6:3
(2:2, 2:0, 2:1)

Venku to nevyšlo

02.12.2004 / Wally, Marek Baloun, Vladimír Jícha

Úvod utkání patřil domácí Plzni, kdy se ujala vedení. V polovině první třetiny už domácí vedli 2:0 a s Jihlavou to vypadalo zle. Hostím však skvěle vyšel závěr první dvacetiminutovky, kdy po brankách Mariána Havla a Jana Dušátka byl stav vyrovnaný. Za Plzeň však poté vstřelil dva góly Jan Heřman a Michal Polák a mladá Dukla rázem prohrávala 6:2, výsledek na konečných 6:3 už jen zkorigoval Filip Hrbatý.
02.12.2004, Junioři - 27. kolo

HC Škoda Plzeň

Štelmach - Pulpán, Štich, Hauer, Krňoul, Kořínek, Gajda - Hobl, Cimburek, Polák, Heřman, Hajšman, Vondráček, Jindra, Hofrajtr, Kepl /od druhé Furbacher/
6

HC Dukla Jihlava

Schwamberger - Čížek, Pekárek, Jelínek, Krmíček, Dvořák, Chalupa, Bradáč - Dolana, Řípa, Havel, Hrbatý F., Skála, Volf, Hrbatý J., Dušátko, Rezek
3
Branky: 6. Jindra (Kepl), 12. Pulpán (Hofrajtr), 21. Polák (Pulpán), 33. Jan Heřman (Vondráček), 48. Jan Heřman (Pulpán), 51. Polák (Pulpán, Cimburek) - 19. Havel (Dolana), 20. Dušátko, 59. Hrbatý F. (Bradáč). Rozhodčí: Rejthar - Pešek, Černý. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 37. střely na branku: 52:24.

Průběh utkání

Utkání začalo pěkně zostra. První šance a tlak si vytvořili hosté z Jihlavy, když smůla na hokejce z ideální pozice zakončujícího Hrbáče uchránila domácí před změnou skóre v jejich neprospěch. Hráči Lasselsbergeru kontrovali brejkem Hobla a bombou Hauera. V páté minutě čaroval domácí gólman Štelmach. Špičkou lapačky vyrazil ostrou ránu Mariána Havla a v utkání hned od počátku plném šancí držel akcie domácích nad vodou. V polovině šesté minuty vychýlil misku vah ve prospěch Plzně Jan Jindra, který od zadního mantinelu prokličkoval mezi obránci Jihlavy až před brankáře Schwanbergera nekompromisně zavěsil, 1:0. Jihlavští nesložili zbraně a naopak přidali, nebezpečnější šance měli ale domácí. Po neproměněných příležitostech Cimburka, Jindry, Heřmana a Hofrajtra se utrhli hosté a jeli tři na jednoho plzeňského obránce. Několikerou šanci Dolany, Havla a Řípy, včetně následné kanonády celé jihlavské pětky však Štelmach vychytal. Vzápětí stejné přečíslení promarnili i domácí Pulpán, Hobl a Cimburek. Udeřilo až v na začátku dvanácté minuty v přesilovce po faulu na Jana Heřmana. Pulpán na modré se podíval, pečlivě zamířil a brankář Jihlavy přes skvěle clonící plzeňáky neměl šanci umístěnou střelu zápěstím chytit, 2:0. Domácích byl náhle plný led. Několik šancí skórovat měl Cimburek, ale hostující gólman se vytáhl zákrokem, za který by se nemusel stydět ani Dominik Hašek. Domácí pokračovali v odlehčeném výkonu až se jim to nevyplatilo. Nejprve se z nevinné akce z levého kruhu trefil zápěstím mezi betony Havel a o 50 sekund později po nepovedeném vyhození Lukáše Hauera střílel zápěstím pod víko Jan Dušátko, 2:2. Do konce třetiny chyběla necelá minuta a to bylo pro rozhozené domácí dobře.

Do druhé části vylétli domácí z šatny jako by je pálilo. Už po dvaceti sedmi vteřinách měli ruce nad hlavami po skvělém sólu Michala Poláka, 3:2. Hosté se nechtěli dát a postupně se dostávali do tlaku. Sami se o něj však svojí nedisciplinovaností připravili. V nastalé přesilovce opět úřadoval Pulpán. Jeho geniální nahození bekhendem od modré na Michala Poláka jen těsně neskončilo za Shwambergerovými zády. Po návratu Dvořáka z trestné Jihlava pokračovala v dobývání plzeňského území, zatímco domácí chodili do brejků. V polovině zápasu projel přes celé hřiště Pulpán, ale přihrávku nabízejícím se spoluhráčům neposlal a sám zakončit nezvládl. Ve třinácté minutě stálo při domácích trochu štěstí, když nepříliš silná střela Jana Heřmana přeskočila hokejku brankáře Jihlavy a zapadla za jeho záda, 4:2. Poté domácí opanovali led i hru a jejich převahu přerušilo až vyloučení Pulpána v sedmnácté minutě. Nebezpečnou střelu Řípy Štelmach zlikvidoval a ve zbytku přesilovky Jan Heřman svým důsledným forčekingem udržel Jihlavské mimo obranné pásmo domácích.

V poslední části se až do páté minuty nic moc nedělo. Na jejím konci se nechal vyloučit agilní Řípa. Následující přesilovka byla v režii Lukáše Pulpána. Nejprve dirigoval plzeňský "zámek", pak nabídl forčekujícímu protihráči možnost brejku, ale dojel jej a odebral mu puk zpáky, projel s ním Jihlavskou obranou až za branku a jeho zpětnou přihrávku spolehlivě proměnil Heřman v pátý gól domácích, 5:2. Hostující útočník Řípa se nechal vykázat ještě v padesáté první minutě a domácí Polák efektním bekhendem zády k brance po přihrávce Pulpána pošesté rozesmutnil hostujícího brankáře, 6:2. V padesáté šesté minutě dostali teprve druhou! možnost přesilové hry hosté. Při signalizované výhodě orazítkoval Tomáš Dolana břevno Štelmachovy branky. Poté unikl v oslabení Heřman, ale Schwamberger mu hattrick nepovolil. V závěru přesilovky se přece jen prosadili hosté ranou Filipa Hrbatého od modré, která se po teči jednoho z domácích obránců převalila přes Štelmachův beton do branky, 6:3. Jako zvuková tečka za zápasem zaduněl v posledních vteřinách mantinel za brankou hostí po super bombě domácího Vondráčka.