1:2p
(0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Junioři dokázali přehrát Pardubice. Výhru v prodloužení vystřelil Nosek

21.02.2026

Junioři v sobotu nastoupili proti pardubickému Dynamu. Zápas byl velice vyrovnaný, což se projevilo i na skóre. První branka totiž padla pouhých pěti vteřin před koncem první periody, kdy se Kupčovi povedlo dostal puk pod horní tyčku. Na druhý gól zápasu se čekalo dlouho. Ačkoliv šance byly k vidění na obou stranách, tak brankáři vždy reagovali včas. Tedy až do 48. minuty, kdy Pardubice ve vlastním oslabení dokázaly srovnat. Ačkoliv Dukla dostala nabídku pěti minutové přesilovky, tak jí nevyužila. Vše muselo rozhodnout až prodloužení. V něm se Rostislavu Noskovi povedlo dostat puk až za brankovou čáru. Dukla tak odjíždí z Pardubic se dvěma body.
21.02.2026 12:45, Extraliga juniorů - 47. kolo

HC Dynamo Pardubice

Veřmiřovský – Vápeník, Chaloupka, Bondarjev, Novosad, Oliva (C), Křečan, Cífka – Teplý, Sekanina, Bórik – Ryšavý, Matěj Novák, Korec (A) – Válek, Tvrdík, Koníř
1

HC Dukla Jihlava

Bican – Zmrhal, Jeletz, Vildomec, Löffler, Pražák, Mrtka (A), Duben – Chlubna, Kudrna, Peš – Váňa (C), Habermann, Nosek (A) – Kupčo, Adamec, Mališevs – Černý, Lédl, Kouba
2
Branky a nahrávky: 48. Teplý (Matěj Novák, Chaloupka) – 20. Kupčo (Habermann, Chlubna), 63. Nosek (Peš). Rozhodčí: Vepřovský, Hort – Zídek, Teršíp. Vyloučení: 11:7, navíc Oliva (PCE) 5 min. + do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 80. Střely na branku: 29:36. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Průběh utkání

Už od začátku třetiny bylo k vidění několik šancí. Jednou z nich byla i šance pardubických hráčů. Korec přihrával dopředu na Teplého, který mohl zakončovat, ale nakonec se mu nepodařilo správně zpracovat.

Na druhé straně se podařilo Jihlavě prosadit, a to pouhých pět vteřin před koncem třetiny. Jiří Kupčo poslal rychlou střelou puk přesně za záda Veřmiřovského – 0:1.

Na úvodu druhé pasáže ujel do samostatného úniku domácí Koníř, který ale nakonec jihlavskou branku minul. Následně se k zakončení dostal i jihlavský Duben, jeho střela trefila pouze betony Veřmiřovského. Druhá třetina tak byla bez branek.

Ve třetí části padla vyrovnávací branka. Pardubický Josef Teplý dokázal využít nepřítomnost brankáře v bráně, který byl za ní a poslal tak kotouč do prázdné klece – 1:1. Poté byl domácí Oliva vyloučen do konce utkání a Dukla dostala možnost hrát pětiminutovou přesilovku. Jihlava ale početní výhodu nevyužila a zápas šel nakonec do prodloužení.

V nastavované části rozhodla Dukla poté, co Rostislav Nosek si najel před pardubickou branku a rychlou střelou překonal Veřmiřovského.

Ohlasy trenérů

Aleš Heinrich (HC Dukla Jihlava): Byla to divočina. Na obou stranách padlo hodně trestů, ale ve hře pět na pět jsme udělali pokrok. Využili jsme jednu z mnoha přesilovek, pak jsme naopak ve vlastní přesilovce dostali hloupý gól. V prodloužení jsme ale dali vítěznou branku. Výkon hráčů i gólmana hodnotím pozitivně.

Jakub Venc (HC Dynamo Pardubice): Dneska jsme nebyli v první třetině dobrý. Soupeř se dostal do vedení 1:0. ve druhé třetině jsme měli i nějaké gólové šance, ale nebyli jsme produktivní. Ve třetí třetině jsme byli na trestné lavici, stejně jako v první. Za mě jsme nehráli, tak abychom seděli celou dobu na trestné, ale to bohužel neovlivníme. Měli bychom si sáhnout do svědomí a být více produktivní, protože dneska jsme měli dost šancí, několikrát jsme jeli sami na bránu, ale nedali jsme to.

×
Odehrané v 17:45 | Dorost
HC Slavia Praha
HC Dukla Jihlava
×
Odehrané v 13:30 | 9. třída
HC Dukla Jihlava
Banes Motor České Budějovice