Řehoř - Dvořák, Bradáč, Chalupa, Rajnoha, Dršata, Kostka - Volf, Rezek, Tichý - Dolana, Hrbatý J., Vlk - Cína, Hrbatý F., Skála - Krča
3

Sareza Ostrava

Štěpánek - Kaněra, Rambousek, Dudáš, Němec, Pala, Vajda - Klimek, Mleko, Klečka - Novák, Jeřábek, Stehlík - Mach, Janečka, Mikeš
3
Branky: 2. Dolana (Hrbatý, Vlk), 35. Tichý (Volf), 58. Dršata (Dolana) - 7. Mleko (Klimek, Klečka), 20. Mleko (Klečka), 57. Klečka (Klimek, Mleko). Rozhodčí: Homola - Hejduk, Jeletz. Vyloučení: 12:7, navíc Rezek (JIH) 10 min. - Mleko (SAR) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 296. střely na branku: 28:45.

Na svého soupeře domácí doslova vlétli hned od prvního střídání. Hrbatému se povedlo najít volného Dolanu, který najížděl na Štěpánka muž proti muži, podíval se a poslal mu pozdrav na uvítanou pod horní tyčku, 1:0. Poté si vyzkoušeli na obou stranách hráči golfové údery. Ostravského Stehlíka vychytal lapačkou Řehoř, Volfova rána mířila jen doprostřed. Za pasivitu po vedoucí brance zaplatili domácí v 7. minutě. Klimek našel od hrazení přesným pasem najíždějícího Mleka, který usměrnil kotouč mezi betony přesouvajícího se Řehoře, 1:1. Na konci 12. minuty se naskytla domácím šance hrát v dvojnásobné početní výhodě, ale hozenou hokejovou rukavici nedokázali sebrat, za což přišel zákonitý trest. Ještě před odchodem do kabin vybídl Klečka k brejku Mleka, který svůj únik zakončil střelou na lapačku. Řehoř si na puk sice šáhl, ale jeho cestě do sítě zabránit nedokázal, 1:2.

V první polovině druhé třetiny byli za svou nedisciplinovanou hru domácí odměněni hned šesti dvouminutovými tresty, při kterých se logicky dostali pod tlak soupeře. Ten však nedokázal přetavit v gól ani jednu z nabízených přesilových her a o slovo se přihlásilo známé „nedáš – dostaneš.“ Hrdina úvodní části hry Mleko zaváhal při zakládání útoku, Volf mu sebral kotouč, v pádu jej přistrčil volnému Tichému a ten si už věděl rady. Puk si přehodil na bekhend a mazácky poslal nad Štěpánkovu lapačku, vyrovnáno 2:2. Znovu se radovat mohla Dukla hned v zápětí, Dolanův pokus rozezněl brankovou konstrukci ostravské svatyně a my se už nikdy nedozvíme, na kterouže tyč si to domácí kapitán zahrál. Zda na tu v brance, nebo zda se jednalo pouze o břevno. Sudí Homola však rozpažil a pokračovalo se za vyrovnaného stavu. Obdobná chyba, jako při vyrovnávací brance domácích, se poté stala i při rozehrávce Dukly, s nájezdem Janečka si ale Řehoř za asistence Bradáčovy sekery dokázal poradit.

V poslední části hry začala mít více ze hry domácí Dukla. Byli to ovšem na druhé straně šance Mleka a Stehlíka, které zvedaly diváky ze sedadel. Zpět je však posadil pohotovými zákroky jihlavský muž s maskou, Milan Řehoř. Po pěkné souhře Hrbatého s Dolanou pálil na Štěpánka Vlk, ale ostravský gólman si dokázal díky svým dobrým reflexům poradit. Udeřilo ale na druhé straně při vyloučení jihlavského Bradáče. Klimek totiž vybídl ke skórování Klečka, který nezaváhal a bekhendem poslal kotouč pod horní tyč Řehořovy branky, 2:3. Záhy však vrátil misky vah do remízové polohy Dršata, jehož střela od červené překvapila do té doby bezchybného Štěpánka a prolétla mu kolem lapačky až do sítě, 3:3. I díky tomuto šťastnému okamžiku si mohou tedy junioři Dukly připsat na své konto další bod, díky němuž se dotáhli na předposlední Kometu Brno.

Dalibor Skála (trenér Jihlavy): „Špatný, špatný… ta nedisciplinovanost ve druhý třetině, sedm vyloučenejch, tímhle stylem nepovede cesta k úspěchu. Co na to mám říct? Tak jsme rádi za bod, že tou střelou zdálky to tam spadlo, ale… Ve druhý třetině tam byly zbytečný vyloučení, eště jsme na to kluky upozorňovali. Takže jsme zklamaný, no…“

Jíří Dršata (Jihlava): „V první třetině jsme vedli 1:0 po dvou minutách gólem Dolany, pak jsme to ale zkazili, protože jsme se na to nesoustředili, mysleli jsme, že to půjde samo a dostali jsme 2 rychlý góly. O přestávce nás trenér seřval, na druhou třetinu jsme vlítli, nepustili jsme je ke hře, sice jsme byli pořád v oslabení, ale to jsme uhlídali, pak jsme dali druhej gól, bylo to 2:2. Pak jsme je celou dobu tlačili, ale neměli jsme to střelecký štěstí a dostali jsme třetí gól. Potom jsme to hned vyrovnali šťastným gólem od červený čáry (úsměv). Myslim si, že to byl dobrej zápas, ale měli jsme vyhrát… měli jsme mít dva body.“

Michal Novák (Ostrava): „My jsme si skoro nezasloužili ani bod, snažili jsme se, ale nešlo to. Spálili jsme šance, gólman nás podržel, dneska to bylo jedno s druhým.“