HC Dukla Jihlava
Beran – Dundáček, L. Mareš, Krenželok, Bukač, Ozols, Strejček (A), Chvátal – Čachotský (C), Menšík, Cachnín – Harkabus (A), Kupriianov, Burkov – Lhoták, Kulda, Štefančík – Havránek, Toman, Pořízek
SK Horácká Slavia Třebíč
Mičán (17. J. Brož) – Stehlík, Matějíček, Štebih, Tureček, E. Mareš, Furch, Doudera – Vodný (A), Michálek, Dočekal (C) – Ondráček, Bittner (A), Psota – Kučera, Malý, Svoboda – V. Brož, Kuba, TeclPrůběh utkání
Již první třetina výrazně ovlivnila osud celého zápasu, celkem přesvědčivě ji ovládla právě domácí Dukla. Poprvé mohla slavit většina zcela vyprodané Horácké arény v 11. minutě. Domácí v přesilové hře pálili na Mičána z malé vzdálenosti, ani následná dorážka neuspěla. K vyraženému puku se však jako první dostal Tomáš Harkabus, který si připravil střelu z kruhu a přesně zamířil do bližšího rohu branky.
Ve 14. minutě hrála přesilovku Třebíč, znovu se však prosadili domácí. Tomáš Čachotský se dostal do situace 1 na 1 v útočném pásmu a počkal si chytře na dojíždějícího Daniela Bukače. Ten dostal mezi kruhu spoustu volného místa a dokázal prostřelit Mičána mezi betony.
Gólový účet Jihlavy v první třetině se nakonec zastavil až na trojce. V 17. minutě šla Dukla do protiútoku a Horácká Slavia na vlastní obranné modré úplně zapomněla na Richarda Cachnína, který tak mohl v klidu projet do útoku a z kruhu opět nachytal hostujícího brankáře na vzdálenější tyči. Třetí gól během sedmnácti minut byl již pro Mičána příliš a na kluziště se tak dostal brankář Brož.
Na další branku si museli fanoušci museli počkat až do poslední pětiminutovky druhé třetiny, znovu se radoval zaplněný domácí kotel. Burkov v protiútoku dokázal uhájit puk na kruhu, ze souboje ho vyškrábnul Dundáček, který okamžitě přihrával na druhý kruh na Tomáše Harkabuse. Zkušený útočník po přihrávce na nic nečekal a prostřelil Brože pod ramenem.
Dukla ve své aktivitě nepovolovala ani se čtyřbrankovým vedením v zádech a během třetí třetiny byla odměněna již pátou brankou. Dukla se dostala do přečíslení 4 na 2, Čachotský si na kruhu vybral z druhé vlny dojíždějícího Filipa Dundáčka, který okamžitě pálil k bližší tyči, Brož už se proti letícímu puku nestihl přesunout.
V samotném závěru zápasu hosté až zbytečně často faulovali a dohrávali tak zápas pouze ve třech. Trenér Ujčík sáhl po oddechovém času a Dukla si tak mohla vyzkoušet přesilovou hru 5 na 3, ovšem již za prakticky rozhodnutého zápasu. Pouhé tři vteřiny před koncem základní hrací doby vymyslel Čachotský perfektní přihrávku na volného Tomáše Harkabuse, který střelou z první zkompletoval hattrick. Dukla tak slaví vysokou výhru nad úhlavním rivalem 6:0, Adam Beran bere třetí nulu v sezoně a celý tým cenné tři body v těsném souboji o průběžné druhé místo.
Ohlasy trenérů
Viktor Ujčík (HC Dukla Jihlava): Skóre 6:0 samozřejmě vypadá skvěle, ale vývoj zápasu pro nás nebyl jednoduchý. Třebíč přijela hrát aktivní hokej a hlavně v první třetině nám to dělalo celkem problémy. Tam nás v některých momentech hodně podržel Bery (Adam Beran). Na druhou stranu, našli jsme způsob, jak překonat jejich gólmana a náskok už nás trochu uklidnil. Myslím si, že zbytek zápasu už jsme si užívali, věřím, že i naši fanoušci a zaplněná Horácká aréna si užili derby ve velkém stylu.
David Dolníček (SK Horácká Slavia Třebíč): Co k tomu říct, vzhledem k výsledku. Nemyslím si, že bychom byli o tolik horší, ale v situaci, ve které jsme teď, máme sebevědomí hodně křehké. První gól jsme dostali v oslabení, potom jsme ve vlastní přesilovce školácky vystřídali a bylo to 2:0, třetí gól byl také zbytečný. Potom jsme tlačili, chtěli jsme, aby si kluci zvedli sebevědomí gólem, to se bohužel nepodařilo. Přišly góly na 4:0, 5:0, do toho diváci, v tom se strašně špatně hraje. Jsme ve stavu, kdy netrefíme ani bránu a každá akce soupeře končí v naší brance, viz druhý gól, gólman to vyrazí do našeho obránce a nakonec to skončí v naší bráně. Musíme se s tím poprat jako správní chlapi a táhnout za jeden provaz, v sobotu nás čeká další zápas.







