2:3
(1:0, 1:1, 0:2)

Dorost poprvé v přípravě vyhrál, a hned třikrát! V utkání, v prodloužení i na nájezdy

08.08.2018 / Marek Baloun

Dva zápasy čekali dorostenci na to, než v přípravě vyhrají. Po porážkách od Pardubic a Hradce Králové totiž zapsali trojnásobnou výhru na ledě Motoru. České Budějovice sice šly v první třetině do vedení a po vyrovnání Marka Melenovského se ujali golového náskoku i ve druhé části, ale to bylo z jejich strany vše. Dukla naopak ve třetí třetině gólem Šimona Báti srovnala a poté rozhodl David Polodna o výhře 3:2. Jihlava pak uspěla i v prodloužení a na nájezdy, kdy gólman Filip Maláč v obou případech výrazně přispěl k výhře 1:0.
08.08.2018 13:00, Přípravné zápasy dorostu - 0. kolo

ČEZ Motor České Budějovice

Lidák – Hail, Kumpfmuller, Cibulka, Placek, Fousek, Kašpar, Pitel, Březina, Kántor, Kudrnáč, Lukeš, Sochor, Marhoun, Petrásek
2

HC Dukla Jihlava

Švec (32. Maláč) – Moravec, Vovsík, Chvátal, Novák, Sapík, Adam - Jungwirth, Polodna, Menšík, Broža, Melenovský, Zdarsa, Baťa, Michalčuk, Pigl
3
Branky a nahrávky: 17. Kudrnáč, 32. Fousek – 24. Melenovský, 49. Baťa, 58. Polodna. Rozhodčí: Mertl - Matoušek, Bělohlav. Vyloučení: 1:1. Bez využití. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

Průběh utkání

Úvod utkání patřil bez sebemenších pochybností Dukle. Ta Budějovice celých deset minut prakticky nepustila z jejich třetiny a domácí přežili jen díky pozornému Lidákovi v kleci. Pokud se už Motor dostal alespoň do středního pásma, příliš gólmana Švece nepřekvapil. Šance sice domácí měli, chyběla ale přesnost v koncovce. Oba gólmani tak nadále odolávali pokusům o úvodní branku, až nakonec jako první padl puk do branky Jihlavy. Před brankou Dukly se strhla mela, ve které se nejlépe vyznal Kudrnáč, který objel klec a se štěstím zasunul puk ke vzdálenější pravé tyči bezmocného Švece. Motor se ještě snažil zvednout skóre, ale do kabin šli jen s jednogólovým náskokem.

I druhé dějství začali aktivněji hosté a záhy mohli sklízet ovoce. Před Lidáka se při signalizovaném faulu domácích nacpalo všech pět hráčů Dukly a z nepřehledné situace nakonec Marek Melenovský propasíroval puk za bezmocného strážce. Gólmanu Švecovi sice dlouho trvalo, než si všiml, že má ujíždět na střídačku, šestý hráč nakonec ale potřeba nebyl. Oba týmy se tak vrátily k vytváření šancí a o osm minut později si domácí opět vzali vedení na svou stranu. Fouskovi se povedlo vybojovat na modré Jihlavy puk a dostal se po pádu jednoho z beků do samostatného úniku. Ten dokázal přetvořit ve střelu pod Švecovu levačku, kde gólman nechal dostatek prostoru na gól. Do kabin se tak šlo, stejně jako po prvních dvaceti minutách, za chabého vedení Motoru.

Třetí dějství se začalo v početní nevýhodě na straně domácích, když Kántor deset sekund před sirénou fauloval kolenem jednoho z jihlavských mužů. Oslabení ale Jihočeši zvládli spíše v ofenzívě a byl to výborný Maláč, kdo musel hlídat skóre. To se mu na rozdíl od jeho budějovického protějšku povedlo. Jihlava dlouho využívala obrovské chyby budějovické obrany, až se nakonec ve 48. minutě Šimonu Baťovi povedlo rozhodit Lidáka a poslat puk za brankovou čáru. Jak se později ukázalo, tento gól započal vítězný obrat Dukly. Hra se začala přelívat od jedné branky ke druhé a čekalo se jen na to, který gólman inkasuje jako první. Tím nešťastníkem byl nakonec Lidák, když ho parádní ranou do víka pokořil David Polodna. Motor vložil veškerou možnou energii do srovnání, ani s gólmanem na střídačce a šesti muži v poli ale úspěšní nebyli a z vítězství jak v zápase, tak v exhibičním prodloužení a nájezdech (oboje skončilo 1:0 pro Duklu) se mohla radovat Jihlava.

Ohlasy trenérů

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Dnes bylo k vidění vyrovnané utkání. My jsme měli lepší vstup a první desetiminutovku a poté závěrečnou třetinu. Bylo vidět, že jsme v přípravě zase trochu déle a kluci dokázali v utkání předvést věci z tréninku. Samozřejmě k vidění bylo i spousty chyb, které bychom rádi do začátku sezony odstranili, nicméně na dnešním výkonu byl v porovnání s minulými přípravnými utkáními vidět výrazný posun v týmovém výkonu. K některým individualitám máme bohužel výhrady ve smyslu nasazení a intenzity, které by mělo být mnohem vyšší.

Milan Dančišin (HC Motor České Budějovice): Utkání jsme si prohráli sami. Za stavu 2:1 jsme udělali dvě hloupé chyby v obraně a soupeř zaslouženě vyhrál. Otázka naší produktivity, to bude asi práce na delší dobu.

×
Dnes v 18:00 | Muži
HC Frýdek-Místek
HC Dukla Jihlava