4:3
(1:1, 1:1, 2:1)

Poslední utkání letošní sezony junioři zvládli, Havlíčkův Brod porazili těsným rozdílem

16.03.2019 / Tomáš Kalas

Poslední utkání letošní sezony nezahájili junioři dobře. Už po minutě a půl ztráceli jednu branku. Rozdíl se jim ale vždy povedlo dohnat, nejprve se to v 7. minutě povedlo Judovi, na 2:2 během druhé třetiny srovnal Krajíček. Klíčovým místem zápasu se ukázala 53. a 54. minuta, kdy se domácí dostali do dvougólového trháku. Nejprve se prosadil Matěj Vála, čtvrtý gól zařídil opět Miroslav Juda. Snížení Brodu 11 sekund před koncem už nic nepřineslo a tento ročník junioři zakončili na 21. místě. I příští sezonu se tak bude v Jihlavě hrát nejvyšší juniorská soutěž!
16.03.2019 12:00, DHL extraliga juniorů - 48. kolo

HC Dukla Jihlava

Krejčí – Rašín, Vála, Mareš, Smolko, Kratochvíl, Piskač – Vala, Juda, Chlubna – Brož, Krajíček, Kardoš – Doležal, Zadražil, Barák
4

BK Havlíčkův Brod

Folvarský – Dvořák, Dudycha, Najman, Horák, Kerber, Škareda, Kudrna – Tecl, Cachnín, Holenda – Kulhánek, Vaňous, Petržilka – Pártl, Vacík, Fiala – Vyvial, Pokorný
3
Branky a nahrávky: 7. Juda (Chlubna), 35. Krajíček (Kratochvíl), 53. Vála (Chlubna, Brož), 54. Juda (Piskač) – 2. Kulhánek (Horák, Petržilka), 27. Petržilka (Kulhánek, Vaňous), 60. Cachnín (Dudycha, Dvořák). Rozhodčí: Čech – Nechvátal, Kotrba. Vyloučení: 4:3, navíc Kardoš 5 min. a do konce utkání, Mareš (oba JIH) 10 min OT. - Vaňous 5 min. a do konce utkání, Najman (oba HAB) 5 min. a do konce utkání Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 88. Střely na branku: 39:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 4:2, 4:3.

Průběh utkání

Havlíčkův Brod nemohl zápas zahájit lépe. Již po 85 sekundách se totiž hosté radovali z gólu. Horákovo posunutí od modré čáry na Tomáše Kulhánka mohlo být sice nečekané, ale účinné a díky tomu se poprvé v Jihlavě měnilo skóre. Jihlava mohla odpovědět hned záhy, Folvarský ale výborně zasáhl levým betonem proti střele Judy z blízkosti brankoviště. Domácí dostali první přesilovou hru na začátku 4. minuty, avšak Brod se bez potíží ubránil. Přesto se Dukla dočkala snížení. V čase 6:50 totiž zakončil Miroslav Juda krásnou souhru s Tomášem Chlubnou, kdy druhý jmenovaný těsně před střelou nahrál právě Judovi, který zakončil fakticky do prázdné. Zápas pokračoval ve velice solidním tempu, k vidění byly dlouhé úseky bez přerušení, spousta osobních soubojů a také pár šancí. Asi tu největší měl v polovině 14. minuty Dvořák v přečíslení 3 na 1, Krejčí se ale proti němu vytáhl s parádní lapačkou.

Šance ve druhé třetině na sebe nenechala dlouho čekat. Již po šesti sekundách od úvodního buly se dopředu protlačil Vala a tvrdou střelou rozezněl levou tyč! Dukla se ale musela v obraně obejít po dobu dvanácti minut bez svého kapitána Mareše, který byl vyloučen za vražení na hrazení a Brod mohl toto potrestat v přesilové hře. Dvořák se na brankovišti totiž zorientoval a byl velice důrazný při několika dorážkách, jenže ani jedna nenašla svůj cíl. Další šance si ale svůj cíl v podobě vedoucího gólu hostí našla. Kulhánek od levého mantinelu uvolnil v pásmu Jakuba Petržilku, který se vydal vstříc Krejčímu a mezi betony přidal druhý gól svého týmu. Petržilka si mohl chvíli slávy užít o chvíli později, když se dostal do dalšího úniku, ten ale výborně zastavil Krejčí. Ke konci třetiny již hra poměrně upadla, přesto se skóre ještě jednou měnilo. Kratochvíl od vlastní branky postrčil kotouč na Jakuba Krajíčka, který měl před sebou hodně prostoru a brejk úspěšně zakončil nad Folvarského beton. Jihlava se mohla dokonce dočkat i vedoucího gólu, když si v přesilové hře Vála vytáhl Folvarského z branky a okolo jeho betonu tlačil puk do branky, Dudycha ale skokem nedovolil kotouči, aby doputoval za čáru.

Třetí třetinu otevřela férová bitka 1 na 1 mezi Vaňousem a Kardošem. Úspěšnější byl sice brodský obránce, sudí však oba hráče poslal s pětiminutovým trestem do kabiny. Na vzrušující momenty se čekalo v této třetině dlouho. Juda na konci 48. minuty mohl přidat další trefu, jenže hostující gólman mu čistě vypíchl puk holí. Zápas se přehoupl až do poslední desetiminutovky a na jejím začátku Dukla hned dvakrát udeřila. Situace 3 na 2 vypadala sice velice špatně po přihrávce na Chlubnu, jenže domácí útočník přehrál celou akci pro Matěje Válu, jehož střelu si do branky srazil sám brodský gólman. V čase 53:23 bylo ještě veseleji na domácí straně, když střelu Piskače tečoval do protipohybu Folvarského Miroslav Juda a Brod měl závěr zápasu velice složitý. Navíc se ke konci utkání poměrně vyhrotilo, když po drobné kontroverzi Chlubny s Najmanem přistoupil hlavní sudí k pětiminutovému trestu pro hostující #29. Následně po vyloučení střelce čtvrtého gólu za sekání měl Brod přesilovku 4 na 3, kterou 11 sekund před koncem využil. Dudycha přistrčil na Richarda Cachnína, který uklidil puk do prázdné branky. To ale byla také poslední akce celého utkání, více toho hosté nestihli.

Fotogalerie utkání

Fotogalerie