2:4
(0:1, 1:2, 1:1 - N 0:0 - 1:0)

Junioři marně dotahovali tříbrankový náskok Salzburgu, získali ale bod v nájezdech

29.09.2018 / Tomáš Lysý

Po vedoucí Kometě čekal juniory další silný soupeř z "jihlavské" skupiny, a to celek Salzburgu. Hosté se již v páté minutě ujali vedení, které během druhé třetiny navýšili na rozdíl tří branek. Dukla ale zápas nezabalila. Krátce poté vstřelil svůj první gól v sezoně Patrik Čermák a ve 47. minutě vykřesal Dukle naději Vítězslav Brož. Domácí ale, na rozdíl od soupeře, nedokázali využívat přesilové hry a hosté tři a půl minuty před koncem pojistili výhru - 2:4. Jihlavští hokejisté si ze zápasu nakonec odnesli bod, který si jistě zasloužili, neboť v nájezdech byli úspěšnější zásluhou Patrika Čermáka - 1:0.
29.09.2018 12:00, DHL extraliga juniorů - 8. kolo

Javůrek – Piskač, Křišta, Marek, Smolko, Trávník, Zvěřina, Rašín – Brož, Vala, Zadražil, Hrbatý, Krajíček, Menšík, Adam, Čermák, Juda, Pigl, Barák
2

EHC RedBull Salzburg

Bugl – Obu, Menner, Zündel, Szuber, Nyman, Wimmer – Borzecki, Varejcka, Schwaiger, Hede, Eham, Vogt, Myklucha, Polegoško, Lindner, Maier, Harnisch, Peterka
4
Branky a nahrávky: 32. Čermák, 47. Brož (Juda), rozh. náj. Čermák – 5. Maier (Vogt, Harnisch), 22. Varejcka (Lindner, Zündel), 31. Polegoško (Varejcka, Harnisch), 57. Lindner (Maier, Vogt). Rozhodčí: Pokorný – Rampír, Roupec. Vyloučení: 6:9. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 65. Střely na branku: 30:38. Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4.