnal z branky Michala Podolku, 5:1. A vzápětí přivítal v chomutovské brance gólem Michala Fikrta Patrik Fink, 6:1. Ve 36. minutě pak diváky ještě potěšil vítěznou bitkou s Jakubem Trefným domácí útočník Petr Chytka.

Třetí třetina byla ve znamení velkého vylučování jihlavských hráčů. Rozhodčí Smeták se tak možná snažil alespoň částečně vykompenzovat 4 využité přesilovky domácích. Jen kapitán Dukly Oldřich Bakus tak musel na trestnou lavici třikrát. Hosté tedy dostali velkou příležitost snížit brankový rozdíl, jenže touto nabídkou opovrhli. Navíc při své přesilovce inkasovali! V 53. minutě vybojoval ve vlastním oslabení puk Tomáš Čachotský, zamířil na Fikrtovu branku a svůj únik zakončil přesnou střelou.

Dukla tedy ve čtvrtém souboji rozstřílela Chomutov 7:1, celkově vyhrála semifinálové klání 3:1 na zápasy a postoupila do finále. To si zopakuje už po třetí za sebou, když v předchozích dvou sezónách podlehla do extraligy později postupujícímu Liberci a rok na to Kladnu. Letos čeká ve finále Duklu překvapivý vítěz základní části Beroun.

Ohlasy trenérů

Petr Fiala (Jihlava): "Dnešní zápas nám vyšel na sto procent. Nejen že jsme hráli dobře přesilovky, ale navíc měli hráči po celý zápas dobrý pohyb, dohrávali soupeře a vytvářeli si spousty šancí. Já si tedy myslím, že to dnes bylo zasloužené vítězství."