7:1
(3:1, 3:0, 1:0)

09.02.2018 / Jan Hausmann

09.02.2018 17:30, Extraliga staršího dorostu - 35. kolo

HC Sparta Praha

Škorpík – Guryevskiy, Tůma, Bláha, Prchal, Pika, Gajdoš – Prymula, Pšenička, Kasanda, Dani, Obadal, Rubeš, Flídr, Arnošt, Slavíček, Čech, Vitcouch
7

HC Dukla Jihlava

Juřička – Křišta, Piskač, Veleba, Kratochvíl, Marek, Zvěřina, Rašín – Brož, Vala, Krajíček, Najman, Filip, Juda, Barák, Svoboda
1
Branky a nahrávky: 8. Prymula (Dani, Pšenička), 10. Prymula (Dani, Pšenička), 13. Vitouch (Arnošt, Gajdoš), 31. Kasanda (Vitouch, Arnošt), 39. Vitouch (Rubeš, Pika), 40. Dani (Prymula, Pšenička), 42. Prymula (Prchal, Dani) – 9. Najman (Vala, Křišta). Rozhodčí: Souček – Gerát, Hynek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 41. Střely na branku: 40:39. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 7:1.

Průběh utkání

Úvodní perioda se nesla ve zběsilém tempu, hra se přelévala nahoru a dolů a šance byly k vidění na obou stranách. Přece jenom trochu více ze hry měli ale domácí. Ve třetí minutě dostala první početní výhodu Sparta, skóre v ní mohl otevřít kapitán Tůma. V souboji tváří v tvář s Juřičkou ovšem neuspěl. V osmé minutě už ale Juřička kapituloval. Patrik Prymula dostal zcela osamocen od Daniho parádní přihrávku zpoza brány a ranou z první rozvlnil síť. Radost Pražanů ale neměla dlouhého trvání. Za 73 sekund ujel Adam Najman a svou vlastní střelu dorazil za Škorpíka. Za půl minuty už ale bylo vedení znovu na straně domácích. Patrik Prymula se dostal k dorážce a světelná tabule hlásila skóre 2:1. Ve 13. minutě přidala Sparta třetí branku, dorážkou se do statistik zapsal David Vitouch.

Druhá třetina se odehrávala v podobném duchu jako ta první. Na další branku se čekalo deset minut, ve 31. minutě zařídil domácím už tříbrankový náskok krásnou akcí Viktor Kasanda. Po zbytečných faulech Daniho a Gajdoše následovaly dvě přesilové hry Jihlavy, ani jednu z nich ale borci ve vínových dresech nezužitkovali. Po úspěšně ubráněném druhém oslabení zabodli sparťané do těla jihlavského soka dvě smrtelné rány. Ve 39. minutě se zadařilo Davidu Vitouchovi a osm vteřin před druhou sirénou zvýšil na 6:1 po Prymulově střele do břevna z dorážky Miroslav Dani.

Do závěrečné dvacetiminutovky už se šlo za prakticky rozhodnutého stavu. Hned na startu zkompletoval hattrick Patrik Prymula, čímž uzavřel na konečných 7:1. Prvních 15 minut jednoznačně patřilo domácím, ovládali hru a drželi Duklu v obranné třetině. Dalších branek se už ale nedočkali. Na posledních pět minut sparťané polevili v tempu a iniciativu převzali hosté. Do obrany na oplátku zatlačila Jihlava Pražany, ale ani hosté tlak v rozvlnění sítě nepřetavili.

Ohlasy trenérů

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Dnešní utkání se rozhodlo už přístupem hráčů k samotnému předzápasovému rituálu. Herní projev na ledě nebyl místy špatný, nicméně s postupem utkání a narůstajícím skóre ve prospěch domácích se nám samozřejmě nehrálo lehce. Troufnu si říct, že šancí na korekci a zpočátku i na vyrovnání jsme měli dost, bohužel v koncovce jsme byli hodně jaloví. Sparta byla neskutečně hladová v předbrankovém prostoru a celkově i na brankovišti, a to rozhodlo o konečném výsledku utkání. Nezbývá než soupeři pogratulovat a zítra začít hrát produktivní hokej.

×
Odehrané v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno
HC Dukla Jihlava