2:3
(1:1, 1:0, 0:2)

Juniorka veze dva body z Prahy

11.12.2004 / Wally, Adam Vandrovec

Slavia měla sice více ze hry a jako první udeřila, hosté z Jihlavy však rychle srovnali krok gólem Martina Čížka. Úvod druhé dvacetiminutovky vyšel opět lépe domácím, kteří se ujali vedení. Dukla si však překvapení nechala do poslední třetiny, kdy v jejím úvodu kapitán Tomáš Dolana srovnal na 2:2. V polovině pak dokonal obrat Jan Dušátko. Jihlavané si tak z Prahy vezou oba body za výhru 3:2.
11.12.2004, Junioři - 30. kolo

HC Slavia Praha

Bezunk - Borůvka, Březina, Charousek, Drbohlav, Lang, Višňák - Doležal, Endál, Havlín, Jonáš, Klimeš, Macháček, Ondráček, Pavel, Polakovič, Stromko, Svoboda
2

HC Dukla Jihlava

Schwamberger - Bradáč, Chalupa, Dvořák, Čížek, Jelínek, Tichý - Dolana, Dušátko, Havel, Hrbatý F., Hrbatý J., Hřeben, Krča, Rezek, Skála
3
Branky: 10 Doležal (Pavel), 21. Svoboda (Macháček, Endál) - 11. Čížek (Dolana, Hrbatý J.), 42. Dolana (Čížek), 50. Dušátko (Dolana). Rozhodčí: Bolina - Svoboda, Zítková. Vyloučení: 4:6, navíc Chalupa (JIH) 10 min. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. střely na branku: 36:26.

Průběh utkání

Utkání začalo vyloučení Charouska a následnou přesilovou hrou Jihlavy. Početní výhoda moc vzrušení nepřinesla, snad jen střelu exslávisty Martina Čižka, kterou Bezunk vyrazil lapačkou. Během prvních sedmi minut zápasu se třikrát vylučovalo, což se také promítlo na průběhu hry. Z první branky se utkání se mohli radovat domácí borci. Pavel vystřelil z pravého kruhu po zemi a Jiří Doležal těsně před Schwambergerem dodal střele potřebný důraz, aby prošla jihlavskému brankáři mezi betony, 1:0. Za necelé dvě minuty bylo vyrovnáno. Dolana na sebe natáhl hned tři slávisty a nabídl puk mezi kruhy a dost volného prostoru Čížkovy, který trefil přesně pravý horní růžek Bezunkovy branky, 1:1. Hra byla vyrovnaná. Mírnější převahu měl domácí tým. V první třetině bylo k vidění mnoho přesilovek.

Slavii se podařil vstup do druhé třetiny. Po 59 vteřinách propálil Tomáš Svoboda střelou po zemi Schwambergera, 2:1. Slavia začala svého soupeře přehrávat. Domácí byli jasně lepším celkem a Dukla se jen bránila. Vyloučení Slavie a přesilová hra pro Jihlavu zabrzdila tlak Pražanů. Domácí sice oslabení zvládli na výbornou, ale návrat k předchozímu náporu byl velice pozvolný. Slávističtí střelci v průběhu druhé třetiny spálili několik vyložených šancí.

Úvod poslední části patřil Dukle. Čížek vystřelil od modré čáry a těsně před Bezunkem změnil směr puku kapitán Jihlavy Dolana, 2:2. Hosté posíleni vstřelenou brankou začali Slavii přehrávat. Ve 45. minutě při přesilové hře, měli slávisté dvě vyložené šance. Svoboda však v pádu netrefil bránu a Březinovu střelu zastavila mrštná Schwambergerova lapačka. Na ledě se při prostřídávání obranné dvojice potkali dva, v juniorech nedávno debutující, dorostenci, nedohodli se, kdo bude napadat a Jan Dušátko tak měl dost času vystřelit. Střelou k tyči překvapil slávistického gólmana a poslal Duklu do vedení, 2:3. V 53. minutě předvedl Bezunk ve svém brankovišti několik akrobatických kousků. Trenéři se poměrně brzo odhodlali ke hře bez brankáře a to v čase 57:17. O minutu později si teprve vyžádali oddechový čas a po další minutě je následovali i hosté. Při hře v šesti si však slávisti trvalý tlak nevytvořili a hned několikrát prolétl puk těsně vedle prázdné klece domácích.