1:3
(0:1, 1:2 - 1:3)

Dorost zvládl i třetí utkání na turnaji a po sobotě zůstává stoprocentní

21.08.2021 / Daniel Lhotský

3 zápasy, 6 vyhraných poločasů, skóre 14:1 a maximální počet bodů. Dorostenci zvládli svůj sobotní program na jedničku a mají velkou šanci v neděli převzít trofej pro vítěze. Ve svém posledním sobotním utkání vyzvali Porubu. V prvním poločase získala Dukla všechny body díky jedinému gólů Jana Jurného. V druhé půli nejdříve poslal do vedení Duklu Kevin Coufal, Poruba poté dokázala se štěstím vyrovnat na 1:1, Jihlavští mladíci se ale nevzdali a 70 sekund před koncem rozhodl Matěj Vojáček

21.08.2021 17:00, Přípravné zápasy dorostu - 0. kolo

HC RT TORAX Poruba

Sobol (Chylík) – Glos, Janeček, Jeřábek, Michalčík, Kršík, Pavlíček, Kyjovský – Vendelín, Wardas, Kalužík, Szeszniak, Stasiuk, Moravec, Šrubař, Veselý, Hlaváč, Murín, Papaj, Gavroň, Sobol Petr
1

Uhrin (Černý) – Vandas, Hamřík, Jeletz, Doskočil, Jurný, Ošmera – Vojáček, Jungwirth, Chlubna, Váňa, Coufal, Veselský, Klapica, Gutsu, Novák, Bakus, Habermann, Peš, Modl
3
34. Vendelín (Veselý, Janeček) – 5. Jurný (Gutsu), 27. Veselský (Coufal), 39. Vojáček (Jungwirth, Veselský)

Richard Adam (HC Dukla Jihlava): Hodnotil bych určitě pozitivně, gól jsme vlastně dostali až v posledním zápase s Porubou. Když to vezmu zápas po zápasu, měli jsme těžké starty do těch třetin celkově. Trvalo nám hrozně dlouho, než jsme se dostali do toho zápasu, pak jsme se naštěstí chytili nějakým gólem, začaly nám pracovat nohy, začali jsme bruslit, začali jsme dodržovat to, co jsme chtěli a ty první dva zápasy měly podobný obraz. Napadaly nám tam nějaké góly, vyhráli jsme s nulou vzadu, takže pozitivní. A v tom posledním zápasu už bylo vidět, že kluci toho mají docela plný zuby. Tři zápasy, kdy jsme ty lajny točili, hrajeme docela náročný styl hokeje, hodně bruslení chceme, hodně napadání a Poruba byla hodně kvalitní soupeř, kdy nám vlastně zatápěla svým bruslením, svým napadáním. Ale naštěstí jsme to překlopili na svou stranu a rozhodli jsme těsně před koncem na 2:1, takže velká pochvala, když jsme dostali ten gól, tak jsme na to dokázali ještě zareagovat a zakončili jsme dnešní den třemi vítězstvími, takže určitě dnes velká spokojenost.