9:2
(3:0, 4:1, 2:1)

Deváťáci rozhodli o své výhře i díky přesilovým hrám

30.09.2023 / Jaroslav Wollmann

V sobotu 30. září přivítala devátá třída Dukly celek ze Šumperka. Jihlavští mladíci vedli po úvodní třetině 3:0. Ve druhé části přidali čtyři branky a o vítězi zápasu bylo rozhodnuto. Poslední dvacetiminutovka poté nabídla tři góly, z toho dvě branky padly do sítě hostí. Dukla i díky čtyřem využitým přesilovým hrám porazila svého soupeře 9:2. Filip Stupka k výhře přispěl třemi góly a jednou přihrávkou.
30.09.2023 18:45, Extraliga 9. tříd - 7. kolo

Novotný — Pokorný, Hájek, Trupl, Tomica, Piskač — Matoušek, Klíma, Marek Novák, Stupka, Hobza, Hrůza, Amcha, Lexa
9

HK MD Šumperk

Jurečka (32. Petruň) — Kindl, Švácha, Krump, Koutný, Holub — Hovanec, Seidl, Pospíšil, Matěj Novák, Matocha, Gildainová, Žerníček, Minář
2
Branky a nahrávky: 1. Hobza (Klíma), 3. Stupka (Trupl), 13. Klíma (Hrůza), 23. Marek Novák (Amcha, Lexa), 27. Hájek (Piskač), 32. Stupka (Piskač), 38. Piskač (Klíma), 45. Stupka (Trupl), 53. Hájek (Stupka, Piskač) – 28. Pospíšil (Gildainová), 45. Novák (Pospíšil). Rozhodčí: Jančí — Kolář, Sapík. Vyloučení: 8:5. Využití: 4:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 46. Střely na branku: 32:23. Průběh utkání: 5:0, 5:1, 8:1, 8:2, 9:2.

Adam Vylíčil (Dukla Jihlava): Měli jsme dobrý vstup do zápasu. V prvním střídání jsme dali branku a ve třetí minutě jsme vedli už 2:0. To nás uklidnilo. Průběh zápasu jsme pak kontrolovali. Pomohli jsme si v přesilovkách, využili jsme všechny čtyři. Bohužel celý zápas jsme trpěli na nedisciplinovanost, měli jsme osm vyloučených. Naštěstí jsme je zvládli ubránit. Potřebujeme do dalších zápasů zapracovat na disciplíně.