8:5
(1:1, 1:3, 6:1)

Vítej zlatý hattricku, starší žáci třetí rok po sobě vyhráli svojí skupinu

22.03.2018 / Jaroslav Wollmann

V posledním kole proti Velkému Meziříčí stačila jihlavským mladíkům remíza k tomu, aby poskočili na konečné první místo tabulky a třetí rok po sobě ovládli ligu starších žáků. I přes převahu bylo skóre po první části nerozhodné 1:1. Ve druhé třetině dolehla na hráče tíha okamžiku, hra se vyrovnala a ke všemu se hosté dostali do vedení 4:2. Ještě v 50. minutě bylo skóre 3:5 a nevypadalo to vůbec dobře, ovšem posledních deset minut předvedly naděje Dukly neskutečný obrat, soupeře zamkly do jeho obranného pásma a vsítily pět branek! Šest bodů za tři góly a tři asistence si v zápase připsal Hynek Peš. Výsledkem 8:5 korunovali fantastickou sezónu, kterou zakončili s bilancí 24 výher, 2 remíz a pouhých 2 těsných proher z 28 soutěžních utkání! K tomu se výtečně prezentovali v souběžně hrané druhé soutěži DTS 2005 (Dlouhodobá turnajová soutěž pro ročníky 2005), kde se na celkem 11 jednodenních turnajích utkávali s nejlepšími týmy ročníku 2005 České republiky (týmy jako Hradec Králové, Liberec, Pardubice, Vítkovice atd.), každých 20minut se počítalo jako samostatné utkání a celková bilance skončila 20 výher, 15 remíz a pouhých 5 prohraných "třetin" za celý rok proti těmto těžkým soupeřům, za což patří hráčům uznání, respekt a poděkování za ukázkové reprezentování značky Dukla Jihlava!
22.03.2018, Liga starších žáků "B" - 28. kolo

Černý (30. Sigmund) - Matějíček, Port, Doskočil, Vandas, Kret, Jeletz - Peš, Kudrna, Fábry - O. Novák, Bakus, L. Kolda - Lagron, Němec, Kardoš - Hrubý
8

HHK Velké Meziříčí

5
Branky a nahrávky Jihlavy: Port (Peš), Peš (Matějíček), Fábry (Peš), Fábry (Peš), L. Kolda (Bakus), Peš, Peš, Lagron.