HC Dukla Jihlava
Morava – Malena (C), Tomica, Matulka, Hašek (A), Duben, Vandas – Flamík, Marek Novák, Hotařík – Lexa, Hobza, M. Pospíšil – P. Kubín, Matěj Novák, Teml
Mountfield HK
Vítek – Hrdina, Tesařík, A. Novotný, Flechtner, Jareš, Franc – Šedivý (C), Meišner, Dostálek (A) – Martinec, Višňar, Fedenciuc – Martin Sedláček, Domkář, AdamkovPrůběh utkání
Jihlavští dorostenci před zápasem věděli, že na postup do vyšší nadstavby již nemohou dosáhnout, neboť Třinec získal potřebné 3 body výhrou v Porubě a i kdyby Dukla vyhrála, bude o bod horší než pátí Oceláři, které v sezoně třikrát porazila. Mountfield Hradec Králové vstoupil do zápasu aktivněji, ale Matyáš Morava v domácí brance byl opět oporou a podržel svůj tým i při oslabení v 10. minutě. Z pozorné defenzívy domácí udeřili 1 sekundu před koncem prvního dějství. Dukla dobrým napadáním vybojovala u střídačky Hradce puk, který Hotařík sklepl k Flamíkovi, jenž našel mezi kruhy Marka Nováka a jihlavský forvard se trefil na vzdálenější tyč kolem vyrážečky Vítka - 1:0.
V úvodu druhého dějství přestála Dukla a poté i Hradec Králové oslabení. Další jihlavské vyloučení už ale hosté ztrestali. Po pasu Novotného zavezl puk po levé straně do pásma Šedivý a hledal před brankou Adamkova. Puk byl zblokován mezi kruhy znovu k Šedivému, jenž ho posunul dopředu k jihlavské kleci opět k Andreji Adamkovovi, jenž zblízka překonal Moravu. Další oslabení již Dukla zvládla velmi dobře a když už se hosté dostali ke střele, domácí maskovaný muž byl na místě. Oslabení ale brala Dukle síly.
Do třetí části hry šli domácí v početní výhodě, kterou rozdělila přestávka. Hned na úvod třetiny se musel gólman hostí Vítek co otáčet, ale Marek Novák ani Hašek úspěšní nebyli. Také další přesilovku sehrála Dukla dobře, ovšem bez zužitkování a následné šance i při rovnovážném počtu hráčů na ledě skončily na jistém Vítkovi. Vyrovnaný zápas mířil pomalu ale jistě do prodloužení, jenže 66 sekund před koncem dostali hosté výhodu trestného střílení za Hotaříkovo sekání. Jeho exekuce se ujal Václav Dostálek, po pravé straně si najel před branku a forhendem se trefil na vzdálenější tyč kolem lapačky Moravy - 1:2. Na vyrovnání již Dukla neměla čas a za týden začne svou honbu za play off ve spodní nadstavbové skupině, naopak Mountfield HK bude usilovat o co nejlepší místo ve skupině o pořadí pro vyřazovací část.
Ohlasy trenérů
Jiří Janoušek (Mountfield Hradec Králové): Hrálo na malé hale v Jihlavě, kde jsou specifické podmínky, čímž šlo o velmi rychlé a bojovné utkání. Na obou stranách nebylo moc vyložených šancí, takže tomu i odpovídalo skóre 1:1. Jsme moc rádi, že jsme dokázali v závěru vstřelit rozdílový gól a vítězství z Jihlavy si ceníme.