3:2
(1:0, 2:1, 0:1)

Vítězství nad lídrem díky využitým přesilovým hrám

17.01.2024 / Jaroslav Wollmann

Ve středu 17. ledna přivítala devátá třída Dukly vedoucí Kometu. Po úvodní části vedli domácí 1:0. Druhá třetina nabídla rozuzlení celého duelu. Pětiminutové vyloučení hostujícího hráče dokázali jihlavští mladíci potrestat a po prostřední části vedli 3:1. A jelikož se Brňané v poslední dvacetiminutovce prosadili pouze jednou, mohla Dukla oslavit výhru 3:2 a návrat na třetí příčku tabulky. Vítěznou branku vstřelil v přesilové hře Michal Hobza.
17.01.2024 16:00, Extraliga 9. tříd - 27. kolo

Morava — Tomica, Pospíšil, Trupl, Hájek, Pokorný — Amcha, Lexa, Hrůza, Hobza, Stupka, Anděl, Novák, Klíma, Matoušek
3

Kijonka — Fencl, Kavan, Kotlařík, Kremer, Jurný, Hoďovský — Petrčka, Halaš, Chruslinski, Kuswito, Linka, Hangstörfer, Béreš, Smrčka, Selič
2
Branky a nahrávky: 20. Stupka (Anděl, Amcha), 38. Amcha (Pospíšil, Tomica), 39. Hobza (Stupka, Hájek) – 35. Petrčka (Selič, Halaš), 58. Selič (Chruslinski, Kotlařík). Rozhodčí: Honza — Sapík, Dvořák. Vyloučení: 8:3, navíc Kremer (KOM) 5 + do konce utkání. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 55. Střely na branku: 24:29. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

Adam Vylíčil (Dukla Jihlava): Pro nás to byl velmi těžký zápas. Kometa má velkou kvalitu a sílu. V první třetině se nám podařilo vstřelit těsně před koncem branku z přesilovky, což nám psychicky pomohlo do konce zápasu. Ve druhé třetině jsme měli dobré pasáže, kdy jsme hráli opravdu dobře. Zápas rozhodly přesilovky a oslabení. Dokázali jsme dát tři branky v přesilovce a ubránit všechny oslabení. Klukům patří velký dík za přístup, pracovitost a týmovost.