5:3
(2:2, 2:0, 1:1)

Deváťáci v oslabené sestavě prohráli na Kometě

28.09.2023 / Jaroslav Wollmann

Ve čtvrtek 28. září vyrazila devátá třída do Brna, kde na ně čekala Kometa. Jihlavští mladíci odjeli pouze se čtyřmi obránci a třemi útoky. První třetina nabídla čtyři branky, z toho po dvou na každé straně. Druhá část však patřila domácím, kteří přidali opět dva góly. V poslední dvacetiminutovce hosté snížili druhým gólem Štěpána Amchy, ale poslední slovo měla Kometa. Dukla podlehla svému soupeři 3:5.
28.09.2023 18:30, Extraliga 9. tříd - 6. kolo

Brůček (59. Hrabinec) — Hoďovský, Kremer, Fencl, Kotlařík, Mičánek, Kavan — Selič, Smrčka, Hartl, Komínek, Béreš, Hangstörfer, Linka, Chruslinski, Halaš, Petrčka
5

Morava — Pokorný, Hájek, Trupl, Tomica — Matoušek, Klíma, Novák, Anděl, Stupka, Hobza, Hrůza, Amcha, Lexa
3
Branky a nahrávky: 2. Hartl (Hangstörfer, Smrčka), 19. Selič (Kremer, Hangstörfer), 28. Selič (Petrčka, Kavan), 35. Kremer (Hangstörfer), 59. Halaš (Petrčka) – 10. Hrůza (Novák), 12. Amcha (Hrůza), 56. Amcha (Matoušek, Lexa). Rozhodčí: Maršálek — Smetková, Blažek. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 68. Střely na branku: 42:27. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2, 4:3, 5:3.

Petr Svoboda (Dukla Jihlava): Neměli jsme dobrý vstup do utkání. Hned zkraje utkání jsme dostali gól. Hra se po chvilce srovnala a z přesilovky jsme otočili výsledek v náš prospěch. Bohužel jsme se nevyvarovali faulů a soupeř nás potrestal gólem v přesilovce. Druhá třetina byla v režii Brna, které nás začalo přehrávat. Ztráceli jsme kotouče okolo naší modré čáry, za což nás soupeř potrestal dvěma góly. Třetí třetinu se nám podařilo snížit a zkusili jsme powerplay, ta nám ale nevyšla. Pro kluky to bylo těžké utkání, ale myslím si, že takových by měli hrát co nejvíce, aby se posunuli.