5:1
(2:0, 1:0, 2:1)

Ze severu Moravy bez bodu

26.11.2004 / Eva Streichsbierová

Až k hranicím s Polskem se vydali hokejisté Dukly v rámci 25. kola. Rozhodně to nebyla cesta úspěšná - jediný gól Pavla Vostřáka nemohl vyvážit pět zásahů domácích střelců. Jihlava tak nedokázala vydolovat ze hřiští soupeřů více než jeden jediný bod.
26.11.2004 17:00, Extraliga - 25. kolo

HC Oceláři Třinec

Vojtek - Hunkes, Malinský, Podhradský, Mezei, Rozsíval, Chvátal - Martynek, Polanský, Zbořil - Hašek, Skořepa, Pavelek (41. Vítek) - Peterek, Král, Bonk
5

Suchan - Ficenc, Kuchyňa, Punčochář, Dobrovolný, Zajac, Malena - Vostřák, Bakus, Vala - Hlouch, Padělek, Čachotský - Lubina, Mareš, Appel - Havel, Altrichter, Šmarda
1
Branky: 12. Skořepa (Hašek), 13. Bonk (Peterek, Král), 34. Skořepa (Král), 43. Peterek (Rozsíval), 58. Polanský (Zbořil) - 46. Vostřák (Bakus, Vala). Rozhodčí: Jebavý - Český, Kostka. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3435. střely na branku: 41:35. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

Bez Petra Buzka, Dušana Devečky a Romana Kaděry, ale už s uzdraveným útočníkem Tomášem Čachotským, odjížděla Dukla Jihlava za soubojem o další důležité extraligové body do Třince.
První šanci měli hned v úvodní minutě zápasu domácí, když se z bezprostřední blízkosti snažil překonat jihlavského gólmana Jaroslava Suchana zkušený třinecký forvard Richard Král. Poté ale převzala otěže do rukou Dukla. V 7. minutě projel do obranného pásma Ocelářů Pavel Vostřák a přesnou přihrávkou našel výborně postaveného Petra Valu. Pětadvacetiletý jihlavský útočník ale mířil pouze do lapačky brankáře Martina Vojtka. V 11. minutě chybělo jen málo k tomu aby se ujal lob Petra Kuchyni. Hostující obránce nahodil obloučkem puk na branku a domácí gólman zareagoval doslova v poslední vteřině. Další obrovskou šanci Dukly pak spálil ve 12. minutě Aleš Padělek, kterého do sóla vyslal perfektní přihrávkou spoluhráč Roman Hlouch. „Začali jsme strašně křečovitě, potřebovali jsme totiž vyhrát a když něco potřebujete, tak to jde vždycky mnohem hůř. Navíc Dukla hrála zpočátku úpornou obranu a my s ní měli problémy.“ přiznal těžkosti v úvodu zápasu třinecký kouč Pavel Marek. Bezprostředně po promarněné šanci Aleše Padělka přišel rychlý protiútok Severomoravanů, který zakončil přesnou střelou Zdeněk Skořepa. 1:0. Už za dalších 46 vteřin se skóre měnilo znovu. Zmatku před jihlavskou brankou využil Radek Bonk a zasunul puk podruhé do sítě. 2:0

V prostřední části si domácí, hrající na půl plynu, v poklidu hlídali dvoubrankový náskok a čekali na další chybu svého soupeře. Ta přišla ve 34. minutě. Ještě před tím měl ale snížení na hokejce obránce Jiří Dobrovolný. Tomáš Čachotský objel třineckou branku a skvěle našel u tyče číhajícího spoluhráče, tomu však radost z úspěchu překazil rychlým zásahem holí gólman Martin Vojtek. Třetí gólová situace Ocelářů se zrodila při přesilovce Dukly. Na modré čáře si Tomáš Ficenc tak dlouho hrál s pukem až mu ho sebral Richard Král. Následná přihrávka pak mířila do jízdy Zdeňku Skořepovi, který svůj únik zakončil ukázkovým blafákem. 3:0. „Věřili jsme, že dnes budeme v Třinci bodovat a prvních deset minut jsme určitě nehráli špatně. Pak jsme ale soupeři nabídli vlastními hrubkami takové šance, že nad tím zůstává rozum stát,“ zlobil se na své svěřence jihlavský kouč Petr Vlk. V závěru třetiny pak Dukla promarnila více než minutovou přesilovku pěti proti třem. Za 74 vteřin nevymyslela vůbec nic!

V závěrečném dějství padly další tři branky. Nejprve ve 43. minutě z hole Jana Peterka. Právě jemu bylo uznáno autorství gólu, i když ve skutečnosti si puk do vlastní sítě zcela nepochopitelně poslal obránce Jiří Dobrovolný. 4:0. O tři minuty později se hosté dočkali čestného úspěchu. V obranném pásmu Třince vyhrál Oldřich Bakus buly a následná prudká střela Pavla Vostřáka skončila za zády domácího gólmana. 4:1. Definitivní podoba výsledku se zrodila dvě a půl minuty před koncem utkání, kdy se trefil třinecký útočník Jiří Polanský. 5:1.

Petr Vlk (Jihlava): "Věřili jsme, že bychom mohli bodovat a prvních deset minut jsme ani nehráli špatně. Ale potom jsme začali dělat hrubky, nad kterými zůstává rozum stát. Třinci jsme vlastními chybami nabídli šance, kterých domácí využili ke vstřelení gólů."

Pavel Marek (Třinec): "Čekali jsme úpornou obranu Jihlavy, proto byl začátek z naší strany křečovitý. Uklidnily nás však první dva góly. Pak jsme se už rozehráli a až na přesilovky jsme odvedli vcelku dobrý výkon."