3:5
(1:2, 1:3, 1:0 - N 0:0 - 1:0)

Dorostenci vyhráli za tři body v Motoru, bod však ztratili v nájezdech

28.02.2019 / Dominik Zajan

K zápasu o další důležité body z hlediska postupu do play-off nastoupili dorostenci na ledě Motoru a úvod se jim povedl. Již v 11. minutě vedla Dukla po trefách Šimona Zdarsy a Matouše Menšíka o dvě branky. V závěru třetiny sice domácí snížili, ale to jakoby Jihlavu ještě více nabudilo a do poloviny zápasu vedli hosté již o tři branky, když se trefil Šimon Juřička a Václav Vranka. České Budějovice sice snížily na 2:4, ovšem Ondřej Broža elán domácích zase rychle zmrazil. Zkraje třetího dějství sice snížil Matouš Hail, ale to bylo z gólového účtu zápasu všechno - 3:5. Jihlava chtěla získat další bod ještě v nastavení, ale to již patřilo Motoru, který rozhodl jediným úspěšným nájezdem Adama Sochora - 1:0.
28.02.2019 16:00, ELIOD extraliga dorostu - 34. kolo

ČEZ Motor České Budějovice

Lidák – Cibulka, Hromada, Fousek, Hail, Novák – Placek , Kumpfmüller, Kašpar, Kudrnáč, Dubský, Budík, Marhoun, Lukeš, Sochor, Pitel, Petrásek, Kříž, Bukovský
3

HC Dukla Jihlava

Maláč – Matějíček, Sapík, Chvátal, Moravec, Vranka, Adam – Pigl, Melenovský, Zdarsa, Juřička, Štorek, Broža, Menšík, Mlejnek, Pavelec, Jungwirth, Bulík
5
Branky a nahrávky: 19. Sochor (Petrásek, Pitel), 33. Hail (Novák, Petrásek), 41. Hail (Fousek, Kašpar), rozh. náj. Sochor – 10. Zdarsa (Chvátal, Pigl), 11. Menšík (Adam, Moravec), 23. Juřička (Menšík, Pavelec), 27. Vranka (Bulík), 37. Broža (Juřička, Menšík). Rozhodčí: Hornáček – Štofa, Zedníková. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 72. Střely na branku: 23:40. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4, 2:5, 3:5.

Průběh utkání

Utkání zvládli lépe dorostenci Jihlavy. Ti si hned ve třetí minutě zahráli přesilovku. V ní si ale Dukla nevytvořila žádnou velkou příležitost, a nakonec ji nevyužila. V osmé minutě hráli hosté z Jihlavy další přesilovku. Ta už byla úspěšná! Marek Chvátal vypálil od modré čáry. Lidák jeho střelu vyrazil pouze před sebe, kde už čekal připravený Šimon Zdarsa, který doklepl puk do brány. O necelou minutu později vedla Dukla už dvě branky. Matouš Menšík ujel do samostatného úniku a prostřelil Lidáka mezi betony. Minutu a půl před koncem první třetiny se trefil i Motor. Adam Sochor vypálil z kruhu a jeho střela propadla až do brány.

Druhou dvacetiminutovku začala lépe Dukla. Moravec se dostal do samostatného úniku, ale Martin Lidák proti jeho střele obstál. O dvě minuty později si vzala Dukla dvoubrankový náskok zpět. Šimon Juřička přesnou střelou prostřelil jihočeského brankáře. Uběhly necelé čtyři minuty a Jihlava přidala další branku. Václav Vranka vsítil gól krásnou střelou do horní poloviny brány. Ve třicáté třetí minutě Motor snížil. Matouš Hail prostřelil Jihlavského brankáře střelou zápěstím. Necelé čtyři minuty před koncem druhé periody přidala Dukla další branku. Ondřej Broža vrátil Dukle tříbrankový náskok.

Úvod třetí dvacetiminutovky patřil Motoru. Ihned po osmatřiceti vteřinách Matyáš Fousek snížil na konečných 5:3. Ve třetí třetině jsme už viděli samé vyloučení. Nikdo už nevstřelil branku a Jihlava si připsala tři body za výhru po základní hrací době.

V prodloužení byl aktivnější Motor. Párkrát se dostal do přečíslení dva na jednoho, aůe šance nevyužil. V nájezdech se jako jediný ze všech trefil českobudějovický Adam Sochor.