3:0
(1:0, 2:0 - 3:0)

Poslední utkání Pitnerova memoriálu dorost zvládl na jedničku a vychází z něj jako vítěz

22.08.2021 / Natálie Poláčková

Poslední zápas Memoriálu s Motorem České Budějovice dokázali hráči Jihlavy ovládnout i díky dvěma gólům Hynka Peše a jedné brance Jindřicha Habermanna. V obou dvacetiminutovkách získali dva body, díky tomu získali i z tohoto utkání plný počet bodů.
22.08.2021 13:00, Přípravné zápasy dorostu - 0. kolo

Sigmund (Račan) – Vandas, Hamřík, Jeletz, Topol, Jurný, Ošmera – Vojáček, Jungwirth, Chlubna – Váňa, Peš, Kudrna – Klapica, Gutsu, Modl – Habermann, Veselský, Coufal
3

Banes Motor České Budějovice

Cinka (Kurz) – Váňa, Kubík, Bednařík, Fábera, Vachun, Schmidtmayer, Šíma – Šimon, Humeník, Olejník – Kotalík, Machač, Drančák – Hoch, Lukeš, Aulický – Lakomý, Postl
0
Branky a nahrávky: 13. Peš (Coufal), 25. Peš (Kudrna), 34. Habermann (Jeletz, Chlubna). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 2:0 - 3:0

V první dvacetiminutovce jsme mohli vidět hodně šancí na obou stranách. Jihlavský brankář chytil nejednu gólovou situaci. Skóre zápasu otevřel ve 13. minutě Hynek Peš, který po přihrávce od Kevina Coufala dokázal vsítit první gól. Právě díky jeho střele a výkonu brankáře Filipa Sigmunda dokázala Dukla získat z první části zápasu 2 body.

Ve druhém poločase měl ze začátku Budějovice navrch, ale po nepřesné přihrávce se k puku dostal Václav Kudrna, který přesnou přihrávkou trefil hokejku Hynka Peše a ten vstřelil další branku v turnaji. Hodně šancí si dokázal vytvořit i Motor, ale Sigmund si i ve druhé části udržel nulu. Vítězství Jihlavy ještě potvrdil Jindřich Habermann gólem na 2:0. Tento gól pomohl získat 2 body i v druhé části a hráči Jihlavy z turnaje vychází jako vítězové.

Marek Melenovský (HC Dukla Jihlava): Budějovice byli asi nejtěžší soupeř, co se týká kvality. Zápas s nimi nám ukázal, že přesně takové zápasy potřebujeme hrát. V obou dvacetiminutovkách jsme byli spokojeni s výkony hráčů. Hlavně bych chtěl vyzdvihnout, že ani v jednom zápase, což bylo nějakých 10 třetin jsme neprohráli ani neremizovali, takže nad tím vidím obrovskou sílu. Kluci dokázali udržet dvacku po dvacce a v tom vidím obrovskou sílu.