0:5
(0:2, 0:0, 0:3)

Dorostenci porazili Chomutov 5:0

17.12.2022 / Kateřina Kundertová

Do prohře s Litvínovem vyrazili dorostenci do nedalekého Chomutova. Dukla nedala domácímu celku jedinou šanci a na ledě hostů zvítězila jasně 5:0. Na výhře má velkou zásluhu také gólman Jiří Novák a dvoubrankový střelec Daniil Duka. Foto: Ronald Hansel / Juniorský hokej
17.12.2022 12:00, Extraliga dorostu - 22. kolo

Piráti Chomutov

Hájek – Ibl, Pokorný, Záhorec, Švarc, Malcovský, Holejšovský, Kůrka – Halfar, Patočka, Šilhan, F. Novák, B. Novák, J. Pospíšil, Vaněk, Bečvář, Nastoupil, Kalvoda
0

J. Novák – Pražák, Löffler, Tomica, Podroužek, Jungwirth, Vildomec, Ošmera – Fink, Veselský, Chvátal, Nosek, Váňa, Kytka, Macek, Chlubna, Duka, Fiala
5
Branky a nahrávky: 3. Ošmera (Fink, Kytka), 14. Duka (Veselský, Tomica), 46. Kytka (Chlubna), 46. Duka (Veselský, Fink), 54. Váňa (Nosek, Jungwirth) . Rozhodčí: Petružálek – Kokrment, Herles. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 60. Střely na branku: 29:39. Průběh utkání: 0:5.

Vstup do utkání lépe zachytila Jihlava, když ji poslal už na prahu třetí minuty do vedení Adam Ošmera povedeným pokusem od modré – 0:1. Za pár okamžiků Jakub Hájek lovil kotouč ze své sítě podruhé, jelikož rychlého obratu hry využil z prostoru mezi kruhy Daniil Duka – 0:2. Přestože si Dukla ještě v první třetině zahrála přesilovku, skóre se neměnilo.

Stejnou výhodu o jednoho hráče měli i domácí Piráti, jenomže ji v průběhu prostřední třetiny nevyužili a dál marně hledali recept na Jiřího Nováka.

Závěrečná třetina a hlavně šestačtyřicátá minuta byla v režii celku z Vysočiny, který Daniel Kytka a Daniil Duka dvěma zásahy během čtyřiceti vteřin poslali do pohodlného vedení 4:0. Po přelomu dějství Filip Novák podruhé v utkání usedl na trestnou lavici a tentokrát ji opustil předčasně, protože finální podobu výsledku dal Robert Váňa – 0:5. Nic na tom v závěru nezměnila ani hra ve čtyřech na obou stranách.