5:2
(2:1, 3:0, 0:1)

Junioři dali Přerovu i podruhé v sezoně pět branek

16.09.2023 / Tomáš Lysý

Juniorská soutěž začala svou druhou čtvrtinou a soupeři si nyní prohodí pořadatelství zápasu. Do Jihlavy tak přijel Přerov a již ve druhé minutě mu poslal navštívenku Maxim Burkov. Estonský hokejista byl při chuti, po vyrovnání Přerova totiž vrátil Dukle na konci první třetiny vedení. Ve druhé části se domácí prosadili dvakrát během jedné minuty zásluhou Šimona Báti a Lukáše Číhala a ve 34. minutě přidal pátý gól Rostislav Nosek. Zubři v závěru zápasu už pouze snižili a Jihlava tak zapsala důležité tři body - 5:2.
16.09.2023 12:00, DHL Extraliga juniorů - 8. kolo

HC Dukla Jihlava

Vejmelka – Vandas, Vovsik (C), Číhal (A), Jeletz, Mrtka, Ludvík, Topol – Báťa (A), Rauš, Bulík – Jonáš Jungwirth, Kuprijanov, Burkov – Váňa, Modl, Nosek – Šabatka, Niederhafner, Jáchym Jungwirth
5

HC ZUBR Přerov

Vojtek (26. Ryšavý) – Koblížek, Billa (A), Pekr, Tomiga, Bárta, Janek, Škňouřil – Hlávka, Buršík (A), Hyža – Švejda, Nášel, Halík – Holík (C), Šťastný, Kuchta - Mašek, Martiňák, Hanák
2
Branky a nahrávky: 2. Burkov (Číhal, Jeletz), 17. Burkov, 26. Báťa (Mrtka), 26. Číhal (Jonáš Jungwirth, Kuprijanov), 34. Nosek (Vandas, Vovsík) – 9. Hlávka (Bárta, Kuchta), 60. Šťastný (Martiňák, Škňouřil). Rozhodčí: Bejček, Zeliska – Jurak, Hlinka. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 91. Střely na branku: 46:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1, 5:2.

Průběh utkání

Dukla do zápasu proti nováčkovi z Přerova vstoupila výborně a už po 83 sekundách vedla. Číhalova střela od modré se odrazila mezi kruhy pro Maksima Burkova a estonský supertalent se nemýlil. Přerovu se ale v deváté minutě podařilo vyrovnat, dokonce ve vlastním oslabení. Tadeáš Hlávka obdržel přesný pas před branku a i s troškou štěstí překonal ležícího brankáře Vejmelku. Jihlava ale má ve svém kádru Maksima Burkova a po jeho geniální akci, kdy si udělal slalom ze tří protihráčů a z předbrankového prostoru zavěsil, šla znovu do vedení - 2:1.

Na začátku druhé části sice Přerov ubránil oslabení, ovšem minutu a půl po jeho skončení inkasoval. Mrtka našel na modré Šimona Báťu, jenž měl dostatek času připravit si puk na střelu a trefil se kolem lapačky Vojtka do sítě. Gólman hostí na střelu přes blokujícího spoluhráče příliš neviděl. Za dalších dvacet sekund vedla Dukla již 4:1, když po Kuprijanovově přihrávce udělal na modré čáře kličku Lukáš Číhal a z levého kruhu propálil Martina Vojtka, kterého tím vyhnal z branky. Ani Vojtěch Ryšavý ale nevydržel dlouho bez čistého konta, konkrétně necelých osm minut. Tomáš Vandas vystřelil od modré a Rostislav Nosek šikovnou tečí završil výbornou jihlavskou třetinu - 5:1. Na skóre nic nezměnily ani další přesilové hry, každá na jedné straně.

Třetí část už příliš velkého vzruchu nepřinesla. Jihlavští poctivě bránili a navíc hrozili nebezpečnými výpady. Báťa ani Jungwirth svá zakončení však nezužitkovali. Dukla hrála nadále aktivně a obrana Přerova byla často pod tlakem, ovšem Vojtek za svá záda další puk nepustil. A naopak v poslední minutě Přerovští dokázali snížit. Tomáš Šťastný využil protiútok dva na dva rychlou střelou z kruhů, proti které neměl Vejmelka šanci. Jihlavu to ale mrzet nemuselo, jelikož podruhé v sezoně nasázela soupeři pět branek - 5:2.

Ohlasy trenérů

Michal Broš (HC Dukla Jihlava): Děkuji hráčům za to, jakým způsobem zápas zvládli. Připravovali jsme se na těžký špíl, u kterého jsme věřili, že bychom ho měli zvládnout při stoprocentním nasazení a při maximálním výkonu všech hráčů. Dostali jsme se do vedení, ale dá se řict, že při naší přesilovce jsme si vstřelili téměř vlastní gól. Nějakou dobu jsme pak hledali správnou cestu zpět na koleje, po kterých bychom chtěli jet. Po nějakých věcech, na kterých pracujeme, se nám podařilo vstřelit góly a zápas až do konce kontrolovat. Ale znovu o tom musím mluvit a znovu budu podávat stížnost na rozhodčí. Když srovnám metr sudích, tak jsme ve Vítkovicích šli dvakrát do tří za fauly, po kterých jsme v utkání s Přerovem žádnou přesilovku nehráli. Hráli jsme ve Vítkovicích tři minuty v oslabení ve třech za fauly, které nedosahují úrovně toho, co projde na našem ledě.

Vladimír Kočara (HC ZUBR Přerov): Začal bych tím, že Jihlava vyhrála zaslouženě. Soupeři jsme ale vítězství darovali. Od začátku jsme si neplnili to, co jsme si řekli. Zápas rozhodla dvouminutovka ve druhé třetině, kdy jsme dvakrát inkasovali. Hráčům ale patří kredit za to, že zápas nezabalili. Třetí třetinu jsme zvládli a vyhráli jsme jí, což může být vzpruha do dalších zápasů. Ale musíme fungovat 60 minut, protože to nám v zápasech chybí. Máme hluché období, za které jsme byli i tentokrát potrestáni. Nicméně výkon domácích to nesnižuje, vyhráli zaslouženě.

×
Dnes v 18:00 | Dorost
HC Olomouc
HC Dukla Jihlava