1:15
(1:4, 0:5, 0:6)

Nejvyšší novodobá venkovní výhra dorostu! Dukla zkrotila Kobru patnácti góly

14.10.2021

Marně byste hledali větší venkovní vítězství Dukly v samostatné české extralize dorostu. Jihlavští dorostenci totiž ve čtvrtek 14.10.2021 rozstříleli Kobru Praha na jejím ledě 15:1 a překonali tak dva rekordní zápisy - z roku 2009, kdy Dukla vyhrála v Třebíči 14:4 a ze čtvrtfinále dorostu 2017, ve kterém Jihlava zvítězila na ledě Vsetína 11:1.
Kobra vzdorovala Dukle jen do sedmé minuty, kdy domácí vyrovnali na 1:1. Do konce první části hry přidala Jihlava tři branky, ve druhé třetině se trefila pětkrát a ve třetí dvacetiminutovce vstřelila Jihlava svému soupeři šest branek. Hattrick zapsal Tobias Chlubna, Hynek Peš a Matěj Vojáček, dvakrát se prosadil Kevin Coufal s Andrejem Klapicou a po gólu přidali beci Denis Jeletz a Adam Topol. Po této kanonádě je Dukla v rámci celé soutěže druhým nejlepším týmem!
14.10.2021 16:00, Extraliga dorostu - 9. kolo

HC Kobra Praha

Bašta (30. Simon) – Mack, Cibulka, Porubský, Seidler (C), Stanko – Jáchym, Leinweber, Holec, Kovář (A), Fáber, Routa, Štípek, Hřídel, Příhoda, Uhlík, Judiak, Štěpánek
1

Černý – Ošmera, Hamřík, Loffler, Jeletr, Topol, Vandas – Modl, Váňa, Klapica, Peš (A), Coufal (A), Habermann, Vojáček, Chlubna, Jungwirth, Kudrna, Veselský
15
Branky a nahrávky: 7. Routa (Kovář) – 6. Vojáček (Kudrna), 8. Klapica (Veselský, Jeletz), 18. Vojáček (Peš, Kudrna), 19. Chlubna (Jeletz), 23. Vojáček (Veselský), 29. Chlubna (Coufal, Modl), 30. Coufal (Veselský), 34. Peš (Kudrna, Hamřík), 40. Chlubna (Peš, Kudrna), 41. Klapica (Coufal), 42. Peš (Hamřík, Kudrna), 44. Topol (Kudrna), 52. Coufal (Vandas), 54. Peš (Ošmera), 58. Klapica (Veselský, Coufal). Rozhodčí: Kosnar – Thuma, Stanko. Vyloučení: 8:10, navíc Kovář (KOP) - Vandas, Kudrna (oba JIH) 5 minut a do konce utkání za bitku. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 45. Střely na branku: 16:52. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:15.

Marek Melenovský (HC Dukla Jihlava): Upozorňovali jsme kluky na menší hřiště, pár věcí jsme si k tomu řekli a na začátku utkání šli do vedení. Soupeř sice po chvilce srovnal na 1:1, ale od té doby jsme si nastavili nějaká pravidla a ty jsme dodržovali. I za stavu 1:1 jsem se nebál o výsledek a brzy jsme soupeři odskočili výsledkově. Ve druhé třetině jsme přidali dalších pět branek a zápas jsme měli plně pod kontrolou. Bylo jen otázkou, jakým rozdílem utkání skončí. Nepolevili jsme až do konce, snažili se hrát naplno a hru jsme si užívali.