0:5
(kontumace (2:5))

Jihlava zásluhou dobrého konce druhé třetiny veze z Kadaně jasné tři body

23.01.2019 / Stanislav Jiskra

Jihlavští hokejisté začali na ledě Kadaně aktivněji a již do osmé minuty měli dvě přesilovky. Druhou využil před brankou důrazný Lukáš Klíma a poslal Duklu do vedení. Vzápětí ale srovnal Michal Foltýn, nicméně 110 sekund před koncem ujel v oslabení Nicolas Werbik a vrátil červenožlutým jednobrankový náskok. Kadaň dostala ve druhé třetině výhodu minutu a 40 sekund dlouhé přesilovky pět na tři a využila jí k poslednímu srovnání stavu. Nedlouho poté chytil Jan Brož trestné střílení domácímu Wágnerovi a stav tak zůstal nezměněn až do dvouminutové dvojnásobné početní výhody hostí. V ní se proti svému bývalému týmu opět trefil Lukáš Klíma a velice důležitá byla i trefa Nicolase Werbika devět sekund před odchodem do kabin. Tento gól domácí hodně nalomil a když Josef Skořepa v čase 44:12 dal branku na konečných 2:5, nebylo co řešit!
Kontumace 25.1.2019: Kvůli neoprávněnému startu hráče Kadaně byl zápas zkontumován na výsledek Kadaň - Dukla 0:5. Více zde.
23.01.2019 18:00, Chance Liga - 49. kolo

SK Trhači Kadaň

Lukeš – Novák, Eliáš, Uřídil, Hajič, Foltýn, Šefl, Popela – Svoboda, Kůs, Wágner – Šulek, Rindoš, Maršoun – Konášek, Tupý, Homer – Zabloudil, Kanický
0

HC Dukla Jihlava

Brož – Holý, Půža, Matějíček, Kajínek, Štebih, Štindl, Černohorský – Anděl, Skořepa, Pekr – Harkabus, Werbik, Čachotský – Klíma, Osmík, Hrníčko – Váňa, Juda, Vála
5
Původní výsledek: 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Foltýn (Tupý, Konášek), 28. Wágner (Novák, Šulek) – 9. Klíma (Štebih, Werbik), 19. Werbik, 37. Klíma (Holý), 40. Werbik (Holý, Čachotský), 45. Skořepa (Anděl). Rozhodčí: Cabák, Pilný - Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 290. Střely na branku: 13:48. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5.

Průběh utkání

První třetinu zahájili lépe hosté z Jihlavy, ale jejich pokusy končili v moci domácího brankáře Štěpána Lukeše. Ve třetí minutě si domácí nerozuměli při střídání, za což je odměnil hlavní rozhodčí menším trestem. Nejvíce pokusů na vstřelení branky měl pro domácí publikum známý Jan Holý, jehož střely od modré čáry likvidovala obrana Trhačů, kterou vedl Štěpán Lukeš. Domácí první oslabení zvládli bez úhony, ale netrvalo tomu dlouho a přišlo druhé vyloučení domácích Trhačů. Jaroslav Kůs si pomohl v souboji háčkem, čehož si hlavní sudí všiml. Stejně tak, jako tomu bylo v první přesilové hře, měl nejvíce pokusů Jan Holý, který napálil kotouč na Lukeše, před kterým vznikla nepřehledná situace, ve které zkoušel štěstí Nicolas Werbik a Miha Štebih, které ještě Lukeš vychytal, ale na důrazného ex-kadaňského Lukáše Klímu byl již krátký - 0:1. Ovšem jihlavská radost trvala třiašedesát vteřin. Michael Foltýn na modré čáře napřáhl ke střele a rozvlnil síť za Brožem. Na této brance se podílel i odchovanec kadaňského hokeje Marek Konášek, který si ihned v prvním startu za „A“ tým připsal první bod - 1:1. Poté následovali šance na obou stranách, a také první přesilová hra Trhačů, která se jim vůbec nepovedla. Nicolas Werbik využil ve středním pásmu nepřesnou rozehrávku domácích a ujížděl sám na Lukeše, který se po jeho dělovce do pravého růžku branky jen poohlídl - 1:2.

Jihlava si svou aktivitu přenesla i do druhé třetiny a domácím trenérům nezbývalo nic jiného, než si vzít oddechový čas, po kterém se hra začínala vyrovnávat. Trhačům byla nabídnuta přesilová hra, ve které se hosté provinili útočným faulem, a tak výhoda byla dvojnásobná. Domácí rozjeli přesilovkový kolotoč, na jehož konci byla střela Františka Wágnera, který střelou z mezikruží vyrovnal stav utkání - 2:2. Přesilová hra domácích však pokračovala, ale do největší šance se dostal hostující Hrníčko, který ujel domácím obráncům a nastřelil spojnici Lukešovy brány. Následovalo hákování Daniela Nováka, ale Jihlava tento faul potrestat nedokázala. Ke konci oslabení ujel jeden z Trhačských útočníků do samostatného úniku, který za cenu trestného střílení zastavil Matěj Pekr. K trestnému střílení se postavil František Wágner, jehož střelu na vyrážečku Brož vychytal. Následovala velká šance domácích, konkrétně Jaroslava Kůse, který z levého kruhu nastřelil tyčku za zády Jana Brože. Hra se přesunula do rohu v útočném pásmu hostí, kde bylo k vidění několik osobních soubojů, za které Trhače odměnil hlavní rozhodčí dvěma menšími tresty. Kadaňská obrana skoro minutu a půl vzdorovala hostující převaze. Tento vzdor vyřešil Jan Holý, který našel v pravém kruhu osamoceného Lukáše Klímu, jehož střelu si smolně srazil Lukeš za svá záda - 2:3. Dlouho to vypadalo, že tento stav bude platit i na začátku třetí třetiny, jenže devět vteřin před koncem druhé části napřáhl na modré čáře Jan Holý, tuto střelu Lukeš vyrazil pouze na hůl Nicolase Werbika, který jen zasunul kotouč do odkryté části domácí klece - 2:4.

Hostující převaha se ukázala hlavně v poslední části hry. Domácí ztratili ve středním pásmu puk a Dukla se hnala do přečíslení dva na jednoho. Josef Skořepa to vzal na sebe a střelou na bližší tyč zvýšil - 2:5. Hosté si i nadále vytvářeli skvělým pohybem více příležitostí, z čehož nejvíce těžil Lukáš Klíma, který z dobré palebné pozice trefil masku Štěpána Lukeše. Následovala šance Trhačů, do které se dostal autor první branky Michael Foltýn, jenže tentokrát jeho střela mířila mimo Brožovu klec. Jihlavský tlak nadále pokračoval, ale dobrý výkon Štěpána Lukeše vše zastavil. V poslední minutě bylo k vidění ještě vyloučení Jihlavské Dukly, čehož Trhači za dvaadvacet vteřin nedokázali využít.

Ohlasy trenérů

Miroslav Novák (SK Trhači Kadaň): „Utkání s Jihlavou se mi hodnotí těžce. Bohužel rozhodly stále se opakující chyby v obraně. Když už vyrovnáme na 1:1, tak pak uděláme chybu, kterou opakujeme v každém duelu. Samozřejmě soupeři jako je Jihlava nebo minule Vsetín tohle potrestají. Není možné, abychom při přesilové hře inkasovali branku na 1:2. Když se nám již podařilo srovnat na 2:2, tak přišlo vyloučení, při kterém jsme hráli oslabení ve třech. Že v této situaci dostaneme gól, to člověk ještě dobře bere, ale pak však dostaneme devět vteřin před koncem třetiny další branku na 2:4. Dohánět následně dvoubrankovou ztrátu proti Jihlavě je náročné. Rozhodl inkasovaný gól v naší přesilové hře.“

František Zeman (HC Dukla Jihlava): „V prvních dvou dvacetiminutovkách jsme si vytvořili hned několik příležitostí skórovat, ale bohužel jsme z domácího brankáře udělali brankáře do národního týmu. V závěrečné části jsme ukázali sílu týmu a po právu si z Kadaně vezeme tři body.“