2:1
(1:0, 1:1, 0:0)

Ani ve druhém čtvrtfinále nestačila Dukla na Vsetín

09.03.2023

Vsetín se dostal v 11. minutě do vedení po dorážce Holce. Dukla se dlouho snažila srovnat, až se to v čase 28:42 podařilo Tomáši Harkabusovi z vrcholu mezikruží. O minutu později opět Vsetín vedl díky střele od modré. Dukla se ve hře bez gólmana pokoušela srovnat, to se jí však nepodařilo a nedokázala zvítězit ani ve druhém čtvrtfinále. Zápas skončil 1:2 a stav série je tak 0:2.
09.03.2023 17:30, Chance Liga - 0. kolo

VHK ROBE Vsetín

Žukov – Kajínek, Říha, Smetana, Ondračka, Jenáček, Němec, Česánek – Jonák, Bērziņš, Rob – Holec, Klhůfek, Půček – Sihvonen, Přikryl, Bláha – Hořanský, Lichanec, Jenyš
2

HC Dukla Jihlava

Beran – Kolář, Haman, Bilčík, Kočí, Vala, Dundáček, Dvořák – Harkabus, Skořepa, Karabáček – Havránek, Miškář, Šik – Meluzin, Pořízek, Chlubna – Cachnín, Křehlík, Brož
1
Branky a nahrávky: 11. Holec (Klhůfek, Půček), 31. Jonák (Rob, Říha) - 29. Harkabus (Havránek, Chlubna). Rozhodčí: Hucl, Jaroš - Štofa, Pěkný. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 087. Střely na branku: 21:40. Zblokované střely: 12:23. Vhazování: 28:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

Průběh utkání

Druhé čtvrtfinálové utkání mezi Vsetínem a Jihlavou začalo zostra. Hosté, pohánění snahou vyrovnat stav série, se drali do šancí, domácí ovšem držel skvěle chytající Žukov. Valaši trpělivě čekali na příležitost a hned z první větší udeřili. Klhůfek dostal prostor a vyslal dobrou střelu, kterou Beran jen vyrazil před sebe a Miroslav Holec dorážkou zvedl puk a poslal jej do branky – 1:0. Vyrovnání měl na holi o několik okamžiků později Cachnín, ovšem trefil jen tyčku vsetínské klece. Vsetínští mohli naopak zvýšit vedení, ale početní výhodu se jim zužitkovat nepodařilo.

Zkraje druhé části mohl hlouček jihlavských fanoušků rozjásat Chlubna, jenže na poslední chvíli nenašel prostor mezi Žukovovými betony. Na druhé straně měl obrovskou šanci po Ondračkově parádním pasu Půček v samostatném nájezdu, zakončil však příliš vysoko. V polovině utkání se ale přece jen dočkal tým z Vysočiny. Vsetín šel do tří a hosté těsně před koncem dvojnásobné přesilovky udeřili, když Žukova překonal Tomáš Harkabus a srovnal na 1:1. Za necelou minutu ale bylo všechno zase jinak. Nahození Říhy od modré překvapivě Beran nedokázal udržet, ve skrumáži těl si puk našel Vít Jonák a vrátil Valachům vedení.

Třetí dějství přineslo velkou přetahovanou. Valaši mohli utkání definitivně zlomit v dalších dvou přesilovkách, ale ani tentokrát početní výhodu nepřetavili v gól. Dukla to více než tři minuty před sirénou zkusila bez brankáře, v jednu chvíli stála na ledě dokonce v šesti hráčích proti domácím čtyřem. Ujčíkově družině se podařilo udržet v pásmu a několikrát nebezpečně ohrozit Žukova, ten ale svůj tým podržel a vyrovnání nepřipustil. Valaši tak udrželi vedení 2:1, ovládli i druhou čtvrtfinálovou bitvu, a v sérii hrané na tři vítězství vedou po čtvrtku už 2:0.

Ohlasy trenérů

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): Samozřejmě, že jsme se dostali do nelehké situace, jelikož jsme oba zápasy na Lapači prohráli. Dostali jsme se tak do skóre 0:2 na série. Dnes jsme Vsetín tlačili, dokázali jsme je zavřít, forčekovali jsme je, vysílali jsme na ně spoustu střel. Vsetín pak dal gól z první větší šance, kdy se jeden hráč dokázal protlačit. Ve druhé třetině pak dáme gól a do minuty Vsetín zase skóroval. Nevstřelování gólů nás trápí celou sezonu, a i to se dnes potvrdilo. Myslím si, že jsme si tu výhru zasloužili dnes my.

Radim Kucarczyk (VHK ROBE Vsetín): Myslím si, že stejný zápas jako včera. Je to taková válka, kdy to bude o gól a bude to taková přetlačovaná. Dneska jsme to v závěru zvládli, bez toho aby se šlo dál. Jedeme tam za stavu 2:0 a doufáme, že sérii ukončíme.