1:1p
(0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

Ani krása, ani body

07.10.2005 / Jaroslav Novák

Tak by se dalo z pohledu jihlavského fanouška charakterizovat zatím poslední domácí utkání jeho týmu. Bojovnost se hráčům v červenožlutých dresech zapřít nedala, ale jen ta sama o sobě na ambiciózního soupeře stačit nemohla. Prostřední část duelu, která by se dala charakterizovat jako hra vysokých holí, přinesla jedinou branku domácích, o kterou se dle známého hesla, když nevíš co s pukem, vystřel, postaral domácí špílmachr Olda Bakus. Mladé Boleslavi ale vyšel na výbornou vstup do třetí třetiny, kdy se jí především zásluhou přihrávky Jana Fardného podařilo dopravit kotouč do odkryté jihlavské klece a vtisknout tak do análů podobu dnešního výsledku, 1:1 po prodloužení.
07.10.2005 17:30, 1. liga ČR - 12. kolo

Suchan - Šmarda, Malena, Staněk P., Duben, Dobrovolný, Rýgl - Rytnauer, Bakus, Hodek - Říha, Hlouch, Čachotský - Lazorišák, Havel, Fiedler - Polák, Altrichter
1

BK Mladá Boleslav

Přikryl - Šrek, Klimeš, Vyhlídal, Rezníček, Braniš, Štrach - Fadrný, Langhammer, Heinisch - Kadlec, Kameš, Krupka M. - Jaroš, Krupka L., Hanzal - Nedorost, Nekvasil, Kratěna
1
Branky: 31. Bakus (Hodek) - 41. Nedorost (Fadrný, Klimeš) Rozhodčí: Jebavý - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1610. Střely na branku: 38:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1.

V pátek Dukla Jihlava přivítala na svém ledě ambiciózní tým z Mladé Boleslavi. Mladá Boleslav je považována za favorita soutěže, ale její výsledky z posledních kol moc přesvědčivé nejsou. Do Jihlavy přijeli hráči z Mladé Boleslavi hlavně s defenzivními úkoly. Jihlavští se taky do útoku moc nehrnuli a hráli spíše ze zajištěné obrany. Zápas tedy nebyl moc bohatý na brankové příležitosti, ale to vše vynahradilo nasazení hráčů do zápasu a bojovnost. První větší šanci utkání měl jihlavský Ladislav Rytnauer, ale jeho střelu z prostoru mezi kruhy Přikryl chytil. V 7. minutě hráli hosté přesilovou hru, kterou sehráli skvěle, na Suchana vyslali hned několik tvrdých střel, ale Jaroslav Suchan všechny pokusy pokryl. V 16. minutě si s hostujícími obránci pohrál Jonáš Fiedler, který byl vzápětí zasažen hokejkou do obličeje a vynutil si tak faul. V jeho tváři se objevila krev, a tak byl hráč hostů potrestán na čtyři minuty. Jihlavě se přesilová hra vůbec nepovedla. Domácí si nedokázali vytvořit tlak, aby soupeře mohli vůbec ohrozit.

V úvodu druhé třetiny jihlavští hokejisté měli opět možnost zkusit si čtyřminutovou přesilovou hru, ale ani druhý pokus nebyl o nic lepší než přesilovka v první třetině. Boj o střední pásmo pokračoval i nadále. Obranu hostů přechytračil Rytnauer s Malenou ve 30. minutě, když si rychle vyměnili puk a Malena zakončoval akci tvrdou střelou od modré. Jihlavany dostal do vedení kapitán Oldřich Bakus, 1:0, když našel v přesilové hře skulinku mezi betony Přikryla. O minutu později jihlavští Hodek a Rytnauer vyrazili do rychlého protiútoku. Obranu soupeře dokázali přečíslit a celou akci zakončil pohotovou střelou Daniel Hodek. Ovšem trefil pouze masku brankáře a hra musela být přerušena. Ve 33. minutě zapomněli jihlavští obránci na volného Jiřího Kadlece a ten mohl uhánět k jihlavské svatyni. Rychlý brejk zakončoval mezi Suchanovy betony, ale na Suchana nevyzrál. Dvě minuty před koncem druhého dějství předvedl parádní průjezd celým kluzištěm Tomáš Čachotský, který ve finále přihrával na volného Vladimíra Říhu. Říha vystřelil velmi nebezpečně, ale jeho střela se otřela o boční síť Přikrylovy branky.

V poslední třetině se hosté dočkali tíženého vyrovnání již během několika sekund. Rychlou přihrávkou uvolnil Jan Fadrný najíždějícího Davida Nedorosta, 1:1, který už střílel do odkryté Suchanovy branky. Po vyrovnávací brance se domácí hráči zvedli a bylo na nich vidět, že v zápase chtějí vybojovat tři body. Ve 48. minutě mohl svým druhým gólem navýšit skóre Bakus, ale v koncovce nedokázal trefit skákající puk, který by jen nasměroval do poloprázdné branky. Oldřich Bakus měl obrovskou šanci ještě v 51. minutě, když dokázal bleskovou střelou mezi betony překonat Přikryla, ale Přikryl puk trochu tečoval a ten minul jen o milimetry pravou tyčku. Zápas mohl rozhodnout v posledních vteřinách Jiří Dobrovolný, který v pádu zkoušel překonat hostujícího brankáře, ale Přikryl puk vyrazil a v brance tak skončil pouze Dobrovolný. Zápas tak dospěl k prodloužení, v němž se oba celky snažily urvat ještě prémiový bod. První minuty se odehrávaly ve středním pásmu. Do šance se dostal až jihlavský Ladislav Rytnauer, ale i jeho pokus od kruhu Přikryl chytil. V čase 3:12 byl vyloučen Bakus a pro Jihlavu tak boj o další bod skončil a mužstvo se muselo bránit ve třech proti čtyřem. Oslabení Jihlavští hráli velmi aktivně a hosté se nedostali do vážného ohrožení branky. Gól v pětiminutovém prodloužení nepadl a zápas tak skončil 1:1.

Jiří Látal (Mladá Boleslav): „Samozřejmě víme, že naše výkony a hlavně výsledky v poslední době nejsou optimální. Jsme v krizi, máme velké změny v kádru a každý zápas je pro nás tak trochu loterie. Nevíme jak se projevíme, navíc Jihlava prokazuje a prokázala, že je to velmi zkušené mužstvo, které je velice nebezpečné. Domácí v úvodu měli několik šancí, kde nás podržel brankář. Bylo zřejmé, že obě mužstva se soustředila hlavně na obranu středního pásma. Hokej byl dost obranný, ale nechyběly prvky, kdy obě mužstva šla do rychlého protiútoku. Zápas byl určitě pro diváky zajímavý. Jsme rádi, že se povedlo vyrovnat v době, kdy člověk už skoro, nechci říct nevěří, ale Jihlava je zkušené mužstvo a velmi těžko se vyrovnává. Jsem spokojený za bod a viděl jsem i pozitiva na našem herním výkonu.“

Aleš Polcar (Jihlava): „Ke každému utkání přistupujeme s tím, že budeme dobře bránit a vypracujeme si pár gólových příležitostí. Ty dneska přišly, ale naše pohotovost v zakončení je mizerná. Byla mizerná i v Třebíči, některé šance už volaly po gólu, ale skvělý brankář hostujícího mužstva veškeré pokusy chytil. Nás trošku rozhodily přesilové hry, byly nám nabídnuty dvě přesilovky po čtyřech minutách, které jsme nezvládli. Měli jsme vytvořit mnohem větší tlak. My to hrajeme na dvě lajny, ale zapojovali jsme i třetí, protože jsme se báli, abychom první dvě lajny nepřetížili. To nám narušilo harmonogram přesilovky. Do třetí třetiny jsme si řekli, že půjdeme ze zajištěné obrany, ale hned po několika sekundách jsme dostali laciný gól po zbytečné ztrátě v útočném pásmu. Jak Jirka říkal, zápas byl spíše obranný a o bojovnosti. Je to velice obtížné, my jsme hráli ve středu až do poslední minuty a to nám ubralo hodně sil. Někteří hráči už toho mají plné zuby, hlavně obránci, kde stále máme velké problémy. Hlavně bych chtěl pochválit oba brankáře, kteří dnes chytali výborně a podrželi celé mužstvo.“