3:4p
(1:0, 1:1, 1:2 - 0:1)

Nadějně rozehraný duel deváťáci k výhře nedovedli

13.03.2024 / Jaroslav Wollmann

Ve středu 13. března přivítala devátá třídy Jihlavy v prvním zápase osmifinále celek Karlových Varů. Po první třetině vedli domácí těsně 1:0. Na začátku druhé části zvýšil vedení jihlavských mladíků Vincenc Pospíšil. V úvodu poslední dvacetiminutovky vedli domácí již 3:1. Hosté ale dvěma góly srovnali stav. A v 67. minutě dokonali obrat. Dukla podlehla svému soupeři 3:4 po prodloužení.
13.03.2024 16:30, Extraliga 9. tříd - 0. kolo

Morava – Tomica (A), Vlček, Pospíšil (A), Trupl, Pokorný, Šimek – Javorský, Amcha, Hrůza – Hobza, Matoušek, Anděl – Novák (K), Matulka, Klíma
3

HC Energie Karlovy Vary

Kadoun – Zimmermann, Zeus, Křivánek, Horáček (A), Gombár, Postl, Kubík (K) – Suchý (A), Kyncl, Staněk – Kubát, Suja, Vaňourek – Hruška, Gerstner, Břečka – Barda
4
Branky a nahrávky: 20. Anděl (Novák), 26. Pospíšil (Novák, Anděl), 41. Novák (Hobza, Klíma) – 27. Suja (Staněk, Křivánek), 43. Staněk (Gombár, Gerstner), 49. Horáček (Vaňourek), 67. Suchý (Kyncl). Rozhodčí: Vepřovský — Štěrba, Hnilička. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 125. Střely na branku: 25:39. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4.

Adam Vylíčil (Dukla Jihlava): Měli jsme dobrý začátek zápasu. Vypracovali jsme si několik slušných šancí. Na konci první třetiny se nám podařilo dát po buly branku. Od druhé třetiny nás soupeř tlačil. Podařilo se nám dostat se do vedení 3:1. Škoda, že jsme hned z přesilovky inkasovali a pak soupeř srovnal. Bohužel v prodloužení soupeř rozhodl. Podali jsme výkon na hraně našich možností. Kluci od první do poslední minuty makali, zaslouží si za dnešní výkon pochvalu. Karlovy Vary patří k favoritům soutěže. Teď nás čekají dva dny se připravit na sobotní zápas ve Varech. Rádi bychom si vybojovali třetí zápas.