1:4
(0:1, 0:1, 1:2)

Dukla díky využitým přesilovkám poráží Znojmo i ve druhém zápase

31.08.2023 / Petra Matůšová

Po dvou porážkách se slovenskými soupeři se Dukla znovu může radovat z výhry. Na ledě Znojma tentokrát rozhodovaly přesilové hry, které se paradoxně Jihlavě v dosavadním průběhu letní přípravy vůbec nedařily. Hned dvakrát udeřil v početní výhodě obránce Fabien Kočí. Šťastný gól Richarda Cachnína ve třetí třetině a trefa Daniela Koláře do prázdné už jen potvrdily výhru Dukly 4:1 na ledě Znojma.
31.08.2023 18:00, Přípravné zápasy - 0. kolo

HC LERAM Orli Znojmo

Durný – Bartko, Mareš, Stránský, Tejnor, Fajmon, Jenáček, Remta, Zukal – T. Svoboda, Hruška, Sklenář, Špaček, Šťovíček, L. Adámek, Karlsson, Matuš, Beránek, Sedláček, Pigl, Kučera
1

Beran – Bilčik, Kolář, Ozols, Kočí, Chvátal, Vala, Dudycha – Čachotský, Bartoš, Cachnin, Pořízek, Handl, Brož, Krajč, Štefančík, Berger, Havránek, Rauš, Jelínek
4
Branky a nahrávky: 56. Tejnor (Šťovíček, Svoboda) – 14. Kočí (Havránek), 21. Kočí (Krajč, Havránek), 49. Cachnín (Čachotský, Bartoš), 60. Kolář (Bilčík). Rozhodčí: Čuňočka, Maťašovský - Kleprlík, Blažek. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1175. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4.

Nevoga aréna hostila ve čtvrteční večer přátelské odvetné utkání s Duklou Jihlava. Poslední střetnutí zvládl lépe právě jihlavský celek a tak Orli měli rozhodně svému rivalovi co vracet. Začátek dějství odstartovala zprvu opatrnější hra. Rychlejší spád začal samotný hokej nabírat po první velké šanci, která přišla v páté minutě zápasu. Do samostatného úniku se dostal Lukáš Adámek, jihlavský brankář Beran však jeho pokus dokázal vykrýt. Následně se hra začala přelévat ze strany na stranu a objevovaly se i nebezpečnější šance. Ve čtrnácté minutě se poprvé změnil stav utkání. Jihlava využila svou početní výhodu a díky ráně z mezikruží Fabiena Kočího se dostala do vedení. Po této brance začal být celek z Vysočiny čím dál více nebezpečnější, jihlavské pokusy však Orli dokázaly do konce třetiny odrazit.

Do druhé třetiny hosté vstupovali v početní výhodě 5 na 3, těsně po jejím konci však Jihlava vstřelila druhou branku a autorem byl znovu Fabien Kočí, který se dokázal uvolnit a střelou mezi kruhy nad vyrážečku Romana Durného, navýšil odskok svého týmu o dva góly. Hra se poté začala přiostřovat a po tvrdém dohrání zůstal na ledě ležet Patrik Fajmon, který ztěžka odkráčel do kabin. V utkání se začaly objevovat více a více emoce, zmíněná rivalita byla znát na obou stranách a přicházela častá vyloučení. Po střetu Štěpána Dudychy a Dominika Sklenáře zůstal druhý jmenovaný ležet na ledě. Třetinu sice už dohrát nestihnul ale do utkání ještě zasáhnul. Ve 35. minutě se do samostatného úniku dostal Karlsson, Beranovu branku však svižnou střelou minul. V závěru druhé periody se díky přesilové hře Orlům povedlo usadit v obranném pásmu hostů. Nebezpečnou střelou od modré čáry se prezentoval Jakub Jenáček, kotouč chvíli poskakoval vedle betonu jihlavského maskovaného muže, jeho obrana však včas dokázala zareagovat.

Poslední část utkání se už dohrála ve větším poklidu. Jihlava měla sice stále více ze hry ale i znojemští hráči si vytvořily zajímavé šance, které ale jihlavský brankář nadále kryl. Ve 48.minutě se ale hostujícímu týmu podařilo odskočit svému soupeři o tři branky, Čachotského nahození ještě tečoval mezi betony Durného Richard Cachnín. Necelých sedm minut před koncem utkání se do úniku dostal Tomáš Svoboda, ve kterém byl faulován a dostal tak možnost trestného střílení. Zvolil střelu mezi betony ale i zde byl jihlavský gólman úspěšný. V 56.minutě se přeci jen povedlo vstřelit branku i domácímu celku. Po vyhraném vhazování se ke střele od modré čáry dostal Dominik Tejnor a svým pokusem snížil na rozdíl dvou branek. Závěr zápasu ještě Orli zkusili bez brankáře v šesti hráčích. Přes celé kluziště na konečných 4:1 upravil Daniel Kolář.

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): „Myslím, že to byl z naší strany celkem kvalitní zápas, vítězný, což se počítá. Na začátku jsme měli možná pomalejší rozjezd, ale konečně jsme využili i přesilovky. V první třetině jednu a ve druhé třetině druhou. V druhé třetině, když jsme vedli 2:0, jsme s nimi začali hrát hurá hokej. Zajížděli do nás ve středním pásmu, nepohlídali jsme si je a vytvořili si proti nám nějaká přečíslení. Ale nás podržel v brance Beran.“

„Ve třetí třetině jsme chtěli hrát pořád aktivně, bylo jasné, že Znojmo přidá, půjde do většího rizika a zatlačí na nás, ale zvládli jsme to dobře. Možná škoda toho obdrženého gólu, před kterým byla dvě zbytečná zakázaná uvolnění. Mohli jsme si přihrát nebo vývézt puk, ale vyhazovali jsme to jen na icing a pak to prostřelili. Jak říkám, vyhraný zápas, to se počítá. Mnohem důležitější ale pro nás bude další zápas tady za 14 dní.“