1:2
(1:0, 0:1, 0:1)

Junioři otočili duel ve Zlíně a domů si vezou tři body

11.09.2021 / Patrik Hlaváč

V sobotu v pravé poledne odstartoval duel jihlavských juniorů ve Zlíně. Domácí šli do vedení ve 13. minutě, když se trefil Dominik Luža. Na začátku druhé části poté srovnal krok Matouš Menšík. V 53. minutě se hosté radovali ze druhé branky, tu si připsal Daniel Pavelec. Junioři Dukly si tak domů vezou po vítězství 2:1 tři body.
11.09.2021 12:00, Extraliga juniorů - 2. kolo

PSG Berani Zlín

Synek – Kunst, Burian, Nábělek, Mikulík, Talafa, Riedl (C), Kráčalík – Tomeček, Handl (A), Martinec – Dědek, Masař, Heš – Frömel, Luža (A), Chludil – Laciga
1

HC Dukla Jihlava

Maláč – Kerber, Sapík (C), Zeman, Vovsík, Matějíček, Šabatka – Melenovský, Zdarsa, Jungwirth – Menšík (A), Pavelec, Rauš – Čermák, Straka, Bulík – Nevšímal, Doležal (A)
2
Branky a nahrávky: 13. Luža (Masař) – 23. Menšík (Jungwirth, Rauš), 53. Pavelec (Šabatka). Rozhodčí: Goňa – Gebauer, Peluha. Vyloučení: 6:4, navíc Tomeček (ZLN) 5 + do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 176. Střely na branku: 39:31. Průběh utkání: 1:0, 1:2.

Průběh utkání

O první branku utkání se postaral po třinácti minutách Dominik Luža, a to když využil početní převahu. Mladí Berani následně udrželi vedení až do první přestávky, ale rozhodně netušili, že to bude jejich poslední gól v duelu.

Ve druhé dvacetiminutovce se poprvé dostal kotouč i za záda Tobiáše Synka. V tomto případě se prosadil Matouš Menšík, který využil zmatku před svatyní domácích a jako první si dokázal najít kotouč, který následně nekompromisně poslal do brány. Ševci ale nepodlehli nátlaku z prvního obdrženého gólu a stále ovládali hru. I přesto se jim po zbytek celého dějství nepodařilo prosadit. Podíl na tom měli určitě i vyloučení, Berani totiž nasbírali během pouhé třetiny devět trestných minut.

V poslední části zápasu však přišla velká výkonnostní změna. Hráči Dukly hráli jako vyměnění a otěže utkání najednou měli pevně ve svých rukou. To se nakonec projevilo i na skóre, protože se pouhých sedm minut před koncem prosadil Daniel Pavelec, který nakonec zaznamenal vítěznou branku.

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC RT TORAX Poruba
HC Dukla Jihlava
×
Dnes v 16:00 | Junioři
BK Mladá Boleslav
HC Dukla Jihlava
×
Dnes v 12:00 | Dorost
HC Dukla Jihlava
Mountfield HK