1:5
(0:1, 0:3, 1:1)

Dukla se proti extraligovým Jihočechům neprosadila

30.08.2005 / Jaroslav Novák

Jihlavští hokejisté podruhé v přípravě nestačili na České Budějovice. Po porážce 2:6 na ledě Budvar arény se na Horáckém zimním stadionu zrodil výsledek 1:5. Proti extraligovému soupeři se dokázal střelecky prosadit pouze jihlavský útočník Vladimír Říha. Za hosty byli úspěšní Vydarený, Kotaška, Šimánek, Sailer a Hudec. Jihlavský trenér Milan Chalupa po zápase uznal, že Jihočeši byli lepší ve všech směrech.
30.08.2005 17:30, Přípravné zápasy - 11. kolo

Suchan (31. Řehoř) - Pospíšil, Šmarda, Lupač, Duben, Dvořák, Dobrovolný - Rytnauer, Hlouch, Hodek - Říha, Altrichter, Čachotský - Lazorišák, Havel, Cmunt - Polák, Dušátko, Hrbatý - Rezek
1

Banes Motor České Budějovice

Salák - Gřegořek, Harant, Kutlák, Kotaška, Vydarený, Posmyk, Mucha, Jindra - Hudec, Brabenec, Krátoška - Sailer, Hübl, Šimánek - Kotrla, Kopecký, Hřebejk - Bělohlav, Hanzal, Mertl
5
Branky: 44. Říha (Lupač, Altrichter) - 17. Vydarený, 24. Šimánek (Sailer), 30. Kotaška (Sailer), 40. Sailer (Šimánek, Hübl), 49. Hudec (Krátoška) Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0.

V dnešním zápase se HC Dukla Jihlava setkala se svým barážovým katem mužstvem HC České Budějovice. Hosté do zápasu vlétli ve vysokém tempu. Vytvořili si spoustu šancí. Ve 3. minutě zápasu se jim povedlo přečíslit domácí. Akci tři na dva zakončili střelou, ale Jaroslav Suchan s ní neměl problém. Po úvodních pěti minutách, kdy hrály spíše České Budějovice, se k zakončení dostal Tomáš Čachotský, ale jeho pokus Salák chytil. O tři minuty později, hned po vhazování v útočné třetině hostů, se hráč Budějovic Hřebejk ocitl mezi kruhy a tvrdě vystřelil do levého horního rohu Suchanovy branky. Jihlavský brankář střelu chytil do lapačky. V 9. minutě se ke střele od modré čáry odhodlal budějovický útočník Kopecký a Suchan střelu vyrazil do rohu kluziště. U puku byl nejrychleji Martin Lupač, který pohotovou přihrávkou až na útočnou modrou našel najetého Petra Altrichtera, ten ale Saláka nepřekonal. Ve 13. minutě dostali možnost hrát přesilovku hosté a sehráli ji velmi dobře, ale gól nepřinesla. O čtyři minuty později už ale hosté svoji šanci proměnili. Nejlépe se před brankou orientoval Vydarený, stav 0:1. V poslední minutě si dobře sjel mezi kruhy Robert Pospíšil a vystřelil, Salák stihl položit betony na led a střelu vyrazit.

Ve 24. minutě střílel od modré čáry Jiří Dobrovolný a před bránou se puk snažil tečovat Roman Hlouch. Salák byl ale velice pozorný a stihl reagovat. V té samé minutě měl ještě šanci Ondřej Polák,když se vysmekl obráncům a šel sám na brankáře, ale v poslední chvíli o puk přišel. Heslo „nedáš dostaneš“ se hned ukázalo jako správné. Vzápětí udeřily Budějovice a gól na 2:0 pro hosty dával Šimánek. Po třech minutách mohl skóre navýšit svojí parádní střelou Hanzal, ale Suchana nepřekonal ani dorážkou Hřebejk. V polovině Jihočeši využili přesilovku, krásnou střelou překonal jihlavského brankáře Kotaška, 0:3. Po třetí obdržené brance své místo brankáře přenechal Suchan svému mladému nástupci Milanovi Řehořovi. Ve 34. minutě si zkusil střelu z dálky i Tomáš Čachotský, ale neúspěšně. Dvě minuty před koncem druhého dějství dostal krásnou přihrávku do jízdy Roman Hlouch od Jiřího Dobrovolného a postupoval sám na Saláka, ale svůj nájezd neproměnil. Ve 40. minutě měl stejnou pozici Sailer, ten svoji šanci s klidnou hlavou proměnil střelou mezi betony. Stav po dvou třetinách 0:4

Poslední třetinu začali Jihočeši opět velmi aktivně. Měli hned v úvodu několik slibných střel, ale Řehoř stihl všechny pokrýt. Poradil si i s dorážkou Hudce. Dukla se dočkala svého prvního úspěchu ve 44. minutě po přihrávce Martina Lupače a do odkryté branky puk nasměroval Vladimír Říha, 1:4. Hosté o pět minut později zvětšili svůj náskok zpět na rozdíl čtyř branek. Když se za brankou uvolnil Krátoška a přihrál před branku Hudcovi, ten už jen puk přesně zamířil a jihlavský brankář neměl šanci střelu chytit. Stav utkání byl po 49 minutách 1:5. V 50. minutě šestému gólu zabránil Jiří Dobrovolný, když na brankové čáře puk zachytil. Devět minut před koncem nahozený puk před branku šikovně tečoval Tomáš Čachotský. Salák bez problémů jeho střelu vyrazil. V 55. minutě zaznamenala Dukla hned několik střel po sobě, ale brankář hostů všechny pokusy pokryl. Tři minuty před konečnou sirénou hrály Budějovice přesilovku. Kombinovaly a akci zakončoval tvrdou střelou od modré obránce Posmyk. Poslední minuta zápasu se už jen dohrávala ve středním pásmu.

Milan Chalupa: „Musíme to vzít realisticky, protože Budějovice jsou úplně jiný mančaft než v loňské sezóně. A my jsme se na tom shodli, že jsou podstatně silnější než loni. Sice nemají tak špičkový hráče, ale je to tým velice kvalitních hráčů a asi letos budou hrát velice vysoko. My jsme nestačili ve všech směrech a prostě není se za co stydět. Protože ti hráči jsou tady hrají tuhle soutěž a Budějovice zase hrají jinou soutěž, takhle to musím říct. V dnešním utkání jsme vydrželi půl zápasů a pak prostě nám to tam nasázeli. “