5:2
(3:2, 2:0, 0:0)

Dorostenci bodovali i ve třetím utkání v řadě, Táboru dali pět gólů

22.09.2022

Jihlavští dorostenci zažili proti Táboru snový vstup do zápasu, když po 103 sekundách vedli 2:0 po gólech Víta Macka a Rostislava Noska. Tábor poté snížil, ale Dukla opět uskočila druhou brankou Noska na dvougólový náskok. Závěrečné slovo úvodní třetiny měli ale hosté, kteří snížili znovu na rozdíl jedné trefy. Druhá část patřila Jihlavě. Červenožlutí se trefili dvakrát, když konečně protrhl střeleckou smůlu kanonýr loňské sezony Jindřich Habermann, jenž se prosadil dvakrát během šesti minut. Tím výčet gólů skončil a svěřenci Jakuba Vence a Štěpána Moravce mají po třech zápasech slušných sedm bodů - 5:2.
22.09.2022 18:00, Extraliga dorostu - 3. kolo

Štěbeták – Podroužek, Tomica, Löffler, Pražák, Vildomec, Jungwirth (A), Ošmera (C) – Chvátal, Fink, Nosek, Habermann (A), Veselský, Chlubna, Macek, Váňa, Fiala
5

HC Tábor

Šrámek – Ješ, Mrázek, Jaroš, Šťastný (A), Peček, Bačo – Vlček, Dohnal, J. Pospíchal (A), Bouška, Mohyla, Eremiáš, Hlavín, P. Pospíchal (C), Křepelka, Suchan
2
Branky a nahrávky: 1. Macek (Veselský, Vildomec), 2. Nosek (Habermann, Ošmera), 11. Nosek (Ošmera, Fink), 29. Habermann (Nosek, Fink), 35. Habermann (Fiala, Ošmera) – 8. J. Pospíchal (Dohnal, Hlavín), 16. Eremiáš (P. Pospíchal, Pěček). Rozhodčí: ohoutek – Otáhal, Komínek. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 86. Střely na branku: 29:30. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2, 5:2.

Štěpán Moravec (HC Dukla Jihlava): Těžké utkání, ve kterém jsme museli potvrdit papírovou roli favorita. Měli jsme vynikající vstup do utkání, pak se ale Tábor dokázal srovnat a byl často nepříjemný a hrozil z brejků. Nevyužili jsme několik jasných šancí, což nám přineslo nervozitu na hokejky a výsledek jsme si museli pohlídat. Klukům patří pochvala do kabiny za vítězné tři body.