2:5
(0:2, 2:1, 0:2)

Pátá výhra v řadě, ale po těžké bitvě! Dukla zvítězila v Kadani

30.10.2021 / Jiří Novotný (KAD)

Jihlava vyhrála popáté v řadě, i když se na to v Kadani pořádně nadřela! Sice v první třetině vedla po gólech Petera Lichance a Josefa Skořepy 2:0, jenže výpadek ve druhé třetině stál Duklu vydobyté dvoubrankové vedení. Ke třem bodům však zavelel využitou přesilovkou v 39. minutě Tomáš Harkabus a dvě branky v poslední desetiminutovce stvrdily jihlavský import - 5:2!
30.10.2021 17:00, Chance Liga - 17. kolo

SK Trhači Kadaň

Běhula – Steinocher, Kabelka, Štochl, Zorko, Havlín, Ferbas – Berčík, Hradecký, Konášek – Mežnar, Bernat, Švec – Čech, Homer, Bogdasarjan – Routa
2

HC Dukla Jihlava

Wolf – Bilčík, Kowalczyk, Dundáček, Mareš, Eliáš, Niko – Čachotský, Skořepa, Havránek – Helt, Lichanec, Fronk – Cachnín, Juda, Brož – Harkabus, Zadražil, Seman
5
Branky a nahrávky: 21. Bernat (Steinocher, Routa), 35. Routa (Zorko, Berčík) – 13. Lichanec (Helt), 15. Skořepa (Helt, Havránek), 38. Harkabus (Mareš, Čachotský), 54. Helt (Eliáš, Fronk), 60. Skořepa (Havránek). Rozhodčí: Kostourek, Zubzanda – Coubal, Štofa. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. Diváci: 325. Střely na branku: 9:46 (2:16, 6:14, 1:16). Zblokované střely: 4:4. Vhazování: 23:42. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5.

Průběh utkání

Po rozpačitém úvodu začali přebírat iniciativu favorizovaní hosté, kteří připravili brankáři Kadaně Běhulovi několik perných chvilek. Nejvíce mu zatrnulo zřejmě v 8. minutě, kdy Zorko na poslední chvíli zachytil přihrávku, po níž by jen stačilo uklidit puk do odkryté klece. Trhači následně nápor Dukly rozmělnili, ale přesto to byli hosté, kteří se ve 13. minutě ujali vedení. Helt vyzval nejproduktivnějšího hráče Jihlavských Petera Lichance, jenž se trefil přesně k tyči. I u druhé branky Dukly byl exkadaňský Helt, jen tentokrát našel Josefa Skořepu, který se trefil pod horní tyč - 0:2.

Do druhé části vstoupili Trhači jako polití živou vodou. Hned po půlminutě hry Steinocher dobře viděl volného Tomáše Bernata před brankou, jemuž stačilo jen sťuknout puk do poloprázdné branky. Následně se hra přelévela ze strany na stranu, ale Kadani se přeci jen ve 35. minutě podařilo srovnat krok. Skořepa pykal za podrážení a David Routa tak dlouho míchal s pukem v pravém kruhu, až jej napálil do šibenice. Pěkná branka! Vyrovnané skóre však dlouho nevydrželo, za další tři minuty potrestal Berčíkovo vyloučení Tomáš Harkabus ranou nad vyrážečku gólmana Trhačů.

Trhači byli nicméně stále ve hře a naděje na bodový zisk drželi i po velkou část závěrečné periody. V 54. minutě se ale po odrazu k puku probojoval Filip Helt, jehož dělovka prosvištěla nad Běhulovo betonem. Definitivní tečku za zápasem pak udělal v poslední minutě Josef Skořepa, jenž po kiksu domácí obrany zvýšil na 2:5 ranou na bližší tyč.

Ohlasy trenérů

Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): Začnu asi od konce. Do Kadaně jsme jeli pro tři body, což se nám podařilo naplnit. Měli jsme samozřejmě během celého utkání herní převahu, bohužel tomu chyběla taková ta zarputilost a dravost do brány. Vedli jsme 2:0, měli jsme tam několik situací, dokonce jsme jeli sami dva na branku, ale nebyl z toho gól. Tím jsme dali soupeři šanci být na dostřel, soupeř se nato chytil přesilovou hrou, kdy nám vsítil gól. Bylo vidět, že Kadaň díky tomu ožila a bylo jí na ledě plno. Tím pro nás začaly problémy, protože jsme začali ztrácet půdu pod nohama. V důležitých okamžicích nás podržel brankář. Myslím, že poměr střel nějakým způsobem ukazuje, jaký byl poměr sil na ledě, ale tím, že jsme nehráli naplno, tak jsme si to hrozně zkomplikovali a jsme rádi za tři body.

Vladimír Růžička (SK Trhači Kadaň): Duel proti Dukle byl z naší strany odehrán velice dobře, protože kluci makali. Perfektně jsme se dokázali vrátit do zápasu, ale bohužel jsme inkasovali gól během přesilové hry Dukly. Následně jsme hráli vabank a dostali branky na 2:4 a 2:5. Hráči hráli nad svoje možnosti a výkony brankáře nás opět podržely. Hrajeme prostě na to, na co máme. Jsem rád, že hráči ze sebe vydali proti Jihlavským všechno, i když jsme bohužel nakonec prohráli.×
Dnes v 18:00 | Dorost
HC Dukla Jihlava
Mountfield HK