1:0
(1:0, 0:0, 0:0)

Novotný vychytal jihlavské střelce

02.11.2005 / Libor Gavlas

S odhodláním vrátit Havířovu porážku z vlastního ledu odjeli jihlavští hokejisté na sever Moravy. Kde však narazili na pozornou obranu a dobře chytajícího brankáře Marka Novotného. Na druhé straně si obdobně vedl i Jaroslav Suchan, ale na střelu Petra Prokopa z 10. minuty však nestačil. Panteři porazili Jihlavany fotbalovým výsledkem 1:0 a udrželi si druhé místo v tabulce.
02.11.2005 17:30, 1. liga ČR - 19. kolo

AZ Heimstaden Havířov

Novotný - Balčík, Galvas, Prokop, Divíšek, Vavruša, Vrtík - Seman, Zdráhal, Žůrek - Mikšan, Lipina, Sedlák - Rozum, Zdeněk, Brynecký - Sikora, Sprušil, Kolusz
1

Suchan - Šmarda, Malena, Staněk, Duben, Dobrovolný, Pospíšil, Rýgl - Rytnauer, Bakus, Čachotský - Lazorišák, Altrichter, Hlouch - Říha, Havel, Polák - Blanár, Dušátko, Hrbatý
0
Branky: 10. Prokop (Lipina). Rozhodčí: Polák - Brabec, Pospíšil. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2030. Střely na branku: 27:30. Průběh utkání: 1:0.

Havířov začal velmi opatrně, nechtěl připustit stejný začátek jako v pondělí v Ostravě. Hosté taky přijeli s pozornou obranou a tak první minuty nepřinesly příliš vzruchu. Když už se dostal některý z týmů ke střele, poradila si s ní obrana protivníka a brankáři ani nemuseli zasahovat. První velkou šanci si vypracovala Dukla. V šesté minutě se zjevil úplně sám před Novotným Hrbatý, ale jeho bekhendový blafák domácí gólman zlikvidoval. V osmé minutě vozil kotouč v útočném pásmu hostů Sedlák tak dlouho, až byl faulován, rozhodčí ponechal výhodu, kterou ukončil tvrdou střelou Galvas, Suchan byl na místě. V přesilovce si domácí vypracovali větší šanci až po minutě, ale Prokopova střela byla zblokovaná mimo hrací plochu. Druhý pokus Prokopa už ale byl úspěšný. Lipina vyhrál buly, poslal kotouč na modrou čáru a Prokopova dělovka tentokrát mířila přesně do pravého horního růžku a Suchan neměl šanci, 1:0. Domácí se více osmělili a Suchan musel likvidovat další ránu, tentokrát z hole Vavruši. Ve 14. minutě dostal dvě minuty domácí Rozum, ale hosté nedokázali se svou přesilovkou naložit stejně jako domácí a k většímu ohrožení branky se nedostali. V poslední minutě ještě měl větší problémy Novotný se střelou Hloucha a Malenův pokus obránci zblokovali do ochranné sítě.

Hned na začátku druhé třetiny se dostala Jihlava do náporu, Havel zkoušel zpoza branky nahodit kotouč na Novotného, ale od toho se naštěstí pro domácí odrazil kotouč mimo branku. Ve 23. minutě se dostal před Novotného Altrichter, ale překonat jej nedokázal. Na druhé straně si převahu vynutil výborně hrající druhý útok, ale Sedláka vychytal spolehlivý Suchan. Po dvou vyloučeních v krátkém sledu se hrálo chvíli ve čtyřech a více to vyhovovalo domácím, kteří si připravili dvě šance. Nejprve tečoval nahození Zdráhala Žůrek mimo a po něm málem připravil Lipina gólovku Mikšanovi. Domácím nešla kombinace jako v minulých utkáních a často zkoušeli pozornost Suchana jen z uctivé vzdálenosti. Ve 37. minutě získali domácí přece jen převahu a hosté si pomohli znovu faulem. Tato přesilovka se však domácím moc nepovedla a hosté se v pohodě ubránili.

I v úvodu poslední třetiny byla lepší Jihlava. Obrovskou šanci spálil Říha, který ve velké rychlosti najel do pásma, položil si Novotného, objel branku, ale nedokázal zasunout kotouč do opuštěné klece. Na druhé straně zase mohl zvýšit Mikšan, který si počkal, snažil se zamířit a trefil pravou tyč. Velkou šanci promarnil i Zdeněk, který sebral kotouč rozehrávajícím bekům, vystřelil bez přípravy, ale i s jeho střelou si Suchan poradil. Hokej začal gradovat. Hrálo se nahoru dolů, menší příležitosti se střídaly na obou stranách. V 52. minutě zastavil pronikajícího Bakuse faulem Balčík a hosté dostali jedinečnou možnost vyrovnat. Hned po buly se pokusil tečovat nahození od modré Bakus, ale branku netrefil. Následnou střelu Šmardy zblokoval Zdráhal do ochranné sítě. Domácí bránili velmi obětavě a vyrovnání nepřipustili. Dvě a půl minuty před koncem vybojovali hosté útočné pásmo a po oddechovém čase odvolali brankáře. Domácím se však okamžitě podařilo vyhodit a napadali hostující obránce ve snaze vstřelit do prázdné klece druhou branku. To se jim však nepodařilo, i když k tomu neměl daleko např. Sedlák, který nedokázal prostřelit jediného obránce, který stál před prázdnou brankou. Dukla se dostala naposledy do pásma osm vteřin před koncem, ale Staňkova střela okamžitě po vhazování mířila těsně nad.

Milan Chalupa (trenér Jihlavy) „My jsme hráli docela dobře. Chtěli jsme hrát aktivně, to se nám docela dařilo. Srazila nás právě ta nešťastná branka. My teď máme zraněné hráče, tak to teď tak lepíme dohromady s juniorkou. Havířov hrál velice dobře, my jsme věděli, že budou hodně bránit naši první lajnu, která je nejvíc nebezpečná a zvládli to dobře.“

Jiří Režnar (trenér Havířova) „Jsme rádi, že se nám povedlo Jihlavu porazit, i když se nám dneska moc nedařilo, místy to bylo takové upracované. V Ostravě jsme byli lepší a prohráli jsme, dneska byla místy lepší Jihlava a zase jsme vyhráli, tak to chodí. Navíc nám dneska pomohli diváci, kteří nás povzbuzovali i když se nám moc nedařilo a skákalo nám to jako horký brambor. Klukům to pomohlo nahoru a poslední třetinu už jsme odehráli výborně.“