6:0
(1:0, 2:0, 3:0)

Odvetný zápas ovládl Hradec Králové a vyhrál ligu mladších žáků. Dukla bere stříbrnou pozici

28.03.2024

V posledním utkání sezony ve čtvrtek 28. března se rozhodovalo o tom, kdo získá titul pro vítěze Ligy mladších žáků. Předchozí den dokázali jihlavští mladíci na domácí půdě na svého soupeře vyzrát poměrem 6:3 a k zopakování loňského ligového triumfu svých předchůdců ročníku 2011 museli následně vyhrát i na ledě Mountfieldu. Úvodní část hry byli hráči s ježkem na prsou aktivnější a dokázali si vytvořit více šancí, bohužel bez brankového efektu. Soupeř se po brance v 16. minutě ujal vedení 1:0 a až do poloviny utkání byla k vidění dramatická bitva. Následně se v rychlém sledu dokázali domácí dvakrát prosadit a odskočit do tříbrankového vedení. Od této chvíle ovládal Hradec Králové dění na hřišti a již si zbytek utkání pohlídal zodpovědným výkonem. V posledních deseti minutách utkání navíc přidali domácí do otevřené obrany hostí další tři přesné zásahy a dokráčeli pro vítězství 6:0. Po utkání tak převzali pohár pro vítěze Ligy mladších žáků, na hostující Jihlavu zbylo druhé místo, které je ovšem skvělým počinem a po Mistrovském titulu hráčů ročníku 2011 v minulé sezóně, bronzové pozici hráčů ročníku 2009 v předminulé sezoně je letošní stříbrné umístění třetím medailovým úspěchem ve třech po sobě jdoucích sezonách a velkým příslibem pro klub do budoucna! HOŠI DĚKUJEM !!!
28.03.2024 11:45, Liga mladších žáků A - 20. kolo

Hradec Králové

M. Kupka – Jung, Syrůček, Rejzek, Štus – Zikmund, Nikodím, Chmelík, Hotárek, Průcha, Klíma, Kylar, Miška, Junek, T. Kupka
6

Koldová (50. Hanusek) – Šitavanc, Rásocha, Heřmánek, Bambula, Hendrych, Pařil, Pešl – Krejčík, Němec, Prchal, Smejkal, Tlustý, Coufal, Kalců, Vlček, Dočkal
0
Branky a nahrávky: 16. T. Kupka (Chmelík), 28. Hotárek (Zikmund), 34. Zikmund (Hotárek, Jung), 50. Junek (Kylar), 54. Nikodím (Jung), 55. Jung. Rozhodčí: Karlík, Kuczera. Diváci: 35. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Průběh utkání: 6:0.