6:2
(2:0, 1:1, 3:1)

Favorit svou úlohu potvrdil

28.10.2004 / Wally, Ivana Paulová

Úvod utkání lépe vyšel Spartě, která se ujala vedení 2:0. Na začátku prostřední dvacetiminutovky vnesl drama do hry svým gólem Jan Rezek, domácí však kontrovali dvěma góly. Jistou naději Jihlavě na dobrý výsledek dala branka Filipa Hrbatého. Hráči Sparty však opět odpověděli dvěma góly a ustanovili tak konečný výsledek na 6:2.
28.10.2004, Junioři - 19. kolo

Novák - Klouček, Kučera, Protivný, Vojta, Žlůva - Culka, Dušátko, Fišer, Handlovský, Hertl, Jobb, Kratěna, Krätzer, Pešek, Schejbal, Řepík, Ton
6

Řehoř (7. Kotlík) - Bradáč, Chalupa, Dvořák, Jelínek, Kvasnička, Linhart, Rajnoha - Dolana, Hrbatý F., Hrbatý J., Hřeben, Krča, Rezek, Skála, Tichý, Vlk, Volf
2
Branky: 7. Hertl (Krätzer, Ton), 10. Culka (Handlovský), 26. Schejbal (Fišer, Žlůva), 42. Řepík (Ton, Žlůva), 55. Kratěna (Žlůva, Culka), 56. Schejbal (Fišer) - 23. Rezek (Volf), 44. Hrbatý F. (Dolana). Rozhodčí: Bolina - Chochola, Pokorný. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 58. střely na branku: 47:23.

Jihlava nastoupila na led v pražských Holešovicích s velkým respektem, prakticky celou první třetinu nebyla schopna se v jakékoli činnosti Spartě vyrovnat. Domácí měli více ze hry, hráli lépe do těla, lépe bruslili, byli technicky lépe vybaveni a mnohem víc si věřili, Jihlava hrála zastrašeně a těžko získávala puk. Gólová akce přišla v čase 6:25 to brankář Řehoř vyjížděl pro puk za bránu, při svém výjezdu se ale zranil, natáhl si třísla, puk dojel Ton, ten nahrál Krätzerovi a Hertl už dával do prázdné brány, 1:0. Zraněného Řehoře vystřídal v Jihlavské brance Kotlík a měl plné ruce práce, Sparta i nadále pokračovala v náporu a to se jí vyplatilo v 10. minutě, Kratěna s Handlovským a Culkou předvedli výbornou akci na jeden dotek a poslední jmenovaný Kotlíka překonal poprvé, 2:0. Ne úplně jitý Jihlavský brankář měl po zbytek třetiny dost štěstí,a tak první třetina skončila pouze dvoubrankovým náskokem Sparty.

V úvodu druhé třetině vsítila Jihlava branku po akci Volfa, který přihrál na Rezka, Novák ve sparťanské brance nestačil zareagovat, 2:1. Jihlava se ve druhé třetině herně zvedla, ale o tři minuty později zvýšila Sparta znovu na dvoubrankový rozdíl. Fišer ujel po křídle a z rohu a nahrál přesně před bránu na osamoceného Schejbala a ten zakončil prudkou střelou, 3:1. I nadále byl kotouč více v držení hráčů domácího celku, ale Jihlava už nepůsobila tak zakřiknutě, ovšem lépe bruslařsky vybavení Sparťané točili jihlavské mladíky v jejich obranné třetině. Jihlava se zmohla na pár úniků, ty přišli po individuálních chybách Sparty, která se zdála nehrát tak úplně naplno.

Po minutě a čtyřiadvaceti vteřinách odehraných ve třetí třetině se prosadil Řepík střelou přes hráče, kterou Kotlík neviděl, 4:1. Tentokrát se ale nevzdávala Jihlava, Sparta neproměnila svojí šanci a z protiútoku Jihlava, v podání Dolany a Hrbatého znovu snížila stav skóre. Dolana ujížděl po pravém křídle a křižnou přihrávkou našel z levého křídla najíždějícího Filipa Hrbatého, Novák se nestačil dost rychle přemístit, 4:2. Jihlava se sama připravovala o herní pohodu individuálními chybami. Sparta byla trochu laxní v koncovce a tak se stav dlouho neměnil, také brankář Kotlík svůj tým podržel, sice trochu nejistými, ale účinnými zákroky. Pět minut před koncem vystřelil Žlůva od modré, Kotlík jeho střelu vyrazil před sebe, tam ale čichal Kratěna, který nejdříve také volil střelu, ale trefil pouze jihlavského brankáře, puk se znovu odrazil k útočníkovi Sparty a ten tentokrát Kotlíka zmátl kličkou a zasunul do odkryté branky, 5:2. V čase 55:28 se skóre měnilo naposledy, Fišer vyslal Schejbala a ten projel pravém křídle a střelou švihem zasunul puk pod horní tyčku, 6:2.

Dalibor Skála (Dukla Jihlava): „Jeli jsme k favoritovi, první třetina z naší strany byla moc opatrná, kluci byli asi zakřiknutí, rozkoukávali se na areně. Nicméně mrzí nás potom ta třetí třetina, kde jsme vlastně během dvou minut inkasovali dva góly a výsledek 5:2 nebo 4:2 by odpovídal skutečnosti, která byla na ledě. Do Čech na zápasy se těšíme, myslíme si totiž, že na Moravě už to je trošku i o rozhodčích, dneska co tady předvedli rozhodčí, tak s tím jsme spokojeni, protože vlastně ani nezasahovali do hry. My tedy zase upozorňujeme české týmy, které pojedou na Moravu, že je to hrozně těžké venku vyhrávat, protože tam do toho vstupují rozhodčí. My dnes rozhodčím tady v Praze dáváme jedničku.“

Jaromír Šindel (Sparta Praha): „Dnes to byl špatný zápas. Výkonnostní rozdíl byl dost velký. Hráči zbytečně připustili soupeře ke hře a nehráli zodpovědně v defensivě, jako by se nic nemohlo přihodit a to se mi nelíbí. I s takovým soupeřem se musí hrát důrazně a zodpovědně a to mi tam schází a může se nám to vymstít v příštím zápase. Hráči cítili, že soupeř je trošku slabší, ale pak můžou přijít okamžiky v zápase, kdy soupeř je schopen dát náhodný gól nebo dát gól s přesilovky, utkání se tak zbytečně zdramatizují.“