5:1
(2:0, 1:0, 2:1 - N 1:0)

Dorostenci rozhodli o své výhře díky přesilovým hrám, využili tři z pěti

27.10.2018 / Tomáš Lysý

V dalším mistrovském zápase přivítali svěřenci Štěpána Moravce celek Havlíčkova Brodu. Domácí družina vedla po první třetině o dvě branky. Ve druhé části mladíci Jihlavy přidali třetí branku, svou druhou vstřelil Martin Pigl. Gólově aktivnější byli i v poslední dvacetiminutovce, kdy přidali dvě branky, hosté se dočkali jen jednoho zásahu. Dukla porazila i díky třem využitým přesilovkám Havlíčkův Brod 5:1. V nadstavbové části se také lépe dařilo Jihlavě. Po 29 vteřinách ukončil prodloužení kapitán Marek Chvátal.
27.10.2018 15:15, ELIOD extraliga dorostu - 12. kolo

Maláč – Matějíček, Chvátal, Hrbek, Sapík, Vranka, Adam – Zdarsa, Melenovský, Pavelec - Pigl, Polodna, Broža - Bulík, Báťa, Kravec - Kuba, Štorek, Mlejnek
5

BK Havlíčkův Brod

Kubík – Besmák, Dvořák, Jiráček, Kutlvašr, Kuchta, Doležal – Juřica, Beneš, Matoušů - Kozlík, Rauš, Dymák - Holenda, D. Krejčí, Prášek - T. Krejčí, Janko
1
Branky a nahrávky: 12. Pigl (Sapík, Broža), 14. Hrbek (Polodna), 40. Pigl (Broža, Polodna), 45. Chvátal (Pavelec, Melenovský), 53. Polodna (Sapík), 61. Chvátal (Zdarsa, Pavelec) – 44. Dymák (Kozlík, Rauš). Rozhodčí: Čuňočka – Polák, Kučera. Vyloučení: 5:5, navíc Adam (JIH) 10 min. OT. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 126. Střely na branku: 34:18. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Splnili jsme cíl, který jsme si před utkáním dali. Jsme rádi, že jsme soupeři vrátili porážku z prvního utkání. Až na úvodních 10 minut jsme utkání víceméně kontrolovali a byli aktivnější. Důležitý byl třetí gól do šatny na konci druhé třetiny, kterým jsme se dokázali uklidnit. Čtyři body nás drží "v kontaktu" s první čtyřkou a bude pro nás klíčové v následujících utkáních výkon zopakovat.