7:5
(1:2, 2:1, 4:2)

Po čtyřech výhrách v řadě Dukla padla na ledě Kladna poměrem 5:7

16.12.2020 / Filip Ardon

Po euforii Dukly z posledních zápasů, kdy se ji neskutečně dařilo, přišla facka. O tu se postarali Rytíři z Kladna, kteří se namotivované Dukly nezalekli a v dohrávce osmého kola s Jágrem a Plekancem na ledě smetli Jihlavu sedmi góly, dvěma dokonce ve vlastním oslabení. Jihlava si z ČEZ stadionu odváží krutou porážku 5:7.
16.12.2020 18:00, Chance Liga - 8. kolo

Rytíři Kladno

Košarišťan – Frye, Mikliš, Sorokin, Zacharčuk, Kehar, Zelingr, Štochl – Kubík, Plekanec, Melka – Hajný, Pitule, Jelínek – Bílek, Račuk, Hlava – Guman, Filip, Jágr
7

HC Dukla Jihlava

Brož – Krenželok, Kolář, Černý, Strejček, Bilčík, Eliáš – Havránek, Skořepa, Illéš – Jiránek, Fronk, Mácha – Harkabus, Lichanec, Pekr – Čermák, Juda, Chlubna
5
Branky a nahrávky: 20. Plekanec (Melka), 32. Melka (Hajný, Mikliš), 34. Kubík (Melka), 44. Filip (Jágr), 45. Hlava (Kubík, Plekanec), 48. Frye (Plekanec), 56. Zacharčuk – 2. Lichanec (Pekr, Harkabus), 7. Eliáš (Jiránek), 22. Mácha (Harkabus, Černý), 54. Juda (Illéš, Jiránek), 60. Fronk (Strejček). Rozhodčí: Zubzanda, Micka – Flegl, Horažďovský. Vyloučení: 9:6. Využití: 1:1. V oslabení: 2:1. Diváci: 0. Střely na branku: 31:16. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 6:3, 6:4, 7:4, 7:5.

Průběh utkání

Rytíři s králem v sestavě měli špatný nástup do zápasu. Už ve druhé minutě rozehrál Martin Kehar v obranném pásmu jen na hokejku soupeře a Peter Lichanec byl dobře postavený před brankovištěm na dorážku – 0:1. Když se pak na druhé straně neujala Gumanova jedovatá rána, radovala se opět Dukla. Filip Eliáš dostal puk na vrchol kruhu a nemilosrdně zamířil pod horní tyč – 0:2. Tři minuty před koncem třetiny byl v úniku faulován Tomáš Plekanec a postavil se k trestnému střílení. To však nevyřešil ideálně, zamířil mezi Brožovy betony, ale jihlavský gólman si mezírku mezi nohami pohlídal. Kladenský kapitán se tak musel prosadit až ze hry! Antonín Melka našel Tomáše Plekance křížem přes celé pásmo a zkušený centr snížil – 1:2.

Začátek prostředního dějství však domácím opět nevyšel. James Joshua Mácha dostal v přesilovce puk mezi obránce, oba beky si udržel na zádech a z bezprostřední blízkosti píchnul puk za Andreje Košarišťana – 1:3. Krátce po polovině zápasu to pak bylo zase jen o gól! Jakub Hajný vybojoval puk v oslabení, rozjel akci podél pravého mantinelu a předal puk na Antonína Melku, který už Jana Brože výborně rozhýbal a bekhendem zasunul kotouč do sítě – 2:3. A o dvě minuty později už bylo vyrovnáno! Adam Kubík si s pukem vybruslil mezi kruhy a příkladně trefil horní roh branky – 3:3.

A dobré tempo si Kladno přineslo i do třetí části! Po třech minutách poslal Jaromír Jágr dopředu Matyáše Filipa a ten zařídil svému týmu bekhendem vedení – 4:3. A po 52 vteřinách to bylo pro domácí ještě veselejší! Rytíři vybojovali puk za brankou a Nicolas Hlava byl před brankovištěm úplně sám, takže Brože rozhýbal a poslal puk do sítě – 5:3. A Kladeňáci stále neměli dost! V přesilové hře vypálil od modré Zach Frye a kotouč doplul až do brány – 6:3. Jihlava pak tedy sáhla k odvážnému řešení a necelých osm minut před sirénou si vylepšila početní výhodu odvoláním brankáře. A krátce po vypršení trestu se Dukla radovala. Andrej Košarišťan byl po návratu do brankoviště dezorientovaný a střela Miroslava Judy mu propadla za záda – 6:4. Podruhé už ale byl jihlavský risk potrestán! Stěpan Zacharčuk sebral odražený puk a přes celé hřiště trefil opuštěnou klec – 7:4. V závěru pak ještě kladenské obraně pláchl Jiří Fronk a stanovil konečné skóre – 7:5.

Ohlasy trenérů

David Čermák (Kladno): Do zápasu jsme nevstoupili špatně, ale udělali jsme dvě chyby, ze kterých soupeř skóroval. Potom se náš výkon zlepšil a v průběhu zápasu jsme byli lepší. Když už jsme se dostali do vedení 6:3, tak bylo o výsledku rozhodnuto.

Karel Nekvasil (Jihlava): Zápas jsme nezačali úplně špatně a dostali jsme se do vedení, když jsme z minima vytěžili maximum. Od desáté minuty první třetiny začalo Kladno přebírat otěže na svoji stranu. I když jsme ve druhé třetině dokázali dát na 3:1, tak Kladno bylo neskutečně silné v osobních soubojích. My nedokázali dostávat puky z pásma a k soupeři do pásma. To nás stálo hrozně moc sil. Začátek třetí třetiny už byl vyloženě v režii Kladna. Domácí si zápas pohlídali, výborně bruslili, výborně zvládali osobní souboje a my dělali hrozně moc chyb. Bylo to ale zapřičiněno tím, že Kladno nám vůbec nedalo čas, abychom se s tím popasovali. Na druhou stranu jsme dali na Kladně pět gólů. Kdyby nám to někdo řekl před zápasem, tak bychom si mysleli, že tady to bude stačit. Domácí dnes ale vyhráli zaslouženě.

Fotogalerie utkání

Fotogalerie