4:2
(0:0, 4:0, 0:2)

Dorostenci kvůli špatné druhé části přišli o další body

13.09.2019 / Natálie Fišerová

Dorost Dukly po výhře nad Táborem mířil k druhému utkání na led Mountfieldu HK. Po první třetině bylo skóre bezbrankové. Naopak ve druhé části se stav zápasu výrazně pohnul, bohužel v neprospěch jihlavských hokejistů - ti totiž inkasovali hned čtyřikrát. Závěrečná část sice přinesla zlepšený jihlavský výkon, ovšem do královehradecké branky padly pouze dva puky. Nejprve se prosadil Jan Nevšímal a nedlouho poté kapitán Matyáš Sapík. Do konce zápasu v tu dobu chybělo ještě deset minut, ale na kontaktní gól se již Dukla nedostala - 2:4.
13.09.2019 17:00, ELIOD Extraliga dorostu - 2. kolo

Mountfield HK

Žalčík – Táborský, Beran, Boukal, Havlíček, Pelda, Jerman, Pinkas – Budina, Pajer, Jirků, Matěj Beneš, Novotný, Souček, Brožek, Moravec, Michal Beneš
4

HC Dukla Jihlava

Maláč – Vranka, Adam, Hrbek, Janda, Macek, Sapík, Šabatka – Pavelec, Melenovský, Sopotnik, Jungwirth, Eremiáš, Nevšímal, Mlejnek, Zdarsa, Juřička, Bulík
2
Branky a nahrávky: 23. Novotný (Pinkas), 28. Michal Beneš (Pajer), 37. Jirků (Brožek), 38. Budina (Pajer, Pelda) – 45. Nevšímal (Pavelec), 50. Sapík (Nevšímal, Melenovský). Rozhodčí: Barek – Jiruška, Řezníček. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 67. Střely na branku: 40:29. Průběh utkání: 4:0, 4:2.

Průběh utkání

Začátek úvodní třetiny byl vyrovnaný, ovšem moc šancí diváci neviděli, ani jeden z týmů se do zápasu nemohl dostat. V 5. minutě měli domácí šanci v přesilové hře, ta se jim ovšem využít nepodařila. V polovině první části měl jednu z největších příležitostí Matyáš Budina, který se ocitl sám před brankářem Filipem Maláčem, ten ovšem jeho střelu vytěsnil levým ramenem.

Svou přesilovou hru nezvládli zužitkovat ani Královéhradečtí, kteří si sice šance vytvořili, ale proměnit je nedokázali. Celá první perioda byla velice nervózní a plná nepřesností na obou stranách, její konec už ale vypadal lépe a oba mančafty hrály vyrovnaný hokej. Ten ale k otevření skóre nevedl.

Do druhé periody vstoupili Lvi o mnoho lépe. Začali aktivně a hned v úvodu měli šanci v početní výhodě. Tu sice využít nedokázali, ale svůj tlak si přenesli i do další části hry, což potvrzuje gól ve 23. minutě, kdy Matěj Pinkas krásnou křižnou přihrávkou našel Matěje Novotného, a ten zakončil do prázdné brány – 1:0.

A další gól přidal Mountfield záhy. Lukáš Pajer obkroužil branku a zakončit se mu sice nepodařilo, svůj přehled ale ukázal Michal Beneš, který si puk našel v předbrankovém prostoru a doklepl ho za záda jihlavského gólmana – 2:0. Hradec svého tlaku nadále využíval, ve 37. minutě vyvezl kotouč zpoza brány Adam Jirků a přesnou střelou pod horní tyčku zvyšoval už na 3:0. Na konci druhé periody měli Královéhradečtí další přesilovou hru, kterou také dokázali využít. Ve 38. minutě po střele Lukáše Pajera od modré čáry dorazil kotouč do klece Matyáš Budina – 4:0.

Už od začátku třetí třetiny se Jihlavští hnali za snižujícím gólem. Ten první přišel ve 45. minutě, když Daniel Pavelec najel od levého mantinelu před Maria Žalčíka, který jeho střelu zastavil, ovšem už neviděl, kam se puk odrazil. Touš si sebral Jan Nevšímal a dorazil ho do prázdné brány, čímž snížil skóre na 4:1.

Ve svém tlaku hosté pokračovali, když v 50. minutě využili svoji přesilovou hru. A to po krásné kombinaci, kdy Jan Nevšímal přihrál na kapitána Matyáše Sapíka, jenž zakončil do odkryté brány – 4:2. Jihlavští tak snížili na rozdíl pouhých dvou branek a na konci poslední periody se ještě snažili se zápasem něco udělat, nepomohla jim ale ani hra bez brankáře. I přes snahu Dukly tak Hradečtí náskok udrželi a tři body zůstaly v Hradci.

Ohlasy trenérů

Jiří Janoušek (Mountfield HK): V první třetině jsme byli zbytečně nervózní. Asi na nás dolehlo, že to bylo první mistrovské utkání doma. Z přemíry snahy jsme vytvářeli zbytečné chyby a byli zbrklí v koncovce, kde už v první třetině jsme měli několik gólových šancí. Druhá třetina byla jednoznačně v utkání nejlepší, svou převahu jsme konečně vyjádřili brankami. I když jsme si říkali, že v poslední části bude chtít Jihlava se zápasem něco udělat, zbytečně jsme odstoupili od naší hry, soupeři darovali dva góly a museli se strachovat o výsledek zápasu.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Hradec je velmi kvalitní soupeř, dobře nás prověřil. První třetinu jsme se navzájem oťukávali, druhou pak ovšem jednoznačně dominoval. Museli jsme udělat změny v sestavě, klukům to pomohlo a začali hrát mnohem lépe. Hradec se nám podařilo dostat pod tlak, byli jsme produktivní. Věřím, že kdyby se hrála v uvozovkách čtvrtá třetina, dokázali bychom to vyrovnat, hraje se ale šedesát minut. Hradec tak zaslouženě vyhrál a my mu gratulujeme.

×
Dnes v 18:00 | Muži
SK Trhači Kadaň
HC Dukla Jihlava