4:2
(2:0, 1:1, 1:1)

Junioři skončili na turnaji v Karlových Varech poslední

19.08.2018 / Tomáš Lysý

Ačkoliv Dukla Jihlava začala na turnaji v Karlových Varech výborně a v prvním utkání porazila Chomutov 4:2, nakonec skončila poslední. Ve druhém utkání totiž prohrála s Kolínem nad Rýnem 1:4, když k finále potřebovala vstřelit gól, ale naopak při risku v power-play inkasovala a vinou horšího skóre skončila v tabulce základní skupiny poslední. Jihlava tak hrála v neděli dopoledne utkání proti českému mistru Kometě o 5. místo. Byť byli svěřenci trenéra Karla Nekvasila v úvodu lepším týmem, dvakrát inkasovali a to rozhodlo. Červenožlutí sice ve 22. minutě snížili Filipem Křištou, ale Kometa se v dalším průběhu utkání prosadila opět dvakrát a v závěru už pouze Dukla korigovala na konečných 2:4 střelou Petra Boušky. Nejužitečnějším jihlavským hráčem na turnaji byl vyhlášen Miroslav Juda.
19.08.2018 11:00, Přípravné zápasy juniorů - 0. kolo

Micka – Svozil, Kučerík, Jan Sedláček, Studený, Holemý, Tomáš Sedláček, Furch – Kadlic Minárik, Kunc, Popelka, Matula, Meluzín, Kavický, Rašovský, Snášel, Karpíšek, Hubáček
4

Chaloupek – Zvěřina, Veleba, Rašín, Trávník, Piskač, Krišta, Marek, Bouška – Pigl, Juda, Brož, Vala, Krajíček, Kardoš, Doležal, Čermák, Zadražil, Kochrda, Svoboda
2
Branky a nahrávky: 4. Kadlic (Kunc), 9. Kučerík (Kunc), 37. Kadlic (Kunc), 45. Kunc (Minárik, Kadlic) – 22. Krišta (Zadražil), 55. Bouška (Brož). Rozhodčí: Glanc – Gerát, Havlovec. Vyloučení: 3:6, navíc Kunc a Studený (KOM) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 2:1, 4:1, 4:2.

Trenér Karel Nekvasil o celém turnaji: Turnaj byl velice kvalitní, stejně tak jako soupeři. Když to vezmu zápas od zápasu, tak nejlépe jsme odehráli první utkání proti Chomoutovu. Dvě třetiny byly z naší strany perfektní, ve třetí jsme pak ubránili výsledek. Druhý den proti Kolínu nad Rýnem rozhodla produktivita. Soupeř se šancemi nakládal velice dobře, naopak my místo jednoduché hry chtěli hrát do prázdné branky. S Kometou jsme sehráli nejhorší zápas na celém turnaji.

Přehled turnaje:

Čtvrtek 16.8.2018:
15:00: EC Kölner Haie – Piráti Chomutov 3:4
18:00: Jungadler Mannheim – HC Energie Karlovy Vary 2:3 pr.

14:00: Jungadler Mannheim - Piráti Chomutov 5:2
17:00: HC Energie Karlovy Vary - EC Kölner Haie 5:4 pr.

Tabulky po základní části:

Skupina A:
1. HC Energie Karlovy Vary 5 bodů (7:3)
2. EHC Jungadler Mannheim  4 body (6:4)
3. HC Kometa Brno          0 bodů (2:8)

Skupina B: 1. EC Kölner Haie 3 body (7:5) 2. Piráti Chomutov 3 body (6:7) 3. HC Dukla Jihlava 3 body (5:6)

Při stejné bodové rovnosti tří týmů rozhoduje: 1. skóre z minitabulky (proto Kolín skončil ve skupině první), 2. brankový rozdíl (Chomutov i Dukla stejně) 3. více vstřelených branek (proto skončili Piráti druzí, byť je Jihlava ve skupině porazila)