Řehoř - Kvasnička, Bradáč, Chalupa, Rajnoha, Dršata, Kostka - Tichý, Volf, Rezek - Dolana, Hrbatý Filip, Hrbatý Jan - Krča, Jenis, Skála - Cína
5

Adamec David - Durda, Polanský, Kello, Baláš, Kvapil, Blahuš, Sommer, Tvrdý - Šebek, Adamec Petr, Barták - Tůma, Zábranský, Otoupalík - Kropáček, Procházka, Čikl - Sklenář
6
Branky: 12. Dolana, 17. Dolana (Hrbatý), 37. Dršata, 38. Hrbatý (Dolana), 59. Tichý (Chalupa) - 25. Sommer, 30. Adamec P., 30. Šebek (Barták), 43. Tůma (Šebek), 53. Zábranský (Sklenář). Rozhodčí: Vokurka - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 256. střely na branku: 52:29.

Začátek utkání poznamenal výpadek proudu na Horáckém zimním stadionu, který se později přihlásil o slovo ještě na přelomu druhé a třetí části hry. Viditelnost na ledové ploše však byla shledána dostatečnou a čas tak v těchto sekvencích utkání měřil hlavní sudí Vokurka na stopkách. Ani jednomu z týmů to však neubralo na útočné náladě, za Kometu přestřelil v dobré střelecké pozici Čikl, na straně druhé byl blíže úvodní brance po milimetrové přihrávce Dolany Filip Hrbatý, kotouč z jeho hole však narazil pouze do horní konstrukce branky. Domácí trenér Havel se sice dožadoval uznání branky, ale takové vymoženosti, jakými je videorozhodčí, ještě v juniorském hokeji bohužel nemáme. O první gólové slovo se tak ve 12. minutě přihlásil kapitán Jihlavy Dolana, který vyjel zpoza branky, brněského gólmana Adamce si nejprve položil a posléze vymetl pravý horní růžek jeho branky, 1:0. Úspěšný střelec hýřil hokejovými nápady i nadále, ve svém následujícím střídání připravil dobrou střeleckou pozici Filipu Hrbatému, ten však se svým pokusem z prostoru mezi kruhy neuspěl. To jeho bratr Jan Hrbatý ukličkoval na modré v 17. minutě hostujícího obránce, poslal kotouč na Dolanu, který jej střelou bez přípravy poslal do Adamcovy klece, 2:0.

Souboje u mantinelu

Za tohoto stavu bylo veselo, ovšem ve druhé dvacetiminutovce přišlo hned několik hrubých individuálních chyb v domácí obraně, které neváhali brněnští gólově potrestat. Jedna z nich přišla ve 25. minutě, kdy Sommer vycházel z trestné lavice. Domácí Kostka mu namazal přesně na jeho hůl, brněnský hráč mu ujel a z nájezdu se nemýlil, 2:1. Ani Dukla však nebyla v útoku bezzubá. Jan Hrbatý našel zpoza branky na kruzích Rajnohu, po jehož zblokovaném pokusu poslal Dolana sice kotouč do sítě, ale z druhé strany, než by si domácí příznivci přáli. Vyrovnání si hosté schovali na polovinu utkání. Petr Adamec si udělal tělem místo před Řehořovou brankou a procedil kotouč mezi jeho betony, 2:2. Na 30. minutu si však Kometa schovala nejen vyrovnávací, ale i vedoucí branku. Na jejím konci totiž vyzval ke skórování Bartáka Šebek, s jeho pokusem si domácí gólman poradil, ale s tím se druhý jmenovaný nespokojil a kotouč sám dopravil do sítě, 2:3. Tím se však gólový kolotoč druhé třetiny zdaleka nezastavil. Po neúspěšném brejku Dolany v oslabení se dostal na druhé straně v blízkosti jihlavského brankoviště ke kotouči Barták a dokázal najít skulinku v rozkleku domácího Řehoře, 2:4. Hned v následujícím střídání vrátil Duklu zpět do utkání Dršata, který se jakoby mimoděk proháčkoval mezi dvěma brněnskými beky a ladně poslal kotouč na pravý Adamcův beton, 3:4. Jihlavským mladíkům patřil i závěr prostřední části hry, ve 38. minutě se totiž protáhl Dolana po pravém křídle do útočného pásma, zpětnou přihrávkou našel připraveného Jana Hrbatého a ten poslal příklepem kotouč za záda brněnského gólmana, 4:4. Strhnout vedení na svou stranu mohli domácí hned v dalších okamžicích, ale střelu Bradáče od modré zastavila horní konstrukce branky a s Rezkovým pokusem si Adamec věděl rady.

Pozorný Milan Řehoř

Rozuzlení hokejové zápletky se tedy dočkali diváci až v závěrečné třetině. Na jejím počátku se povedlo strhnout vedení na svou stranu Kometě. Šebek nahodil kotouč před jihlavské brankoviště, v následné mele se nejlépe zorientoval nepokrytý Tůma a nasměroval kotouč za brankovou čáru, 4:5. Poté se mohli radovat ze skórování na jedné straně Dolana a na druhé Kroupa, ale s jejich pokusy si oba muži s maskou poradili na výbornou. Světlo se tak rozsvítilo až v 53. minutě a opět za jihlavskou brankou. Před Řehořem totiž stanul další nepokrytý forvard, tentokrát Zábranský, a ten mohl po přihrávce Sklenáře zpoza branky zvednout s klidným svědomím ruce nad svou hlavu, 4:6. Až do konce dnešního střetnutí byla na domácím týmu patrná snaha nechat si doma alespoň bod. O to se pokusila zejména šestice hráčů při hře bez brankaře, její snaha přinesla i gólové ovoce. V končící 59. minutě se dostal ke zblokovanému Chalupově pokusu Tichý a vykřesal v domácích jiskřičku naděje, 5:6. Ta však pohasla v zápětí s úderem konce 60. minuty utkání a mladé Dukle tak zůstaly namísto bodů pouze oči pro pláč.

Gólman David Adamec kryl několik nebezpečných střel

Dalibor Skála (trenér Jihlavy): „Na pět gólů by se mělo doma vyhrávat a my dneska platíme nováčkovskou daň. Zase nastaly hrubý chyby jednotlivců, který nám prostě prohrávají zápasy. Těžko můžem mluvit o tom, že by nás soupeř přehrál nějakým herním systémem, ale přehrál nás po našich hrubých chybách a my už nevíme, jak u těch hráčů dostat tu zodpovědnost za ten puk nebo za ten svůj post.“

Jan Hrbatý (Jihlava): „Já myslím, že v první třetině to bylo parádní, úplně všichni zahráli dobře. Do kabin sme šli za stavu 2:0 a pak sme si všichni mysleli, že budem hrát hokej na krásu. Takhle to ale nejde. Příjdem do druhý třetiny, dostanem dva góly a je to na prd. Brno zabojovalo, dalo dva góly a bylo to špatný.“