7:3
(2:1, 3:1, 2:1)

Dorostenci prohráli podruhé v řadě, ve Vsetíně inkasovali sedm branek

11.01.2020 / Jan Tajzler

V sobotu 11. ledna cestovali jihlavští dorostenci do Vsetína, kde měli bojovat s místním celkem o první místo. PO první třetině ale těsně vedli Valaši. Po druhé třetině už hosté ztráceli tři branky a jelikož se vyhrát nepovedlo ani v poslední dvacetiminutovce, odvezla si Dukla porážku 3:7. Tři body si v zápase za dva góly a asistenci připsal Jonáš Jungwirth.
11.01.2020 12:00, ELIOD Extraliga dorostu - 9. kolo

VHK ROBE Vsetín

Nešpůrek – Velikovský, Kočí, Mikula, Fojtík Krajčík, Kunst – Bednařík, Kopřiva, Babeliak, Tobola, Adámek, Kuchařík, Hrnčíř, Dědek, Turek, Jurek
7

HC Dukla Jihlava

Maláč – Vovsík, Sapík, Adam, Hrbek, Vranka, Šabatka, Janda – Melenovský, Polodna, Zdarsa, Nevšímal, Valach, Pavelec, Fábry, Jungwirth, Báťa, Bulík
3
Branky a nahrávky: 5. Hrnčíř (Adámek, Bednařík), 10. Turek (Babeliak, Kunst), 26. Babeliak (Turek, Kunst), 37. Tobola (Kuchařík, Dědek), 39. Jurek (Kunst, Babeliak), 41. Babeliak, 42. Kuchařík (Kočí, Dědek) – 5. Jungwirth (Melenovský, Polodna), 29. Jungwirth (Melenovský), 57. Melenovský (Janda, Jungwirth). Rozhodčí: Goňa – Poláček, Kociňák. Vyloučení: 7:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 154. Střely na branku: 30:38. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 7:2, 7:3.

Průběh utkání

Utkání mezi prvním a třetím celkem tabulky bylo již od úvodních minut hrané ve vysokém tempu, což dokazují také dvě vstřelené branky v prvních pěti minutách hry. Nejprve se prosadili domácí Valaši, konkrétně Tadeáš Hrnčíř, jenž se dobře orientoval po vhazování před jihlavskou brankou a umístil kotouč za brankáře Maláče. Dukla ovšem dokázala velmi rychle odpovědět, stačilo ji k tomu pouhých jednapadesát vteřin, když pohlednou kombinaci hostů zakončoval Jonáš Jungwirth.

Valaši následně dostali možnost početní výhody, tu však nevyužili. Přesto se krátce po vypršení přesilové hry radovali ze druhé branky v zápase. Do protiútoku vystartoval Babeliak, jenž byl v přečíslení dva na jednoho podporován Štěpánem Jurkem a ten brejkovou situaci zužitkoval přesným zakončením pod horní tyč jihlavské branky. Dukla se snažila o vyrovnání, podařilo se ji i nakrátko dostat Valachy pod tlak, který byl umocněn přesilovou hrou, ovšem defenzíva domácích odolala. Do první sirény mohl Vsetín do dvoubrankového náskoku poslat znovu Hrnčíř, ale proti jeho střele z voleje se stačil Maláč přemístit. Jihlava mohla srovnat Fábrym, ten však ve slibné palebné pozici trefil pouze horní tyč vsetínské branky, po první dvacetiminutovce tedy odcházeli do kabin spokojenější hráči domácích.

Vsetín zahájil druhou třetinu v početní výhodě, ve které měl slibnou příležitost na hokejce Turek, jenž se snažil za Maláče usměrnit přihrávku Babeliaka, kotouč však skončil těsně mimo jihlavskou klec. Valachům se však přeci jen podařilo do dvoubrankového vedení odskočit, Turek vysunul Borise Babeliaka a ten přesnou střelou nad vyrážečku skóroval. Jihlava odpověděla v přesilové hře, přihrávku Melenovského přes šíří pásma zužitkoval svou druhou trefou v utkání Jonáš Jungwirth, v této chvíli byla Jihlava na koni a bušila na vyrovnání, ovšem Nešpůrek v další příležitosti hostujícího Báti všas zasáhl.

Vsetín následně ustál oslabení a v čase 37:00 si bral zpět dvoubrankový náskok. Po přihrávce Kuchaříka zívala prázdná branka na Tomáše Tobolu a vsetínský útočník neměl s úklidem kotouče problém. Ještě před druhou sirénou se Vsetínu podařilo využít početní výhodu, Kunst poslal kotouč na Štěpána Jurka, jenž byl sice v ostrém úhlu, přesto se mu podařilo Maláče překonat střelou do protipohybu, a Vsetín tak po dvou periodách držel slibné vedení 5:2.

Valaši v úvodu třetí třetiny odmítli jakékoliv drama a velmi rychle svůj náskok navýšili na rozdíl pěti branek. Nejprve potrestal zaváhání jihlavské defenzívy Boris Babeliak. Již v čase 41:25 bylo s Duklou opravdu zle, tentokrát se Kočímu podařilo proniknout do jihlavského pásma po pravém křídle a bekhendovou přihrávkou předložil kotouč Dominiku Kuchaříkovi, jenž navyšoval vsetínské vedení na 7:2. Valachy dvě slepené branky uklidnili a dá se říci, že průběh třetí třetiny měli pod kontrolou. Přesto si zelenožlutí zkomplikovali závěr, když nejprve povolili skórovat Marku Melenovskému, jenž se na hranici brankoviště prosadil bekhendovým zakončením pod horní tyč. Následně museli Vsetínští čelit dvojnásobné početní výhodě soupeře, tu už však ustáli bez úhony a nakonec se radovali z cenného vítězství 7:3.

Ohlasy trenérů

Jan Dědek (VHK ROBE Vsetín): Velice těžký soupeř s dobrým pohybem a aktivním napadáním. Chvílemi měli více ze hry. Dnes nám k vítězství pomohl důraz a lepší zakončení.

Marian Morava (HC Dukla Jihlava): Výsledek vypadá hůře než předvedená hra, ale po našich hrubých chybách soupeř dokázal skórovat a zápas si pohlídal.

×
Dnes v 12:00 | Junioři
HC Dukla Jihlava
Piráti Chomutov
×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Dukla Jihlava
SK Trhači Kadaň