3:1
(1:1, 2:0, 0:0)

Po třech zápasech konečně vítězství

31.10.2005 / Jaroslav Novák

Po třech prohrách v řadě se Dukla opět představila před fanoušký na Horáckém zimním stadioně. Začátek utkání však domácím příliš nevyšel. Již v čase 01:01 se za hosty trefil Radek Křesťan. Hosté začali důrazně bránit střední pásmo a s Duklou to opět nevypadalo dobře. Lepší náladu Jihlavským přinesl v 18. minutě Tomáš Čachotský, který přesnou střelou ukončil gólový půst. V úvodu druhé části se trefil nad Valentovu lapačku Říha a s hosty to začalo vypadat zle. Dlaší branku domácích přidal v přesilové hře střelou od modré Pavel Staněk. Dukla poté uzavřela střední pásmo a domácí si již žádnou vetší příležitost nepřipsali. Dukla se tak konečně dočkala vítězství.
31.10.2005 17:30, 1. liga ČR - 18. kolo

Suchan - Šmarda, Malena, Staněk, Duben, Dobrovolný, Pospíšil, Rýgl - Rytnauer, Bakus, Čachotský - Lazorišák, Altrichter, Hlouch - Říha, Havel, Polák - Blanár, Dušátko, Hrbatý
3

Medvědi Beroun 1933

Valent - Filip, Sláma, Trojovský, Ovčačík, Vaněček, Kašák, Štich, Míka - Gengel, Šinágl, Tvrzník - Borovanský, Křesťan, Eiselt - Toma, Dragoun, Novotný - Vlček, Pabiška, Hlávka
1
Branky: 18. Čachotský (Dobrovolný, Bakus), 22. Říha (Altrichter), 31. Staněk (Hlouch, Altrichter) - 2. Křesťan (Trojovský, Eiselt). Rozhodčí: Horák - Klouda, Křivohlavý. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1210. Střely na branku: 34:25. Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Dukla Jihlava přivítala na svém ledě houževnatý tým z Berouna. Lepší vstup do zápasu si hosté nemohli přát. Hned v úvodu druhé minuty napřáhl na modré čáře Radek Křesťan, 0:1 a propálil všechno, co mu stálo v cestě. Domácí se ale nevzdali a začali svoji hru lépe organizovat, přitvrdili v osobních soubojích a tlak Dukly se začal pomalu, ale jistě stupňovat. V 6. minutě mohl svojí střelou od mantinelu vyrovnat Marian Havel, ale jeho pokus šel těsně nad branku. O minutu později měl další velkou šanci Tomáš Čachotský, když si dobře sjel mezi kruhy, prudce vystřelil a brankář hostů puk opět pouze vyrazil. Brankář Berouna Michal Valent měl v průběhu první třetiny spousty nejistých zákroků, všechny střely pouze vyrážel. Medvědi mohli navýšit skóre zásluhou Eiselta, ale jeho dorážka byla vyšší než Suchanova svatyně. Tlak domácích rostl a jeho zásluhou se Jihlavští dočkali vyrovnání, které zařídil svojí premiérovou trefou v novém ročníku Tomáš Čachotský, 1:1. Jeho první branka byla opravdu výstavní, v přečíslení tři na jednoho vzal vše do svých rukou a přesně trefil levý růžek Valentovy branky.

Druhá třetina začala mnohem lépe pro Jihlavu. Ve 22. minutě našel Petr Altrichter přesnou přihrávkou volného Vladimíra Říhu, 2:1, který přesně mířenou střelou pod horní tyčku nedal Valentovi šanci. O minutu později mohli srovnat hráči Berouna, ale pokus Gengela jihlavský brankář pokryl. Ve 26. minutě si s obranou hostů pohrál Čachotský, dokázal si najet mezi kruhy a bekhendem zakončit, ale brankář Berouna puk vyrazil nad branku. Další branku Dukly Jihlava přidal v přesilovce obránce Pavel Staněk, 3:1, který od modré přesně zamířil za Valentova záda. Při stavu 3:1 pro domácí začali Jihlavané skóre spíše kontrolovat. Hostům se do konce třetiny nepodařilo najít recept na dobrou obranu Jihlavy.

Poslední dějství začalo velmi zvolna. Do první vážnější akce se dostal Rytnauer, ale puk dokázal bezpečně pokrýt brankář. Ve 47. minutě se jihlavskou obranou prohnal rychlý Petr Šinágl a Suchanovi svojí pohotovou střelou dost zavařil. V polovině třetiny měl obrovskou šanci Hlávka, když před jihlavským brankářem tečoval přihrávku od mantinelu, ale Suchan předvedl svůj rychlý reflex, stihl na led přiložit hokejku a puk tak vytěsnit mimo branku. V 53. minutě z jízdy vyzkoušel pozornost hostujícího brankáře Jiří Dobrovolný. Tři minuty před koncem mohli výsledek pojistit Říha s Polákem, když se dostali do slibného přečíslení dva na jednoho. Celou akci zakončil střelou z kruhu Říha, ale gólman jeho pokus vyrazil. V čase 58:30 dostali jihlavští hokejisté menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Hosté si vybrali oddechový čas a dále zkoušeli výsledek alespoň zkorigovat v početní výhodě se šesti hráči na ledě. Ale ani proti čtyřem jihlavským hokejistům se nedokázali prosadit. Zápas skončil zaslouženým vítězstvím Jihlavy v poměru 3:1.

Zdeňek Vojta (Beroun): „Nedokázali jsme navázat na dobrý výkon z Mladé Boleslavi, hlavně střelecky jsme se nechytli. Dnes jsme dali pouze jednu branku a myslím si, že jsme to domácím dost usnadnili. Protože na jeden gól se nedá vyhrávat. Rozhodující byl moment, kdy jsme za stavu 0:1 měli šanci tři na dva, ale místo toho, abychom přidali další gól, jsme z protiútoku inkasovali. Pak už byl náš výkon trochu horší, možná kdybychom dali na 0:2, tak se domácí ještě zapotili.“

Aleš Polcar (Jihlava): „Musím kluky pochválit, dnešní vítězství jsme po těch třech prohraných zápasech potřebovali. Po prvním obdrženém gólu se hráči nevzdali a dokázali zabojovat a dotáhnout zápas do vítězného konce. Hráli jsme dobře první dvě třetiny, v posledním dějství jsme se už nikam netlačili a spíše jen bránili. Soupeř měl nějaké šance, kdy mohl padnout gól, naštěstí se tak nestalo.“