0:6
()

Odveta za baráž se nezdařila

13.09.2002 / RTD, Mesk

Na Horácký zimní stadión dnes zavítal v rámci druhého kola Tipsport Hockey Cupu tým HC JME Znojemští Orli. S tímto mužstvem se Jihlava střetla naposledy v sezóně 98/99, kdy v osudném sedmém zápase prolínací soutěže o extraligu prohrála 1:3 a musela tak svému soupeři přepustit místo v nejvyšší soutěži. Od té doby si téměř každý jihlavský fanoušek přál jediné, aby jeho oblíbená Dukla mohla se Znojmem sehrát další utkání, ve kterém by ho drtivě porazila a alespoň částečně tak dala zapomenout na ostudnou barážovou sérii. Tři sezóny čekal marně, letos poprvé měl šanci se. Dočkal se?
13.09.2002, Přípravné zápasy - 5. kolo

Suchan - Ficenc, Šmarda, Dobrovolný, Vrábel, Fuksa, Malena, Lupač, Duben - Rytnauer, Bakus, Hlouch - Čachotský, Mareš, Jantovský - Adamčik, Kaňkovský, Cmunt - Říha, Martenek, Holík
0

HC LERAM Orli Znojmo

Altrichter - Křetinský, Pavel Kumstát, Klimeš, Soudek, Havíř, Benák, Snopek - Erat, Vorel, Procházka - Petr Kumstát, Ludvík, Sklenář - Plášek, Barus, Pucher - Uram, Haman, Plch
6
Branky: 14. Vorel (Procházka), 27. Plášek (Pucher), 30. Pucher (Křetinský), 32. Petr Kumstát (Ludvík), 35. Vorel (Křetinský), 51. Uram (Plch). Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Oslabení: 0:1.

Do zápasu, stejně jako do předchozích dvou, které Dukla ve čtvrtfinálové skupině B odehrála, vstoupila lépe Jihlava. Už ve druhé minutě měl šanci domácí útočník Jantovský, který si však sám se znojemským Altrichterem neporadil a lépe se mu nevedlo ani o dvě minuty později ve spolupráci s Adamčíkem. První šanci na druhé straně měl o několik málo okamžiků později Ludvík, jihlavský gólman Suchan však jeho sólo dokázal zlikvidovat. Podobně úspěšně se mu dařilo i v 9. minutě, kdy cestu za jeho záda nenašel Sklenář. O minutu později měl svou poslední šanci v zápase Jantovský, který se tentokrát snažil tečovat Dobrovolného střelu od modré, ale ani do třetice se mu nepodařilo. Ve 13. minutě ujela do přečíslení dvou na jednoho dvojice Kaňkovský - Adamčík, ale bez úspěchu. A tak se první branky diváci dočkali až v čase 13:11. Po přihrávce Procházky našel skulinku mezi Suchanovými betony Orel Vorel, 0:1. Tímto výsledkem také skočila první dvacetiminutovka.

Druhá třetina bude jistě jihlavské hráče strašit ještě dlouho, neboť v ní dokazali během deseti minut dostat čtyři góly a v podstatě tak prohrát zápas. Úvodní minuty tomu však nenasvědčovaly, naopak ve 22. minutě mohl skórovat Čachotský. Jenže jeho beckhandovou střelu brankář Atrichter svou lapačkou zneškodnil. Pak už se začaly dít věci. Nejprve ve 27. minutě rozsvítil světlo za Suchonovou brankou Plášek, 0:2, a o dvě minuty, v oslabení, vyslal Puchera přesnou přihrávkou do sóla Křetinský. Znojemský kapitán se v podobné situaci většinou nemýlí, 0:3. Ve 32. minutě se do listiny střelců zapsal i Petr Kumstát, 0:4, a když ve 35. minutě využil přesilovou hru svým druhým gólem v utkání Vorel, byl už zápas rozhodnut, 0:5.

Do závěrečného dějiství tak vstupovali domácí už pouze s jedinou myšlenkou, vstřelit soupeři alespoň čestný gól a ukončit tak své, v tu chvíli už více jak osm třetin dlouhé, čekání na branku. Jenže ani v dnešním zápase se jim to nepodařilo, šance Bakuse i Hlouchovo sólo zůstaly nevyužity. A když se na druhé straně naopak trefil v 51. minutě další znojemský mistr světa z letošního roku Slovák Uram, stanovil tak závěrečný výsledek na 0:6. Jihlava tak po polovině zápasů čtvrtfinálové skupiny má na svém kontě tři porážky a celkem ostudné skóre 0:10!

Fanoušek Dukly si tak bude muset na vítězství nad Znojmem opět počkat. Bude to však čím dál tím více složitější, protože rozdíl mezi oběmi mužstvy se každým rokem zvětšuje...

Jiří Režnar (Jihlava): "Těžko hodnotit tohle utkání. Znojmo je s jejich hráčským kádrem a potencionálem trošku jinde než my a bohužel se to dnes ukázalo. Omlouvat hráče za druhou třetinu by byl asi holý nesmysl. Bohužel, to co jsme hráli doma s Českými Budějovicemi první dvě třetiny jsme dnes nepředvedli. Hráli jsme velice špatně, najivně, proti takovému soupeři, který si dokáže přihrát. Po druhé brance se Znojmo dostalo "do laufu" a hrálo krásný hokej, kterému jsme jen přihlíželi."

Miloslav Hořava (Znojmo): "Myslím si, že to byl velmi dobrý zápas. Jihlava hrála důrazně, jak jsme očekávali, na menším hřišti. Prvních pět minut jsme začali trošku vlažně, ale pak se to zlepšilo a ten zápas byl vyrovnaný. Výsledek, bych řekl, neodpovídal hře."