5:2
(3:0, 2:1, 0:1)

Třetí zápas na domácí půdě, třetí výhra. Dukla smetla Porubu 5:2

27.02.2021 / Milan Horák

Třetí zápas doma během sedmi dnů a třetí výhra. Dukle se podařilo v první třetině odskočit na rozdíl tří branek a tam se zápas zlomil na domácí stranu. Poruba zvládla ve druhé třetině snížit na 3:1, na to následně odpověděli Harkabus s Jiřím Fronkem. Ve třetí třetině se podařilo Hoťkovi prostřelit Zhukova, tato branka však již nic nezměnila.
27.02.2021 17:30, Chance Liga - 31. kolo

HC Dukla Jihlava

Zhukov – Kolář (A), Mareš, Eliáš, Černý, Bilčík, Strejček, Dvořák – Harkabus, Zadražil, Illéš – Jiránek, Fronk, Cachnín – Čachotský (A), Skořepa (C), Pekr – Havránek, Lichanec, Chlubna
5

HC RT TORAX Poruba

Foltán – Voráček, Žovinec, Szathmáry, Kozák (C), Teper, Pastor, Rudl – Špaček, Toman, Kanko (A) – Korkiakoski, Jáchym, Stloukal – Žolobov, Hudeček, Endál (A) – Brodek, Hotěk, Pořízek
2
Branky a nahrávky: 8. Skořepa (Pekr, Kolář), 11. Illéš (Zadražil, Harkabus), 12. Fronk (Černý, Čachotský), 33. Harkabus (Illéš), 35. Fronk (Jiránek) – 25. Korkiakoski (Stloukal), 54. Hotěk (Voráček, Pořízek). Rozhodčí: Barek, Květoň – Špringl, Roischel. Vyloučení: 6:5, navíc Pastor (POR) 10 min. OT. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 0. Střely na branku: 26:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2.

Průběh utkání

Do první třetiny vstoupili domácí ve vysokém tempu. K tomu také dopomohly brzké přesilové hry. V sedmé minutě domácí dostali možnost početní výhody 5 na 3 a začala gólová smršť. Po skvěle rozehrané akci v útočném pásmu vypálil z modré Matěj Pekr. Tuto střelu stačil Foltán vyrazit před sebe, ale tam si kotouč jako první našel Josef Skořepa a uklidit ho do odkryté klece byl pro něj jednoduchý úkol - 1:0. Ze hry uplynulo přesně 180 vteřin a domácí se radovali podruhé. Zadražilovi se podařilo zavézt puk za branku Foltána, tam si zkušeně počkal na Jakuba Illéše, který si sjížděl z pravého kruhu. Posunul mu přesně puk na hůl, Illéš následně vystřelil, puk se mu odrazil zpět na hůl a napodruhé už puk zaletěl měli nohy Foltána - 2:0. Opět ze hry neuplynulo moc času, pouze 71 vteřin a Dukla měla rázem tříbrankový náskok. Čachotský z pravého kruhu posunul kotouč na modrou na Jiřího Fronka, který vypálil z první a Foltán lovil puk z branky potřetí - 3:0. Od té doby byla Dukla na koni, hrála s větším klidem, ani se nedopouštěla zbytečných chyb. Domácí šli do kabin zaručeně spokojenější.

Druhá třetina začal o poznání jinak. Od začátku se neustále přerušovalo, ať už kvůli ofsajdům nebo jiným prohřeškům. Hra byla velice rozkouskovaná, což nevyhovovalo ani jednomu z celků, neboť to hře ubíralo na tempu. Ve 25. minutě však také Zhukov musel lovit puk z branky. Z modré čáry si sjel na kruh Markus Korkiakoski a střelou nad lapačku se mu podařilo překonat skvěle chytajícího Zhukova - 3:1. Obdržená branka domácí spíše nakopla než položila. Ve 32. minutě skvěle forčekoval v útočném pásmu Jakub Illéš, kterému se podařilo za brankou Foltána získat puk. To způsobilo zmatek v brankovišti, neboť si gólman Poruby myslel, že má jeho tým stále puk ve svém držení. Illéš si následně trpělivě počkal na najíždějícího Tomáše Harkabuse, přesně mu nahrál na hůl a již zmiňovaný Harkabus trefil přesně horní roh Foltánovy klece - 4:1. Dukla šla následně do oslabení, ale ani to jí nezastavilo. Jiránkovi se podařilo vystihnout přihrávku ve vlastním pásmu, zavézt puk do útočného pásma a v něm najít zpětnou přihrávkou Jiřího Fronka, který se slušnou dávkou štěstí trefil z pravého kruhu přesně mezeru mezi betony Foltána. Takto druhá třetina také skončila.

Ve třetí části se hosté snažili o to více, neboť neměli již co ztratit a také stále běžel trest Eliáše z druhé části. Na hře Poruby byla vidět větší agresivita, která začala na domácí Duklu platit. Domácí tak museli svou hru poněkud pozměnit. Na branku se ve třetí třetině čekalo až do 54. minuty. Pořízek vyhrál v útočném pásmu buly na Voráčka, ten ihned vypálil z první. Na mezikruží stačil ještě do rány sáhnout Michal Hotěk a puk zalétl přesně do mezery mezi betony Zhukova - 5:2. Tento gól byl v sobotním zápase konečný.

Ohlasy trenérů

Martin Janeček (HC RT TORAX Poruba 2011): Jsme jednoznačně velmi nespokojení. Jeli jsme sem soustředění a možná to bylo až na škodu, jak jsme byli možná až křečovití. Začali jsme ustrašeně a z toho pramenily dva hloupé fauly. Domácí to nakoplo, protože přesilovky hned proměnily. První třetina rozhodla o dění celého zápasu. Snažili jsme se zvednout hlavy a hráči odpracovali zápas až do konce. Ale bylo těžké dohánět Jihlavu s náskokem. Pak jsme dostali nešťastný gól na 1:4 a bylo po zápasu. Smekám před hráči, že zápas nevypustili a hráli naplno až do konce, i když deka už na naší hře byla. Všechno bylo v křeči a už to není s tou hlavou nahoře, jak by to mělo vypadat. Možná nás svazovalo i to, že jsme přijeli přemíru soustředění v boji o první čtyřku. Z toho pramenila ustrašenost. Domácí na nás skočili, vlítli. Na to jsme se připravovali a věděli jsme, jak to bude vypadat. Ale byli jsme svázaní, z čehož pramenil jeden hloupý faul, druhé špatné střídání, třetí zbytečný faul a bylo po zápasu.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Můj pohled je takový, že do zápasu jsme vstoupili dobře. Dostávali jsme soupeře pod tlak. Vyrukovali na nás s odstoupenou obranou a zas tolik po nás nešli. Pak jsme dostali přesilovku pět na tři, kterou jsme nesehráli dobře, ale využili jsme jí - takže možná dobře, než kdyby vypadala dobře a nevyužili jí. První třetinu jsme vyhráli 3:0 a bylo jasné, že Poruba na nás nastoupí jinak, než v první třetině. To se také stalo. Druhou třetinu jsme začínali v oslabení a trošku se to na nás podepsalo, protože dvanáct minut jsme nebyli schopní uhrát zase skoro nic. Soupeř snížil a zápas rozhodl náš gól v oslabení na 4:1, navíc jsme poté dali pátý gól. Třetí třetinu až na jednu teč a druhý gól Poruby jsme si celkem pohlídali a když jsme měli problémy, tak nás podržel Max. Hráče jsme upozorňovali, že vedení 3:0 je velmi ošidné, ale oni už to ví. Vést 3:0 je asi nejhorší vedení, co může být, jelikož koncentrace jde trošku dolů. Ale kvůli tomu jsme tak nevstoupili do druhé třetiny. Trošku se na ní podepsalo naše oslabení, kdy po nás soupeř začal chodit a chodil až do konce zápasu. Toho času jsme moc neměli a chtěli jsme hlavně puky rychle dostávat ven z pásma. To se nám občas nedařilo, jelikož jsme je předržovali nebo jsme je nedokázali vyhodit. Ale zvládli jsme to a při problému gólman podržel.

Fotogalerie utkání

Fotogalerie